Popraskaná kůže na rukou a nohou

V zimním období, které nás právě v těchto chvílích provází, byste měli věnovat pokožce svých rukou a nohou zvýšenou péči, aby nebyla popraskaná, suchá a bolestivá. Dopřejte jí dostatečnou pozornost v podobě kvalitních kosmetických přípravků.

Máte popraskanou kůži na rukou?

Popraskanou kůži na rukou řeší stále více žen, ale i muži si na tento problém stěžují. V takovém případě se radí omezit pokud možno nejvíc kontakt kůže hlavně se saponáty a s jinými mycími prostředky, neboť ty pokožku rukou hodně vysušují. Na ošetření pokožky na rukou můžete vybírat z celé řady krémů a emulzí, které vaši pokožku promastí, které jsou účinné a vaši pokožku perfektně hydratují. Ne všechny výrobky jsou však ideální, i když se vám to na první pohled může zdát. Nejlépe vám dokážou poradit v lékárně.

Suchá pokožka rukou, třepení nehtů

Možná právě vás trápí rozpraskaná pokožka na rukou a třepení nehtů. Navíc v zimě lidská pokožka včetně nehtů trpí mnohem více, než je tomu v jiných ročních obdobích. Jak kůže, tak i nehty však poměrně rychle regenerují, ale to pouze v těch případech, kdy vašemu tělu dodáte kvalitní látky z potravy a nabídnete mu a poskytnete vhodnou péči. Zejména v zimě dbejte více na to, co jíte a jaké živiny svému tělu dodáváte. Nehty, které se třepí, jsou křehké a rostou pomalu, proto jim dodejte potřebné mastné kyseliny a kolagen a to např. v podobě výraznějšího jídelníčku, do kterého zahrnete ryby, slunečnicová semínka, olivový olej nebo ořechy.

Jak pečovat o popraskanou kůži na rukou?

K tomu, abyste předcházeli popraskané pokožce nebo její projevy minimalizovali, vyzkoušejte domácí regenerační zábaly, které vaši pokožku zjemňují a dostatečně ji vyživí a zároveň i posílí vaše nehty. Regenerační zábaly na ruce nabízejí i firmy, které prodávají kvalitní kosmetické přípravky. Např. velmi účinný je parafínový zábal na ruce a nehty, který okamžitě zlepšuje stav pokožky a nehtů. Tento zábal je ale nutné aplikovat pravidelně, cca jedenkrát za týden. Co se týká doplňků stravy, zde je vhodný již zmíněný kolagen, zinek, hořčík a křemík. A z kosmetických prostředků si můžete obstarat speciální kosmetické prostředky, které se vyrábějí formou olejů nebo krémů, a které vytvoří na vaší pokožce ochrannou vrstvu, které ji posílí a zregenerují.

Máte popraskanou kůži na nohou?

Jedním z faktorů, které zapříčiňují vznik suché pokožky na nohou je také namáhání nohou nadměrnou fyzickou zátěží nebo sportem, ale vliv na nezdravou pokožku může mít i špatná obuv nebo nevhodné, prašné prostředí. Tyto faktory můžou mít za následek i choroby a tvrdé paty. Pokud nebudete o pokožku nohou dostatečně pečovat, může být tato kůže vysušená až hrubá, pleť ztratí svou elasticitu nebo dojde k popraskání a vzniku trhlin na nohou. Nejenže takové nohy nevypadají atraktivně, ale tyto trhliny můžou být pro člověka velmi bolestivé. Proto se pravidelná péče o nohy vyplatí a poskytne nohám pohodlí, které jim náleží.

Jak pečovat o popraskanou kůži na nohou?

Nejlepší je pořídit si krémy, které jsou takového složení, že napomáhají hojení s viditelnými výsledky. Takové krémy bývají často vyvinuté s dermatology, obsahují glycerin a tím pokožku zjemní a hydratují. Základem kvalitního ošetření je domácí péče o své nohy. Používejte jen kvalitní přípravky, nohy potřebují být hydratovány a svěží. Můžete svým nohám dopřát i lázeň, která pomůže zmírnit otoky, zlepšit prokrvení a efektivně změkčit pokožku. Starejte se o své nohy, i ony si vaši péči zaslouží, stejně jako ruce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18987 (novesluzby.cz#23105)


Přidat komentář