Žehličky na vlasy - použití

Toužíte po dokonale rovných a hladkých vlasech? Jedním z nejjednodušších způsobů, jak takovéto vlasy získat, je použití vlasové žehličky. Podle čeho vybrat vlasovou žehličku, abychom s ní byli spokojeni?

Krásné vlasy jsou vždy především zdravé vlasy. Každá žena by měla vědět, jak správně pečovat o své vlasy, aby byly lesklé, nemastili se, nelámali a celkově působily zdravým dojmem. Krásné vlasy také musí být vhodně upraveny? Čemu dáváte přednost vy? Upravujete si vlasy pomocí fénu, natáček, kulmy nebo dáváte přednost žehlení vlasů. Žehličky se v současné době staly velmi oblíbené. Pomocí vlasové žehličky můžete velice rychle a snadnou vytvořit účes a zkrotit nepoddajné vlasy. Při výběru žehličky bychom se měli držet několika pravidel. Také samotné žehlení vlasů vyžaduje určité znalosti. V následujícím článku se dozvíte všechny podstatné informace o** žehličkách na vlasy** a jejich použití.

Jak vybírat žehličku na vlasy

Chcete si koupit svou první žehličku na vlasy nebo vyměnit svou starou za lepší? Ale nevíte, podle čeho se máte při výběru žehličky řídit? Žehličky na vlasy se pohybují v různém cenovém rozmezí. Ty nejlevnější můžete zakoupit za 300 Kč, ceny dražších žehliček přesahují 2000 Kč. Žehličky se liší ve svých vlastnostech a šetrností k vašim vlasům.

Plocha žehličky na vlasy

Při výběru žehličky se můžete řídit materiálem, z kterého jsou vyrobeny plochy žehličky. Plochy žehliček mohou být vyrobeny z turmalínu, teflonu nebo keramiky. Z těchto materiálů se nejčastěji používá turmalín a keramika. Při zahřátí plochy turmalín a keramika vytváří záporné ionty. Vlasy vytvářejí pozitivní ionty a tak může dojít k jejich zelektrizování. Keramika a turmalín vytváří ionty záporné a tak dojde k neutralizaci a vaše vlasy se budou lépe upravovat. Mezi pozitiva keramické plochy žehličky patří stálost teploty, snadný pohyb po vlasech a zamezené extrémně horkých míst, které by mohly vlasy poškodit. Turmalínová plocha žehličky vám zajistí dokonale hladký účes a jeho dlouhodobost. S turmalínovou žehličkou si můžete být jistá zamezení krepatění vlasů a dokonalému lesku. V případě, že jsou plochy žehličky vyrobeny z teflonu, zajistí se takto dokonalý pohyb žehličky po vlasech a nedochází k připalování stylingových prostředků. Naprosto nevhodné jsou žehličky s kovovým povrchem, které se obtížně používají a vlasy poškozují.

Teplota žehličky na vlasy během žehlení

Teplotu na moderních žehličkách si můžete nastavit individuálně podle potřeb vašich vlasů. Teplotu si přizpůsobíte podle toho, zda máte vlasy vlnité nebo velmi kudrnaté, zdravé nebo velmi poškozené. Žehlička na vlasy se může nahřát na teplotu od 100°C až do 230°C. Pro jemné vlasy jsou vždy vhodnější nižší teploty, silné a hodně vlnité vlasy upravíte pouze za vyšších teplot. Ideální teplotu pro vaše vlasy si zjistíte sama během žehlení. Při výběru žehličky je také velmi důležitá doba, ve které se žehlička zahřeje na požadovanou teplotu. Nejlepší žehličky se dokážou zahřát během 15 až 30 sekund. Moderní žehličky jsou také vybaveny zámkem, pomocí kterého se požadovaná teplota zablokuje a během žehlení vlasů nemůže dojít k nechtěnému snížení nebo navýšení teploty. Zakoupit si můžete také žehličku určenou na mokré vlasy, která vám vlasy vysuší a vyrovná.

Velikost žehlících ploch žehličky na vlasy

Na trhu můžete najít také různé velikosti žehlících ploch. Žehlička, která je vybavena úzkými žehlicími plochami, vám zajistí snadnou manipulaci. S takovouto žehličkou se vám budou lépe upravovat kratší vlasy. Běžná velikost žehlících ploch se pohybuje okolo 2,5 cm. Existují také žehličky, které mají velikost žehlících ploch pouhých 1,5 cm nebo 5 cm. Na dlouhé a silné vlasy jsou vhodné žehličky s širší žehlící plochou. Žehličky s užší plochou můžete využít také k tvorbě vln.

Žehličky na vlasy a bezpečnost

Při výběru se můžete také řídit kritériem bezpečnosti. Výborné jsou např. žehličky, které mají funkci automatického vypnutí. K některým žehličkám dostanete i žáruvzdorný obal nebo podložku.

Cena žehliček na vlasy

Při výběru jakéhokoliv zboží hraje vždy velmi důležitou roli cena. Toto platí i při výběru žehliček na vlasy. V případě, že si zakoupíte žehličku za příliš nízkou cenu, nemůžete počítat s její šetrností k vašim vlasům a příliš velkou funkčností. Většinou se doporučuje vybírat žehličky v cenovém rozmezí okolo 1000 – 2000 Kč. V profesionálních salónech se používají žehličky o mnoho dražší, pro domácí použití jsou tyto žehličky zbytečné.

Jak používat žehličku na vlasy

Když už jste si vybrali ideální žehličku na vaše vlasy, je také důležité znát základní informace o jejím použití. I když si vyberete tu nejdražší žehličku na vlasy, o které výrobce tvrdí, že je k vašim vlasům naprosto šetrná, nikdy tomu tak nebude. Žehlení, fénování a barvení, to všechno vlasy ničí a tak je nutné věnovat jim dostatečnou péči. Během žehlení vlasů je velmi důležité používat ochranné prostředky k tomu určené. Takovéto ochranné prostředky můžete zakoupit v podobě sprejů nebo mlék. Tyto termoaktivní přípravky zakoupíte v drogériích. Ty nejkvalitnější přípravky se vždy prodávají v kadeřnictví. Dokonale vyžehlených vlasů také dosáhnete pomocí dobrého střihu vlasů, proto nezapomínejte na pravidelnou návštěvu kadeřníka.

Žehlení vlasů a přípravky na vlasy

Před žehlením vlasů by se neměly používat stylingové přípravky (tužidlo nebo vosk). Během žehlení se totiž tyto přípravky nalepí na žehlící plochu a žehlička se tak může zničit. Stylingové přípravky proto nanášejte až po vyžehlení vlasů. Před žehlením vždy použijte ochranný prostředek nebo vyživující olejíček. Na začátku žehlení zvolte nižší teploty, které můžete během žehlení navýšit. Během žehlení můžete nejdříve vyčesat vrchní vrstvu vlasů do drdolu a začít žehlit spodní vrstvu po pramenech. Při žehlení se na žádných místech nezastavujte. Uhlazující sprej nanášejte na každý pramen, než jej začnete žehlit. Když chcete zvětšit objem vlasů, tak natáhněte žehličku směrem od hlavy. Po žehlení vlasy upravte pomocí laku.

Mytí vlasů a žehlení vlasů

Základem pro dokonale vyžehlené vlasy je také jejich mytí. Speciální šampony, které zabraňují krepatění nebo mají uhlazují efekt, se k dokonale rovnému účesu mohou vždy hodit. Po umytí a vysušení vlasů je vždy důležité ubezpečit se, zda vlasy nejsou zacuchané. Vlasy, které se často žehlí, vyžadují také dokonalou péči. Kromě kosmetiky, kterou zakoupíte v drogériích, můžete také vyzkoušet domácí masky na vlasy. Pro suché a lámavé vlasy s roztřepenými konečky se hodí např. maska z olivového oleje. Medová maska může pomoci vlasům lámavým a suchým. Když toužíte po lesklých vlasech, vyzkoušejte masku jogurtovou. Křehkým vlasům může pomoci maska banánová. Na závěr je důležité říci, že časté používání vlasové žehličky vlasům rozhodně neprospívá. Proto je vždy lepší zatěžovat naše vlasy co nejméně a snažit se vyhnout foukání horkým vzduchem a příliš častému žehlení vlasovou žehličkou (i v případě, že žehlička je velice kvalitní).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19002 (novesluzby.cz#23237)


Přidat komentář