Rekvalifikační kurzy manikúry a nehtové modeláže - Ostrava

Rozhodně není pravidlem, že všichni, kteří vystudují určitý obor, se mu budou z dlouhodobého hlediska věnovat, či zda vůbec. Ono, rozhodnout se v patnácti letech, jaký bude profesní život, není snadné. Naštěstí je tu však možnost rekvalifikačních kurzů.

Díky nim se může například z personalistky, mzdové účetní, asistentky stát manikérka, pedikérka, masérka, kadeřnice, vizážistka, poradkyně zdravého životního stylu, kosmetička aj., a to s osvědčením, které má celostátní platnost. Po úspěšném ukončení rekvalifikace je tak možné se doslova postavit na vlastní nohy a přestat být jen zaměstnancem. Vše je nejen o štěstí, ale také chuti, vůli, připravenosti, odvaze. Rozhodnete-li se pro některý z** rekvalifikačních kurzů**, jedno zdali jste muž či žena, můžete si pak rozjet vlastní živnost. Budete pánem svého vlastního času a bude jen čistě na Vás, kolik si vyděláte, zda budete mít spokojenou klientelu aj. To však již tak trochu předbíháme, a tak bychom se měli vrátit na začátek, tj. vybrání a přihlášení se do rekvalifikačního kurzu.

Rekvalifikační kurzy jen přes úřady práce?

Rekvalifikační kurzy nenabízí jen úřady práce. Kromě toho, v rámci úřadů práce není automatické, že byste mohli využít Vámi vybraného rekvalifikačního kurzu. Nechcete-li nic ponechat náhodě a přestat čekat, že si Vás konečně někdo všimne, můžete se sami přihlásit do rekvalifikačního kurzu, a to u některého ze vzdělávacích zařízení. Při výběru vzdělávací instituce však buďte pečlivými. Vyberte si takové zařízení, které je držitelem patřičné akreditace. S neplatným, či neuznávaným osvědčením byste totiž moc neuspěli.

Manikúra a nehtová modeláž

Jistě se shodneme na tom, že ruce, včetně nehtů, jsou vizitkou nás všech, muže nevyjímaje. Jak my sami hodnotíme druhé jedince, tak i oni zase hodnotí nás a všímají si každého detailu. Nyní tak ani nemáme na mysli, že někdo se živí těžkou fyzickou prací, a tudíž jsou jeho ruce plné mozolů. Na druhou stranu i mozolnaté ruce je možné mít upravené, nehty zastřižené, vyleštěné. Pokud by však s Vámi jednal například takový finanční konzultant, realitní makléř, náborový personalista aj., pak dobře padnoucí a čistý oblek, či kostýmek je sice jedna věc, ale je tu i stránka neméně důležitá, a to celková upravenost. A k ní patří právě i** upravené ruce**. Vyschlé ruce se záděrami, polámané nehty se špínou pod nimi mohou pak vypovídat o tom, že dotyčný den předtím strávil celý den na zahrádce, ale také o jedinci, který je tzv. navrch huj, vespod fuj.

Zájem o služby v oboru manikúra, nehtová modeláž

Na výše uvedené však začíná reflektovat stále více jedinců, a to z řad žen i mužů. A tak lze celkem snadno usuzovat, že zájem o služby v oboru manikúra, nehtová modeláž, bude spíše vzrůstat než stagnovat či se snižovat.

Pokud se tedy nyní rozhodujete, kterému z desítky rekvalifikačních kurzů dát přednost, či „čím začít“, pak určitě nešlápnete vedle, vyberete-li si právě manikúru a nehtovou modeláž. Pokud k tomu navíc ještě pozitivně působíte na druhé, jste hovorní, pak máte velkou šanci se dobře uchytit a mít svoji stálou klientelu, která se bude postupně rozrůstat.

Manikúra, nehtová modeláž – kurz

Čemu všemu se budete moci naučit v rámci tohoto rekvalifikačního kurzu? Především se seznámíte se základní klasickou manikúrou, dále uvolňující masáží rukou a aplikací umělých nehtů. Součástí kurzu je také tolik oblíbená a u dívek, žen žádaná francouzská manikúra, a to včetně permanentní francouzské manikúry. V neposlední řadě získáte řadu užitečných a nezbytných informací stran hygieny práce, anatomie ruky, technologie nehtové modeláže, ale také základů podnikání.

Pedikúra a nehtová modeláž

Co se týká nohou, tak ty sice nejsou tolik viditelnou částí. To však ještě neznamená, že si nezaslouží adekvátní péči. Nejde totiž jen o hladké nohy bez ztvrdlých pat, tedy o estetickou stránku. Nedostatečnou péči o nohy nelze jednoduše ukrýt do ponožek, bot. Velmi brzo byste poznali, jak bolí taková prasknutá pata. Kdo to zažil, nám dá nyní za pravdu. Taková prasknutá pata, nejenže bolí tím způsobem, že nejste ani schopni na nohu došlápnout, ale velmi dlouho se hojí. Bolesti se však můžete celkem snadno vyhnout. Stačí zajít zhruba jednou za pět týdnů na profesionální pedikúru. Jako příjemný a žádaný bonus navíc, budou nohy hlaďounké a hebké.

Zájem o služby v oboru pedikúra, nehtová modeláž

Těžko říci, zda co do zájmu vede manikúra před pedikúrou. Každopádně je však jen otázkou času, kdy ženy i muži budou pravidelně chodit na obě služby. Jak jsme již uvedli, nohy jsou sice po většinu roku ukryty před zvídavými pohledy. Jakmile však přijdou teplé jarní a letní dny, pak taková noha bez péče, není nikterak estetická, a to ani v případě, že bude mít majitel sebedražší obuv. A pak je tu také uvedená bolestivost, plynoucí ze zanedbané** pravidelné péče o nohy**.

Pedikúra a nehtová modeláž – kurz

Přihlásíte-li se na rekvalifikační kurz, který je zaměřený na pedikúru a nehtovou modeláž, pak i zde se dozvíte řadu užitečných informací, co se týká hygieny, anatomie nohou, technologie nehtové modeláže i základů podnikání. Stěžejním základem kurzu je pak pedikúra za využití skalpelu, tj. suchá pedikúra, která je z hlediska zdraví přínosnější, dále masáž nohou, ale také modeláž, a to technikou gel do lampy. Obliba nehtové modeláže totiž nezůstává jen u rukou, ale dostává se také k nohám.

Kosmetické služby

Další z oblíbených služeb, které jsou ženami poptávané, ale přibývá i mužů, jsou služby kosmetické. Nechat se totiž oddat hodinku, dvě, do zkušených a jemných rukou kosmetičky, je blaho nejen pro tvář, ale i psychiku. I když se doma o svoji pleť staráme, odličujeme ji, tonizujeme, používáme denní, oční, noční krémy, občas masku, peeling, pak je zapotřebí i profesionální péče. Díky ní nedojde k předčasné tvorbě vrásek, naopak jemné linky a vrásky budou vyhlazené, pleť bude díky hloubkovému vyčištění a masáži prokrvená a připravená přijmout vyživující, či hydratační pleťové přípravky. Zájem o kosmetické služby je i ze stran mužů, kdy i oni chtějí mít zdravou pleť bez nevzhledných a otravných pupínků, záděr.

Kosmetické služby – kurz

V případě tohoto rekvalifikačního kurzu budete teoreticky i prakticky obeznámeni s kompletním kosmetickým ošetřením, čištění pleti, aplikací krémů, masek, úpravou obočí, masáží, depilací, barvením řas, obočí. Nebudou chybět ani informace týkající se anatomie, dermatologie, hygieny, základů podnikání aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19036 (novesluzby.cz#23884)


Přidat komentář