Vyživující zábaly na vlasy

Zábaly na vlasy jsou v poslední době stále více rozšířené. Znečištěné ovzduší má za příčinu horší kvalitu vlasů, které se lehce mastí, špiní, vlasy jsou nepoddajné. Proto je zapotřebí vlasům dodat vitamíny, oživit jejich kvalitu a pevnost.

Obchodní trh nabízí mnoho různých vlasových masek či zábalů, které jsou vyrobeny buď z přírodních surovin bez použití chemie, nebo právě takové, které jsou vyrobené s příměsí chemických prvků. Někdy nám vystačí tzv. babské rady, co používali ještě naše babičky, mnohokráte vyzkoušené. Jejich příprava je časově náročnější, za to máte jistotu, že jste své vlasy nezatížili nežádoucími alergickými chemickými prvky.

Přírodní vyživující zábaly na vlasy

Přírodní vlasové zábaly, jež zlepší kvalitu vlasů, jsou finančně nenáročné, většinu surovin najdeme v každé domácnosti. Domácí recepty jsou velmi rozšířené. Pojďme si připomenout ty nejzákladnější.

Vlasový zábal z olivového oleje

Delší vlasy se často třepí, proto do vlasů vetřete olivový olej, a vlasy zabalte do ručníků. Tento zábal můžete nechat i přes noc, čím déle, tím větší zkvalitnění vlasů. Po té vlasy pořádně opláchněte a umyjte nejlépe 2x po sobě šamponem. Konečky vlasů se zjemní. Vlasový zábal s olivovým olejem je možné používat 1x týdně, rozhodně tehdy, pokud své vlasy potřebujete zjemnit.

Vlasový zábal s vejcem a šlehačkou

Rozmíchejte vajíčko s troškou šlehačky a řádně vmasírujte do pokožky hlavy i do vlasů. Nechte působit minimálně 20 minut zabalené ručníkem, a poté vlasy důkladně opláchněte a umyjte šamponem. Tento zábal dodá vlasům i pokožce hlavy mnoho proteinů, které jsou důležité jako základní stavební prvek. Vlasy po zábalu znatelně zesílí, celkový účes bude působit plnějším dojmem. Zábal je možné opakovat 1x týdně.

Přírodní vlasový zábal pro lámavé a třepící se vlasy

Suroviny: 2 vajíčka, minerální neperlivá voda, 1 lžíce citronové šťávy či jablečného octa

Celá vajíčka rozmíchejte s minerální neperlivou vodou, přidejte citrónovou šťávu či jablečný ocet. Vše řádně promíchejte a naneste na pokožku hlavy i na vlasy. Nechejte působit minimálně 10 minut. Vlasy poté náležitě umyjeme studenou vodu. Tímto zábalem vlasy značně posílíme, vlasy se stávají hladké a hebké.

Přírodní vlasový zábal pro suché vlasy

Suroviny: 1 celé vejce, 1 žloutek, 1 lžíce citrónové šťávy, 1 lžička medu

Všechny suroviny spolu řádně promícháme a směs naneseme do vlhkých vlasů. Tuto směs řádně promasírujeme do pokožky i do vlasů a necháme působit minimálně po dobu 10 minut. Po té vlasy opláchneme studenou vodou. Necháme je přirozeně uschnout bez použití fénu. Vlasy se promastí, dostanou přirozenou výživu.

Přírodní přípravky na vlasy pro rychlé použití

Jestliže potřebujeme vlasy zpevnit či posílit, výbornou surovinou je med, pivo i zázvor. Použitím medu, který smícháme s vodou, jablečným octem je možné připravit si do lahvičky tužidlo, které pomocí rozprašovače naneseme na účes. Vlasy získají výživu z medu i přirozený lesk a zároveň účes patřičně utuží. Zázvor zalijeme horkou vodou, necháme jej vyluhovat a vlažný vmasírujeme do pokožky i vlasů. Po deseti minutách opláchneme. Tuto metodu používáme 2x týdně po dobu 3 měsíců pro podporu růstu nových vlasů. A v poslední řadě je známé jako tužící a fixační přípravek pivo, které po umytí vlasů vetřeme do pokožky hlavy i vlasů. Vlasy necháme přirozeně uschnout.

Vyživující vlasové zábaly

Vybrat si ale můžeme také z obrovského množství vlasových masek, které se prodávají v běžných i specifických obchodních sítích určených pro vlasovou kosmetiku. Tyto zábaly se vyrábí z medu, olivového oleje, kokosu, bahenní masky, ze solí z Mrtvého moře, z rašeliny a mnoho jiných surovin. Navštívit můžete také speciální salóny, které Vám vlasové masky sami vmasírují do vlasů. Jednou takovou procedurou je návštěva pivních lázní, kde Vám poskytnou vlasovou masku z pivovarských kvasnic, jež dodají Vašim vlasům potřebné proteiny, vlasy posílí i celkově zlepší jejich kvalitu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18986 (novesluzby.cz#23100)


Diskuze a zkušenosti

Michaela | 05.03.2013 16:45
Re: Vyživující zábaly na vlasy Dobrý den, píší ohledně \\\\\\\\\\\\\\\"Vlasový zábal s vejcem a šlehačkou\\\\\\\\\\\\\\\" chtěla jsem se Vás zeptat jaká konkrétně \\\\\\\\\\\\\\\"šlehačka\\\\\\\\\\\\\\\" ? Děkuji za pochopení Hezký sluneční den :)


Přidat komentář