Spánkem ke kráse

Jsou ženy, které vypadají úžasně a říkají, že v tom nejsou žádné krémy. Tajemství prý tkví ve spánku. Jeho účinky jsou mnohdy patrné, ovšem k čemu opravdu pomůže? To vám ukážeme.

Je zvláštní, že někteří lidé tvrdí, že raději spí méně, protože pokud se uvelebí v posteli na více hodin, tak jsou spíše rozespalí. I tak se jim to ale vrátí, a pak ztracený spánek naberou třeba o víkendu. Pravidelnost je ale přínosná ve více oblastech. Proto i ve spánku je dobré udržovat určitý režim. Co byste měli dodržovat, abyste byli krásnější jen díky** spánku**. A to jak ženy, tak i muži.

Jak spát, abychom neměli kruhy pod očima?

Možná trochu nelogická otázka, ale hned vysvětlíme. Slyšeli jste někdy o spánkové hygieně? Ano, tak se nazývá určitý předpis (ne tedy ryze psaná forma), jak by se mělo spát. Jistě si uvědomíte, že ať už vidíte rozespalou a unavenou ženu či muže, tak na obou to bude znát. Kruhy a váčky pod očima, zašedlá pleť a dlouhodobý vliv tohoto nekvalitního spánku vede k tomu, že i organismus více stárne, protože se oslabuje jeho imunita, nejste tak silní a povadají vám i svaly, protože únava zrovna nepodporuje fyzickou aktivitu. A i to je součást krásy. Jak tedy dodržovat tu správnou hygienu spánku, aby to vedlo ke kráse?

Jak dodržovat správnou hygienu spánku?

Už jsme zmínili pojem pravidelnost. Ten je velmi důležitý, protože pokud si tělo na něco zvykne, tak to začne automaticky přijímat a nebude zmatené a ve stresu. Jako srovnání můžeme uvést pravidelnost stravy. Pokud tělo pravidelně dostává potravu, tak se nehroutí a nedělá si zásoby. Jakmile ale jíte nepravidelně a v různých porcích, tak si pro jistotu uloží tuk a to se pak projeví v obezitě. Stejné to je i se spánkem. Jakmile tělo nebude vědět, kolik času mu stačí na odpočinek, tak nebude moc dobře čerpat energii i díky tomu se pak snáze unaví i po 12 hodinách spánku.

Jaká je ideální doba spánku?

Velmi důležité. Všeobecně se říká, že 8 hodin je optimálních. Záleží ale samozřejmě na každém člověku, co mu vyhovuje. Rozhodně se ale v mládí nepouštějte do experimentů, kdy pravidelně budete celou noc vzhůru. Může vám to vypěstovat i něco jako únavový syndrom, a to se pak těžce odstraňuje. Musíte takovou** dostatečnou dobu spánku**, abyste věděli, že tělo je odpočaté.

Spánek a krása

Už jsme naznačili, jak spolu tyto dvě oblasti souvisí. Kruhy a váčky pod očima léta nikomu neuberou. Únava ubírá i fyzických sil a místo toho, abyste chodili vzpřímení, jste sesunutí. Díky únavě bolí i svaly a to vám také nepřidá na energii. Proto si najděte takovou vhodnou dobu, která vám dodá sílu a vitalitu. Tak vše doplňte spánkem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18989 (novesluzby.cz#23111)


Přidat komentář