Solárium - ano či ne?

Otázka, která nepotřebuje moc rozvíjet. Ano či ne navštívit solárium? Je zdravé nebo naopak škodí? Podívejte se na výhody i nevýhody a jak poznat, co vám škodí a co vám prospívá.

Zdá se to jako úžasný nápad. Být celý rok opálení v našich končinách nejde. Stačí ale zajít o salonu, kde vám opálení vytane na kůži. A není to jen nátěr, po kterém budete flekatí, a co se hned smyje nebo bude oranžové. Solární opálení skutečné drží a má efekt opravdového opálení. Jak tak ale existují solária, tak mnozí přicházejí i s riziky. Jak na tom solária tedy jsou?

Solária – výhody

Solárium může být zdravé? Ano, lze to i tak říci. To, že se budete takto opalovat vám do kůže sice nevpraví vitamíny a neobohatí vás to, ale má to efekt do budoucna. Pokud to nebudete přehánět a udržovat pokožku střídmě opálenou, tak třeba po zimě lépe přijme sluneční záření. A vůbec bude více zvyklá přijímat pigment. Vy se pak nebudete strachovat, jestli se vám svraští a seschne kůže anebo, jestli vás neohrozí rakovina. V tomto směru vás solárium připraví na slunce a vy nebudete vystaveni riziku všech faktorů, které s sebou opalování nese.

S tím pak souvisí i opalovánísoláriu po celý rok. Někteří třeba raději leží v soláriu i v létě a na koupališti se halí do deky. Solárium může být přínosnější, protože ozonová díra je prostupná a sluneční paprsky jsou nebezpečné. Pokud jsou trubice v soláriu v pořádku, tak vám v podstatě nemusí nic hrozit. Nejnovější solária mají totiž ten systém, který chrání vaše zdraví.

Díky soláriu se opálíte rychleji a navíc si můžete intenzitu snáze korigovat. To je výhoda oproti slunci.

Solária – nevýhody

Jako prvotní nevýhoda se nabízí zase ohrožení kůže. To ale vyvstává v případě, že trubice nejsou v pořádku, že nejsou vyměněné a jsou zastaralé.** Solárium** samo o sobě může škodit jen, když je něco zanedbané.

Další nevýhodou může být pro některé lidi ona** závislost na soláriu**. Protože se rychleji opalujete, tak pak máte pocit, že toho potřebujete více. Díky tomu nevíte, kdy přestat a to jsou právě ty situace, kdy mají lidé oranžový nebo „přismažený" nádech. Proto dbejte na intenzitu.

Nabídka solárií

Dnes je mnoho typů solárií, kdy si můžete vybrat, jak se necháte opálit. Můžete se nechat zavřít do přístroje, kdy budete opalovat v plavkách. Také se nabízí solárium, ve kterém stojíte. To mnozí považují za lepší a rovnoměrnější. V soláriu se pak používají speciální klapky na oči nebo něco jako brýle, takže váš zrak je chráněný. Nemusíte se proto bát ani toho. Vyberte si to, co vám bude nejvíce vyhovovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18984 (novesluzby.cz#23067)


Přidat komentář