Poradenství v oblasti image - Praha 6

Oblečením, jeho volbou a čistotou, doplňky, účesem, nalíčením, tím vším vyjadřujeme náš styl, vkus, ale také osobnost, smysl pro detail, pečlivost a naše postavení ve společnosti. Díky uvedenému se můžeme prezentovat na úrovni, nebo také ne.

Osobní imageNebudeme se nyní zaobírat tím, čeho jsme se v úvodní větě jen tak letmo dotkli, a to je čistota. Asi není potřeba nijak dlouze polemizovat o tom, že moc pozitivního dojmu neuděláme a nevyvoláme, nehledě na to, zda jsme něžným pohlavím nebo „tvrdým“ mužem, pokud budeme mít špinavé, umolousané oblečení, okopané boty, mastné vlasy, špínu za nehty apod. Základem, od kterého budeme vycházet, je naopak naše uvědomění si, jak důležitý pro nás je upravený zevnějšek, a to pro osobní i profesní život.

Image a haló efekt – ovlivňuje náš život

Co myslíte, jak budete úspěšní u výběrového řízení, když se na pohovor sice dostavíte včas a připraveni s informacemi o případném budoucím zaměstnavateli, ale Váš vzhled bude tak trochu „pochroumaný“? Větší šanci uspět bude mít spíše jedinec, který bude navenek působit solidně, upraveně a bude se svým vzezřením tzv. hodit na uvedenou pozici. Bohužel, nebo bohudík, těžko říci, je to tak, že nás ostatní vnímají a hodnotí nejen podle našich schopností, znalostí a zkušeností, ale také podle Změna imagevzhledu. A nemyslíme tím ovšem to, zda jsme štíhlí, tlustí, s malým, či větším nosem, plešatí apod. Spíše tím myslíme upravenost a pečlivost o náš zevnějšek. Pokud si toto uvědomíme, tak může být náš zevnějšek mocným spojencem. Díky němu můžeme lépe uspět na poli pracovním, ale i osobním. Nejde také ani o to, v případě dam, aby bylo naneseno co nejvíce make-upu, zvolena co nejkratší sukně apod. Jde o celkovou sladěnost, harmonii.

Naše image


Co je to vlastně image? Pod názvem image můžeme najít formu, způsob, kterým sami komunikujeme s okolím. Ovšem naším image také komunikujeme sami se sebou. Dokládáme, jaký je náš životní styl, postavení, přesvědčení. Prostřednictvím image, kterým obrazně řečeno vysíláme do světa naše „vnitřní já“, nás okolí vidí tak, jak si nejspíš sami přejeme, aby nás vidělo. Jiná stránka samozřejmě je, co se děje uvnitř nás. V jakém jsme rozpoložení apod. To se však image, jako takové, netýká.

Typologie – barvové poradenství

Nyní ještě, kromě výše uvedené čistoty, pomineme také situaci, respektive období, kdy se ocitneme na dně, tj. jsme dlouhodobě bez práce, nebo jsme citově vyprahlí, nešťastně zamilovaní apod. Soustředíme se na „běžnou populaci“, můžeme-li to takto nazvat a její image, jako takovou.

Image – vstanu a jdu

Image má mnoho podob a možností. De facto každý z nás, díky tomu, že jsme originálem, můžeme mít svoji vlastní image, pokud se tedy zrovna nesnažíme o napodobení nějakého našeho vzoru: zpěváka, herce, sportovce, ale také souseda, kolegu apod. Dokonce i image tzv. vstanu a jdu, je možné považovat za image, jako takovou. Mohlo by se nabízet, že tento způsob preferují převážně muži, kteří ráno akorát „spáchají“ hygienu a jdou do práce. Rozhodně tomu však tak není. Mezi muži je řada těch, kteří o sebe pečují v mnohem větším měřítku, a dokonce i větším měřítku, než některé ženy.

Image vstanu a jdu není jen u mužů

A když jsme již u dívek a žen, tak zde by se zase mohlo logicky nabízet, že právě ony tráví před zrcadlem, v koupelně, v obchodech mnoho volného času. Ovšem, i mezi dívkami, ženami se najdou takové, a nemusí jich být zrovna málo, které nepovažují za „smysl svého života“ trávení hodin nanášením make-upu, kulmování, či žehlení vlasů apod. To však neznamená, že by některý z uvedených jedinců, neměl svoji image. A tak, i tzv. vstanu a jdu, je image, kdy dotyčný tím svým způsobem, třeba i nevědomky, dává najevo, které hodnoty jsou pro něj důležité a které ne.

Individuální poradenstvíPoradenství

Již jsme předestřeli, že každý z nás je jedinečnou bytostí. Lišíme se nejen proporcemi, ale také vlasy, obličejem aj. Opět pomineme naše vnitřní já a soustředíme se na naši vnější slupku, která by se však také rozhodně neměla podceňovat. Tím, že jsme jedineční, tak jen stěží můžeme vypadat, jako například modelka z časopisu, která se například pyšní dokonalou čistou pletí, dlouhými hustými vlasy, dokonalou postavou apod. Ostatně, za retuší se mnohdy ukrývá hodně… Nemá smysl se snažit o napodobení někoho, spíše je dobré najít sami sebe, tj. náš styl, který podtrhne to, co je na nás hezkého, přitažlivého, v čem jsme právě jedinečnými. Sami to nemusíme vidět ani vnímat. A to tím, že každý den na sebe koukáme do zrcadla a nejsme schopni se na sebe podívat z jiného úhlu. Ten nám však umožní odborníci, specialisté na image.


Od barvového poradenství po účes a make-up

Svět není černobílý, naopak je prozářený barvami. Jen se rozhlédněte kolem sebe a zkuste vnímat, kterými barvami se doma, v práci obklopujete. Barvy ovlivňují naše rozpoložení, náladu, ale také můžeme být díky barvám hezčí. Někomu sluší barvy pastelové, jinému zase jasné. Nelze ani říci, že jednomu sluší červená, druhému ne, či hnědá, zelená apod. Každá barva má totiž několik odstínů. A s barevným poradenstvím, respektive typologií, Vám poradí ve vizážistickém studiu. Barvové poradenství se týká nejen volby oblečení, ale také volby barvy vlasů, make-upu. Uvidíte, že již samotná typologie Vás může doslova proměnit, rozzářit Vaši tvář.

Návrh účesuNávrh účesu

Zůstaneme-li u našich „horních partií“, pak bychom určitě neměli opomenout naše vlasy. Také správně zvolená barva vlasů, střih účesu, dokáže náš výraz proměnit k nepoznání. Ve** vizážistickém studiu** se však budou snažit o to, aby se jednalo o proměnu k lepšímu. Žádný nepodařený experiment se konat nebude. Součástí poradenství stran účesu, Vás také bude čekat výběr a doporučení vhodné vlasové kosmetika. I ta je velmi důležitá a tvoří svým způsobem základ úspěchu.

Proporcionální poradenství

V neposlední řadě se Vám ve** vizážistickém studiu** dostane odborného poradenství stran oblékání, volby doplňků apod. I oblečení hraje velkou roli v naší image. Oblékáte se například jen do jeansů a mikin? Pokud jste sportovním typem a Vaším povoláním není například obchodní zástupce, realitní makléř apod., pak proč ne. Sportovní styl se však ne vždy hodí ke každému povolání apod. Důležité je však také pamatovat i na střihy oblečení a již zmíněné barvy. Velmi snadno si totiž můžete ublížit, například v podobě přidání pár kil navíc, i když ručička váhy bude dokazovat něco jiného. A samozřejmě naopak. Vhodně zvoleným oblečením, co do střihu, barvy, Vám může nějaké to kilo opticky ubrat, udělat Vás mladšími apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19054 (novesluzby.cz#23993)


Přidat komentář