Tetování hennou

Toužíte po krásném tetování, ale nemáte odvahu nechat se tetovat natrvalo? Řešením je tetování hennou, které vydrží přibližně jeden měsíc, a vy máte možnost si vyzkoušet, jaké to je nosit tetování. Tetovat hennou můžeme jakoukoliv část těla.

Co je to henna?

Na středním východě i v Indii roste tropický keř s názvem Henna. Keř dorůstá výšky až 6 metrů a má bílé či žluté květy. Květová šťáva se využívá v kosmetice. Prášek získávaný ze sušených listů a malých kořínků z této rostliny, se používá k barvení, jde o velice kvalitní přírodní barvivo. Nejznámější vlastností Henny je 100% zachytávání UV paprsků. Práškem z henny se barví vlasy, ale využívá se nejčastěji k tetování lidského těla.

Tetování hennou, bezbolestné tetování

Tetování hennou je druh malování na jakékoliv místo na lidském těle různými motivy či vzory, ale i velkými obrázky. Takové zdobení vydrží přibližně jeden měsíc, je zcela bezbolestné. Tetovat hennou se mohou lidé jakéhokoliv věku, od dětí, přes dospělé až do důchodce. Henna obsahuje mnoho pigmentu a při nanášení na tělo tento pigment reaguje s kůží, a tím vzniká kresba. Nejčastěji se lidé nechávají tetovat hennou na dovolených v afrických zemích či na Blízském Východě. Tetovaní hennou prostě patří k létu, prázdninám a dovoleným, kdy lidé odhalují svá těla, a proto si je rádi zdobí. Buďte však opatrní na hygienické prostředí, kde Vám tetování provádějí, občas se stává, že si lidé současně s tetováním přivezou i škaredý ekzém či svědivou vyrážku.

Jaká je historie tetování hennou

Nejstarší zachované kresby právě hennou se našli na Sahaře, a jsou staré více než 8000 let. Na těchto kresbách jsou namalovaní lidé s nádhernými neobvyklými ornamenty. Již před tisíci lety si lidé v severní Africe tetovali svá těla hennou, převážně tedy ženy, které věřili rituálu, kdy jim tetování hennou předurčí lásku a štěstí. Lidé se většinou** hennou zkrášlovali** pro nějakou velkou událost v rodině či ve vesnici, jako je narození dítěte, smrt v rodině, dosáhnutí zralosti a dospělosti, při oslavách konce války či boje. V současné moderní době s hennou nejvíce pracují Indky, která tak zdobí svá těla ornamenty květin, stromů, listů či ptáků. Také na Blízkém Východě se dodnes dodržuje tradice malování hennou nevěsty, které věří, že malování hennou jim přinese štěstí a lásku. Nevěsty si nechávají tetovat každou část svého těla.

Z jakých barev tetování hennou můžeme vybírat?

Druhy henny jsou:

  • Hnědá henna – nejčastěji se užívá k tetování na ruce, nohy, ale i celé tělo, dnes se používá pro moderní tetování
  • Červená henna - kůže malovaná hennou je zabarvená do červena. Nejvíce se hodí ke svatebnímu tetování či pro tetování pro tanečnice. Je vhodná pro světlejší pokožku
  • Černá henna – do tohoto prášku se přidávají syntetické přísady k dosažení černé barvy. Z tohoto důvodu nejde o čistě přírodní barvivo, často vyvolává nepříjemné alergické vyrážky a ekzémy
  • Henna na vlasy – směs prášku z keře Henny spolu s různými bylinkami jsou výborné pro regeneraci vlasů i oživení barvy vlasů.
  • Henna neutrální – jde o směs sušených lístků z Henny, které se užívají při požehnání na náhrobní kameny

Jak dlouho vydrží tetovaní hennou?

Většina provedených tetování hennou na lidské tělo svého majitele zkrášluje přibližně 14 dní až měsíc. Hodně tady záleží na pigmentu pleti, na tmavší pokožce henna vydrží déle. Také v místech, kde se často pokožka umývá, či je často ponořená ve vodě, tetovaní hennou nevydrží dlouhou dobu. Takové místa jsou nejčastěji v oblasti rukou, zápěstí, ale v letním období, kdy se lidé koupou v moři či bazénech, je tetování hennou méně trvanlivé.

Zkuste si ozdobit své tělo tetováním hennou, rozhodně zjistíte, jak je příjemné mít krásně malované tělo, jak se lidé za Vámi otočí a rádi si prohlédnou Váší originální ozdobu - tetování hennou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18990 (novesluzby.cz#23116)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 23.05.2013 13:12
Re: Tetování hennou Dobrý den, měla bych zájem o tetování henou. Na vašem webu jsem ale nenašla město, ve kterém působíte. Jsem od Ostravy. Děkuji. Petra


Přidat komentář