Přírodní kosmetika z mrtvého moře

Mrtvé moře je nejen zajímavým a krásným prázdninovým místem, ale také zásobárnou léčivých látek, které dokáží zpříjemnit život lidem trpícím kožními problémy. Prospěšné látky spolehlivě pomáhají na ekzémy i nemoci kůže, jako je lupenka.

Mrtvé moře - léčba kožních nemocí

Od doby, kdy se prokázaly** účinky Mrtvého moře na léčbu kůže a kožních nemocí**, cestují lidé z daleka, aby zde načerpali nové síly a zlepšili svůj zdravotní stav. To však dnes již není nutné. Výzkumné a farmaceutické ústavy dokázaly vyrobit produkty právě z prospěšných látek Mrtvého moře a tak si je každý může zakoupit a vyzkoušet doma. Je to výhodné zejména z důvodu, že si tak léčivé účinky může každý, kdo to potřebuje dopřávat po celý rok.

Proč má Mrtvé moře pozitivní účinky na zdraví?

Mrtvé moře má unikátní vodu, která je vysoce** bohatá na různé minerály**. To také způsobuje její hustotu. Je asi desetkrát hustější a slanější než ostatní moře. Ti, kdo Mrtvé moře navštívili, říkají, že se v něm nelze utopit. Je tak husté, že voda vše nadnáší. A právě koncentrace těchto minerálů pomáhá léčit kožní neduhy a je vhodný pro regeneraci organismu. Zásluhu na této** koncentraci** mají minerální prameny, které vtékají do Mrtvého moře. Zejména řeka Jordán. Sucho a pouště zde vytvářejí podmínky pro rychlé odpařování vody a zároveň zvyšují koncentraci minerálů.

Produkty z Mrtvého moře

Jaké minerály obsahuje Mrtvé moře?

Voda obsahuje mnoho minerálů, které mají** léčivé účinky**. Patří k nim draslík, který ovlivňuje krevní tlak i činnost srdce, udržuje rovnovážný stav tekutin v těle, optimální vlhkost pokožky, zlepšuje buněčný metabolismus a zabraňuje praskání kůže i jemných cévek. Zinek je velmi známý pro své účinky, které podporují imunitní systém. Jeho zásluhou se rychleji hojí rány, akné a obnovují se buňky kůže. Hořčík také zlepšuje imunitu. Pozitivně působí na metabolismus, chrání srdce a ledviny. Působí proti křečím svalů, zpomaluje stárnutí a zabraňuje přecitlivělosti kůže. Vápník zpevňuje kosti, zuby, pokožku, celé tělo, aktivuje enzymy. Brom je zejména důležitý při lupence. Pomáhá hojit kožní nemoci, zklidňuje nervová zakončení v pokožce, tím zabraňuje svědění a také podporuje funkci štítné žlázy. Sodík odbourává toxické látky. Jód působí pozitivně na nervový systém.** Síra** kromě toho, že pomáhá zlepšovat stav pokožky, zlepšuje i artritidu a revma.

Kvalitní přírodní kosmetika z Mrtvého moře

Všechny výše zmíněné minerály najdete v kvalitní přírodní kosmetice. Jen je důležité vybrat tu pravou. Na trhu je nabízeno spoustu druhů kosmetiky s produkty Mrtvého moře. Opravdu kvalitními výrobky a spokojenými referencemi se může pochlubit paní Nikola Szencziová. Zaměřuje se převážně na online prodej přírodní minerální soli a bahna z Mrtvého moře prostřednictvím svého e-shopu. Objednávky můžete uskutečnit na internetových stránkách nebo využijte níže uvedené kontakty:

Produkty z Mrtvého mořeProdukty z Mrtvého moře - Nikola Szencziová

http://www.salt.cz

email: info@salt.cz

**telefon: +420 602 154 833
**

Přírodní minerální sůl z Mrtvého Moře (Jordánsko)

Obsahuje minerály a stopové prvky z Mrtvého moře - hořčík, draslík, sodík, vápník, chlor, brom, jód apod., jež mají příznivý vliv na celé tělo, zvláště pak na nervovou soustavu. Sůl z Mrtvého moře je velmi dobře známa pro své mimořádné regenerační účinky na tělo a kůži. ** **

Aktivní složky:

  • 100% minerály z Mrtvého moře (chloride-30%, potassium chloride-22%, natrium chloride-7%, calcium chloride-0.5% a stopová množství bromidů, železa, jodu, manganu, zinku, mědi apod.)

  • přírodní produkt bez aroma

Návod k použití pro kosmetické účely:

Do vany (asi 100 l vody) nasypte 150 - 200 gr soli, rozpusťte ve vodě teplé cca 37-45oC, ponořte se do vany a relaxujte. Ve vodě nezůstávejte déle než 15-20 minut. Po koupeli se opláchněte vlažnou vodou. Nepoužívejte mýdlo. Relaxujte dalších 10-15 minut v teple.

Návod k použití pro léčebné účely:

Do vany (asi 100 l vody) nasypte 250 - 500 gr soli, rozpusťte ve vodě teplé cca 37-45oC, ponořte se do vany a relaxujte. Ve vodě nezůstávejte déle než 15-20 minut. Po koupeli se opláchněte vlažnou vodou. Nepoužívejte mýdlo. Relaxujte dalších 10-15 minut v teple.
Při lokálním použití rozpusťte sůl v menším množství vody. Zachovejte výše uvedený nebo mírně vyšší poměr soli a vody. Namočeným tamponem aplikujte na určená místa.

Pro rychlé a efektivní zlepšení pokožky jsou vhodné zejména 2 kůry: 3-týdenní a 5-týdenní:** **

3-týdenní kůra (celkem je potřeba 3kg soli):
1.týden: 3x koupel (500g)
2.týden: 2x koupel (500g)
3.týden: 1x koupel (500g)

5-týdenní kůra (celkem je potřeba 5kg soli):
1.týden: 3x koupel (500g)
2.týden: 2x koupel (500g)
3.týden: 2x koupel (500g)
4.týden: 2x koupel (500g)
5.týden: 1x koupel (500g)

Relaxační koupele se opakují 2 až 3 krát týdně. Sůl je možno dodávat v balení od 0,5 kg do 25-ti kg.

Přírodní minerální BAHNO

Čisté bahno z Mrtvého moře obsahující 26 druhů minerálů a stopových prvků. Má velice dobré čistící účinky na pokožku. Lze jej použít jako vyživující masku na obličej nebo tělo, bahno také doporučujeme pro zmírnění bolestí kloubů, při revmatismu, artritidě, napomáhá hojení pooperačních stavů, ran a jizev. Výrazné účinky vykazuje bahno u celulitidy, akné, lupénky, ekzémů, lišejů, má relaxační a regenerační účinky. Zahřátím bahna před jeho aplikací dojde k rozpuštění krystalů solí a minerálů, snadněji se aplikuje. Zároveň je ohřáté na teplotu lidského těla pro aplikaci mnohem příjemnější a v kombinaci se zábalem dochází k maximálnímu využití solí, minerálních a stopových prvků a zvýšení léčebných a relaxačních účinků.

Zábal na celé tělo

  1. Před aplikací bahno v nádobě řádně promíchejte
  2. Nahřejte tubu či nádobu s bahnem (100 – 200g) ve vodě o cca 37-40°C
  3. Opět bahno v nádobě řádně promíchejte
  4. Bahno naneste na obličej, popř. celé tělo i vlasy (vyhněte se kontaktu s očima i okolí očí)
  5. Celé tělo zabalte igelitovou nebo mikrotenovou fólií a nechte působit cca 15 minut (dobu působení je možné i prodloužit až na 30 min)
  6. Osprchujte tělo čistou vodou, bez použití mýdla a setrvejte pokud možno ještě hodinu v teple
  7. Bahno nepoužívejte na otevřené rány

Bahno je možné dodávat v kosmetické dóze (350 g), 1 kg, 5 kg

Kosmetika:

Denní krém, noční krém, tělový krém (Hydratační)

Sprchový gel

Krém na nohy

Mýdlo s bahnem s minerály z MM

Mýdlo se solí z MM

Mýdlo SCRUB

Masážní krém

Přírodní minerální bahno v kosmetické dóze

Účinky kosmetiky z Mrtvého moře

Velmi se cení pozitivní vliv na** kožní problémy.** Vynikající výsledky jsou dosahovány u kožních problémů jako je lupenka, ekzémy a alergie. Krémy a substance jsou obohaceny o další látky, které v kombinaci s koupelí v solích z Mrtvého moře dosahují až vymizení problému.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18980 (novesluzby.cz#23051)


Diskuze a zkušenosti

Markéta | 17.12.2013 13:47
Re: Přírodní kosmetika z mrtvého moře Kvalitní zboží, můžu jen doporučit!


Přidat komentář