Solárium, samoopalovací nástřik, nebo samoopalovací krém?

Opálená pokožka je více sexy v porovnání s bledým odstínem kůže. Navíc opálení je znakem zdraví a snědá barva také opticky zeštíhluje. Nemusíte však trávit hodiny na sluníčku. Využít můžete solária, samoopalovacího nástřiku nebo samoopalovacího krému.

Pro co se však rozhodnout? Necháte si poradit na základě diskuzí? Vždy však najdete příznivce a odpůrce. A tak, můžete najít názory těch, kteří doporučují solárium, samoopalovací nástřik, samoopalovací krém, stejně jako těch, kteří dané nedoporučují. Zvolte si to, co Vám bude příjemnější, cenově dostupnější a pro Vás pohodlnější. Ať už se totiž rozhodnete pro jakoukoli ze třech uvedených možností, je bezpochyby zdravější, než dlouhodobé se „opékání“ na sluníčku. Se soláriem, samoopalovacím nástřikem, či samoopalovacím krémem se Vám nemůže stát, že byste se jednoho dne probudili s pigmentovými skvrnami.

Samoopalovací nástřik - bezpečný způsob opalování

Samoopalovací nástřik se řadí k rychlému a bezpečnému způsobu opalování, a to bez působení slunečních paprsků. Se samoopalovacím nástřikem budete opáleni, aniž byste se museli vystavovat škodlivému UV záření. Plánujete svatbu, čeká Vás promoce, ples, nebo jiný významný den? Pak se samoopalovacím nástřikem budete mít požadovaný odstín pokožky za velmi krátkou dobu.

Vypadá opálení nástřikem přirozeně?

Díky** samoopalovacího nástřiku** se budete moci těšit nejen z rychlého docílení požadovaného snědého odstínu Vaší pokožky. Vaše opálení bude naprosto přirozené, bez jakýchkoli nerovnoměrných, či nažloutlých, oranžových skvrn apod.

Četnost doplnění odstínu opálení

Jistě Vás zajímá, zda Vám bude stačit jedna návštěva salónu, nebo budete muset chodit třeba každý den, či každý druhý den. Abyste se mohli těšit z požadovaného odstínu opálení, pak stačí, když zavítáte do příslušného salónu jednou za cca deset dnů. Srovnáte-li to například s četností návštěvnosti solária, tak tam je zapotřebí chodit zpočátku minimálně třikrát týdně, abyste dosáhli požadovaného odstínu.

Jaké opalování je vhodné pro těhotné ženy a alergiky?

Čekáte miminko, nebo jste alergičtí na UV záření? Pak Vám nejspíš nebude doporučeno solárium a/nebo opalování pod slunečními paprsky. Zato však můžete využít samoopalovacího nástřiku.

Opálení bez vysušené pleti

Vystavíte-li Vaši tvář slunečním paprskům, nebo také soláriu, pak Vaše jemná pokožka bude trpět. Sice se budete moci těšit z čokoládového odstínu, ale za daň v podobě** vrásek a suché pleti**. To se Vám u samoopalovacího nástřiku nestane.

Jaké jsou nevýhody samoopalovacího nástřiku?

Kde jsou výhody, jsou i kolikráte nevýhody. V tomto případě je třeba dbát na to, aby byl nástřik aplikován rovnoměrně. Při volbě salónu si tak vyberte ten, který se může pochlubit dostatečnou zkušeností s aplikací samoopalovacího nástřiku.

Další, jistou nevýhodou je nutnost vydržet s osprchováním po aplikaci nástřiku. Pokud by totiž Vaše kroky po nástřiku ihned směřovali do sprchy, smyli byste značnou část nástřiku, respektive intenzitu barvy. S osprchováním je určitě dobré vyčkat minimálně osm hodin po aplikaci.

Jak se aplikuje samoopalovací nástřik?

Samoopalovací nástřik spočívá v aplikaci opalovací emulze, a to za pomoci speciální pistole, do které se vloží příslušná emulze. Nanášecí pistolí Vám pak pracovník salónu nanese opalovací emulzi. Budete si připadat, jako byste se ocitli v jemné chladivé mlze.

Můžete si nechat opálení aplikovat na celou plochu Vašeho těla. můžete však mít na sobě i spodní prádlo, nebo plavky.

Samoopalovací nástřik svépomocí a v salónu

Samoopalovací nástřik si můžete nechat provést v některém ze specializovaných kosmetických a/nebo solárních salónů. Máte však možnost si provést samoopalovací nástřik sami. Rozhodli jste se pro druhou možnost? Pak budete potřebovat opalovací emulzi, nanášecí pistoli, ochrannou čepici, ale také praktickou skládací mobilní kabinku. Skládací kabinka Vás prakticky vyjde na obdobnou částku, jako zbývající nezbytnosti pro samoopalovací nástřik. Můžete však ušetřit nějakou tu nemalou korunu, když se například necháte od kamarádky, partnera/ky nastříkat ve volném prostoru, například na zahradě. Ovšem díky kabince získáte soukromí a také jistotu, že se opalovací emulze nedostane nikam jinam, kromě Vašeho těla a stěny a vnitřní prostor kabinky. Navíc, kabinku lze jednoduše omýt.

Samoopalovací nástřik v salónu

Rozhodnete-li se však pro samoopalovací nástřik v salónu, minimálně ušetříte nemálo času při sestavování pistole, kabinky a následném oplachování. Kromě toho, v profesionálním salónu budete mít jistotu, že nástřik samoopalovací emulze bude rovnoměrný.

Opalování v soláriu

Proč se celá řada z nás ráda vystavuje slunečním paprskům? Není to jen z důvodu získání sexy odstínu kůže. Sluneční paprsky nás totiž zevnitř prohřejí, zlepší naši náladu. Po dlouhé zimě je tak příjemné vystavit tvář slunci. Máte pocit, že se jednotlivé sluneční paprsky dostávají do Vašeho prokřehlého těla a vlévají do Vás plno energie.

Ten samý pocit však můžete mít i v soláriu. A to je právě důvod, proč, i když je možnost samoopalovacího nástřiku, chodí plno žen a mužů právě do solária. Kromě opálené pokožky se Vaše tělo prohřeje a pozitivně se naladíte, dobijete ztracenou energii aj.

Škodí solárium našemu zdraví?

Se soláriem je to jako třeba s mlékem, špenátem a dalšími potravinami. Někteří tvrdí, že našemu zdraví prospívají, jiní zase, že naopak nejsou žádným přínosem, či dokonce škodí.

V případě solária tak najdete informace, že našemu zdraví prospívají, ale také škodí. Záleží tedy na Vás, co si vyberete.

Pokud byste se rozhodli pro návštěvu solária, pak určitě platí, že méně je více. Jistě není vhodné, abyste ho navštěvovali třeba každý den. Četnost návštěv by se negativně projevila na Vaši tváři a kůži. Každý z nás má jinou pokožku, co do pigmentu i stavu kůže. S volbou četnosti se tak poraďte s odborným personálem některého ze solárií. Navíc Vám bude doporučena ta nejvhodnější solární kosmetika.

Nutnost pořízení solární kosmetiky

Solární kosmetika může být považována za jednu z nevýhod, které souvisí se soláriem. Pořízení solární kosmetiky je totiž dalším finančním výdajem. S klasickou opalovací kosmetickou však nevystačíte. Nejenže ta nepodporuje urychlení a intenzitu opálení, ale ani pokožku dostatečně v soláriu neochrání. Opalovací krémy si tak nechte na příležitosti, kdy jdete ven, či jedete na dovolenou.

Samoopalovací krémy

Vedle samoopalovacího nástřiku a solária, máte ještě možnost v podobě** samoopalovacích krémů**. Díky nim nebudete muset nikam chodit, abyste dosáhli požadovaného odstínu pokožky. Stačí si některý ze samoopalovacích krémů zakoupit v drogerii, či v e-shopu.

Nevýhody samoopalovacích krémů

Samoopalovacích krémů na trhu je pěkná řádka. Jen si vybrat ten pro Vás nejvhodnější, není zrovna jednoduché. Vybírat totiž můžete z krémů, kdy jejich cena je značně odlišná. Samoopalovací krémy přináší i renomovaný výrobci kosmetiky. Pokud se rozhodnete pro nákup dražšího samoopalovacího krému, nemáte však ještě zaručeno, že Vaše pokožka bude rovnoměrně snědá.

Nevýhody samoopalovacích krémů spočívají především v tom, že vyžadují precizní nanesení. Vedle toho, ne s každým krémem dosáhnete čokoládového odstínu. Některé krémy Vás totiž mohou proměnit v mandarinku, či pomeranč. Hodně totiž také záleží na Vašem pigmentu.

Jak docílit úspěchu se samoopalovacím krémem

Chcete mít jistotu, aby nanesení samoopalovacího krému dopadlo dobře? Pak je dobré si před nanesením provést peeling celého těla. Díky němu zbavíte tělo odumřelých šupinek kůže a eliminujete nerovnoměrnost odstínu na partiích, jako jsou kolena, lokty aj.

Určitě je také dobré požádat kamarádku, či kamaráda, aby Vám krém na tělo nanesl. Vy sami asi těžko dosáhnete na záda a další partie těla. V neposlední řadě pak vsaďte na kvalitní samoopalovací krém. V tomto případě tedy raději nehleďte na cenu, ale dejte přednost některému z renomovaných, známých výrobců.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19000 (novesluzby.cz#23227)


Přidat komentář