Trvalá na vlasy

Jak si poradit se zplihlým účesem, mastícími se vlasy, řídkou a neposlušnou kšticí, to jsou problémy, které se týkají mnoha lidí. Řešením této zapeklité reality je podstoupit trvalou, která dá vlasům tvar, zvětší objem a omezí jejich nadměrné maštění.

Trvalá ondulace vlasů v kadeřnickém salonu

Dát si na vlasy trvalou ondulaci znamená, že vlasy na delší dobu změní tvar a jejich délka se zkrátí, nakadeřené vlasy se tak rychle nemastí a jejich následná úprava je jednodušší. Účes, který se pořídí na vlasy po trvalé je tvarově stálý a svůj vzhled si drží do dalšího mytí vlasů. Oproti nedávné historii, jsou současné druhy trvalé ondulace k vlasům šetrné, respektují kvalitu konkrétních vlasů a neničí jejich strukturu. Proto se jejich aplikaci hodí na většinu vlasů.

Jaké jsou nejznámější druhy trvalé na vlasy

Nejintenzivnější trvalá ondulace dokáže dát jednotlivému vlasu tvar podle zvolené natáčky na dobu několika měsíců nebo do jeho odrostu a velice dobře se z takových vlasů vytvářejí různé účesy. Trvalá rozlišuje vlasy na nebarvené a barvené, které vyžadují jiný přístup, zesvětlené vlasy by se této kadeřnické proceduře měly vyhnout.

Kdo nemá zkušenosti s trvalou nebo má k ní nedůvěru, může zkusit vodovou ondulaci, je založena na tvarování vlasů za mokra, výsledné ondulování je stejné, jen délka jeho trvání záleží na tom, kdy se takto upravené vlasy umyjí a tím se zbaví kudrlin. Nejschůdnějším řešením pro ty, kdo chtějí trvalou, ale ne klasickou „invazivní“ a dlouhotrvající ani vodovou zase příliš krátkou, je „headlines“ šetrná trvalá ondulace vlasů nebo gelová, obě stejně jemným způsobem dávají vlasům požadovaný tvar, který působí naprosto přirozeně. Při aplikaci těchto trvalých, struktura vlasů nijak neutrpí a vlasy jsou lesklé, pružné, nemají sklon k maštění a velice dobře se upravují. Trvanlivost takového účesu závisí na použité trvalé, délce vlasů a jejich kvalitě, určitě by však měla vydržet v řádu několika měsíců než se zcela smyje. Tyto trvalé obsahují i přírodní podpůrné látky, které se starají o výživu vlasů.

Návštěva profesionální kadeřníka - trvalá ondulace

Každá z těchto trvalých se svým způsobem dotýká struktury a kvality vlasů a může ji ovlivnit, proto je vhodné svěřit se do rukou zkušeného kadeřníka, který podle typu vlasů určí a doporučí nejvhodnější trvalou. Profesionální kadeřnictví navíc disponují kvalitními vlasovými přípravky, různými druhy natáček, vysoušeči, které jsou šetrné k pokožce i vlasům, ve své podstatě poskytují takové zázemí, aby pobyt v nich byl pro klientku relaxací. Naopak trvalá, dělaná v amatérských podmínkách kamarádkou bez kadeřnické praxe, může být sice několikahodinovou zábavou, kdy si vyměníte informace a prožijete spolu půl dne, výsledek takové spolupráce až na malé výjimky, bývá žalostný. Spálené a poničené vlasy, nerovnoměrná ondulace, zanícená pokožka, to je jen malý výčet nešvarů při domácí trvalé.

V profesionálních podmínkách se takovým problémům adeptka na trvalou vyhne, navíc dostane pokyny a rady, jak o takto upravené vlasy pečovat. Vlasy po trvalé potřebují péči, při které se jim dostanou živiny a cenné oleje, aby byly vlasy lesklé, jejich struktura celistvá a dobře se rozčesávaly. Takové trvalé se není třeba obávat, stojí za vyzkoušení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18977 (novesluzby.cz#23048)


Diskuze a zkušenosti

anna | 07.11.2013 22:57
Re: Trvalá na vlasy Trvalou jsem dělávala svojí mamince a kamarádkám a nikdy se mi nestalo, že bych vlasy spálila. Nezapomenu, jak za mnou přiběhla plačící kamarádka rovnou od kadeřnice. Na hlavě měla chumel totálně spálených vlasů, kadeřnice jí to ani nesestříhala,vypadalo to zoufale.Vlasy jsem ostříhala nakrátko a plácla na ně na půl hodiny majonézový zábal.Pak jsme to umyly, dala jsem krém po trvalé a vlasy ještě mírně vlhké natahovala kulmou.Zbytek jsem dotvarovala tužidlem a kamarádka jen nevěřícně zírala do zrcadla.Šla večer na diskotéku a sklidila velký obdiv.Jó to byly časy!Moje vlásky domácí trvalá také nikdy nepoškodila, zato od kadeřnice kdy jsem žádala volné vlny jsem odcházela se spečeným afrem. Zřejmě si ho potřebovala na někom vyzkoušet.Nedalo se to ani česat, tvarovala jsem \"účes\" vidličkou.Neprodyšný pucvol. Od té doby jsem nikdy v žádném kadeřnictví nebyla.Ušetřila jsem spoustu času, peněz a zklamání.Vlasy mám zdravé,

Jana | 07.02.2014 07:50
Re: Trvalá na vlasy Dobrý den Anni,mohu se zeptat odkud jste?Nad trvalou hoodně uvažuji a po vašich zkušenosteh u kadeřníka mám trošku obavy:-(Děkuji

Marie | 12.03.2014 17:40
Re: Trvalá na vlasy Přidávám se první pisatelce Anně, dvakrát se povedlo kadeřnici mně tak zničit vlasy, že jsem ji podruhé šla druhý den reklamovat a když mne viděla, peníze bez reptání vrátila. Mám od narození velmi kvalitní vlasy, ale co z nich dokáže udělat tzv. profesionál vybavený kvalitními přípravky, nedokáže laik se základními znalostmi. Už si sama trvalou podomácku nedávám dělat, ale po každé této ondulaci v kadeřnictví si musím vlasy promastit vlasovým olejem, ne žádnými \"kvalitními\" vlasovými přípravky.

Jana | 04.04.2014 07:26
Re: Trvalá na vlasy Včera jsem byla u kadeřnice na trvalé a už včera jsem prohlásila, že k ní vícekrát nevkročím. Trvalou jsem měla jednou a naposled před 14-ti lety, mírnou, jen zvlněné dlouhé lokny. Přesto že jsem kadeřnici včera popsala že chci totéž, odešla jsem kudrnatá jako ovečka, do večera se však vlasy podivně krepatě natáhly a připomínají ono slepené afro horko těžko pročesatelné i velmi řídkým hřebenem. Nezbylo mi než to odtrpět a pak znovu navlhčit, abych dnes mohla mezi lidi. Je možné že se některý typ vlasů na trvalou prostě nehodí, nebo je to šikovnosti kadeřníka?

Eliška | 10.08.2015 15:34
Re: Trvalá na vlasy Plně dávám za pravdu prvnímu příspěvku .... Po první zkušenosti a šokujícím výsledku trvalé provedené v renomovaném a patřičně drahém kadeřnictví jsem se ráda vrátila k domácímu použití... Je to nejen o šikovnosti, opatrnosti a znalostech kadeřnice, ale i o znalosti vlastních vlasů. Pokud jsou vlasy zničené, většinou se jedná o přesušené a lámavé vlasy, je dobré chvíli počkat a dávat jim nějakou výživu. Přípravků je na trhu hafo... a opět platí - kvalita nemusí nutně kopírovat cenu. Někdy pomůže i nahřátý olej se žloutkem a kapkou citronu ve formě zábalu, který nutno před aplikací trvalé důkladně omýt. Samozřejmě, čím slabší a zranitelnější vlas, tím větší opatrnost a doba působení kratší. Některé starší typy trvalé se daly v takovém případě lehce zředit vodou. Čím větší natáčka, tím volnější vlna. Z těch nejtenších se člověk spolehlivě dočká afra. Po trvalé zase regenerační krém, popř

Eliška | 10.08.2015 15:43
Re: Trvalá na vlasy Pokrač. Po trvalé zase regenerační krém nebo zábal. Pokud se i tak stane, že výsledek nebude přesně to, co člověk očekával ( nepříznivá konstelace hvězd - podcenila jsem poškození vlasů, menstruace, nemoc, vliv některých léků apod.,...) Nicméně takový výsledek bolí mí?, pořídíme-li si ho s trvalou do stovky, než v salonu za tisíc i více

Eliška | 10.08.2015 15:46
Re: Trvalá na vlasy opr. -\" výsledek bolí méně, pořídíme-li...\"


Přidat komentář