Masáže - uzdravují tělo i duši

V porovnání s našimi předky tolik fyzicky nepracujeme. To však neznamená, že bychom měli život ulehčený. Naopak se potýkáme se stresem, vnitřním napětím, nedostatkem času, řešením problémů. To vše se podepíše na našem celkovém zdravotním stavu.

Profesionální masérské služby

Praktický lékař Vám však jen těžko pomůže zbavit se nahromaděného stresu, napětí apod. Léky na bolest Vám také nepomohou. Smířit se ale s danou situací rozhodně nemusíte. Co si zajít na některou z uvolňujících, relaxačních a současně uzdravujících masáží? Že žádného profesionálního maséra neznáte? Nevadí, protože Vám přinášíme doporučení na velice kvalitní masérku paní Helenu Kriegerovou. Objednat na masáž se k paní Kriegerové můžete za pomoci telefonního čísla 605 261 503 či e-mailu fin-kriegerova@seznam.cz. Věříme, že od paní Heleny Kriegerové budete odcházet naprosto odpočatí, uvolnění a v dobré náladě.

Švédská masáž - sportovní, klasická masáž

Základní masáží je masáž švédská, neboli sportovní či klasická. Při švédské masáži využívá masér takových hmatů, jako je tření, chvění a/nebo hnětení. Cílem švédské masáže je uvolnit zatuhlé svalstvo, prokrvit ho a přispět k urychlení metabolismu. Jste-li bolaví a unavení, pak můžete vyzkoušet švédskou masáž.

Masáž za pomoci nahřátých lávových kamenů

Obecně je při masáži velmi příjemné a současně žádoucí, když masér použije teplý olejíček, nahřáté měšce s bylinkami, pískem, či nahřáté lávové kameny.

Lávové kameny, které se používají pro masáž, jsou dokonale opracované s hladkým povrchem. Před masáží se lávové kameny nahřejí a postupně Vám jsou přikládány na tělo. Kromě toho Vám masér kameny masíruje celé tělo. Budete zažívat euforii z příjemného tepla, které Vám prohřeje zkřehlé tělo. Masáž lávovými kameny však nejen účinně prohřívá, ale také uvolňuje zatuhnuté svalstvo.

Anticelulitidová masáž, masáž proti pomerančové kůži

Celulitida bohužel trápí nejednu dívku a ženu. Celulitida neboli pomerančová kůže, se nevyhýbá ani velmi štíhlým dívkám. Kromě zdravého stravování, pitného režimu, vhodného pohybu, si také můžete zajít na speciální anticelulitidovou masáž, která má za úkol rozproudit lymfatický systém a podpořit vylučování nahromaděných toxinů a škodlivin.

V případě anticelulitidové masáži to vak chce pravidelnost. Tak, jak se totiž celulitida postupně usazovala ve Vašem podkoží, tak je třeba počítat, že bude zapotřebí několika návštěv u maséra. Na druhou stranu Vás však čeká příjemná masáž. Není tedy důvodu se bránit. Navíc si příjemně odpočinete a načerpáte ztracenou energii.

Masáž za pomoci bambusu, masáž proti otokům

Jedná se o stimulační masáž, která je velmi oblíbená mezi ženami i muži. Budete se moci těšit na uvolňující masáž, která Vás zbaví otoků, zmírní celulitidu, zbaví Vás bolesti po sportovním výkonu aj. Tím, že je masáž prováděna na celém těle, využívá masér různých bambusů, co do délky i průměru.

Masáž tváře i vlasové pokožky, antistresová masáž

Když Vás začala bolet hlava, co jste udělali? Vzali jste si lék, nebo jste si automaticky začali masírovat spánky? V druhém případě jste udělali dobře. Objednáte-li se na masáž tváře spojenou s masáží vlasové pokožky, pak si můžete být jisti, že odejdete naprosto uvolněni a bez bolesti? Tu zanecháte v masážním salónu. Často je tato masáž také zvaná jako masáž antistresová. Uvidíte, jak nejen pro dobu, co budete na masáži, odplavíte nemalé starosti. Při masáží se však snažte nepřemýšlet. Zkuste vypnout a vychutnat si příjemné dotyky maséra.

Thajská masáž nohou proti únavě nohou

Ani na nohy bychom neměli zapomínat. Právě nohy nás vedou všude tam, kam potřebujeme. Jak se o ně Vy staráte? Občas je jen promažete? Nebo si také zajdete na pedikúru? Kromě pedikúry jim však také dopřejte uvolňující masáž nohou. Nejlépe je si vybrat takovou, která je zaměřena na reflexologii. Masáž se totiž soustřeďuje na akupresurní tlaky po celé plošce nohy, včetně prstů.

Díky thajské masáži nohou se zbavíte nepříjemné těžkosti, ale také únavy nohou. A i když se bude masér věnovat Vašim nohám, zaznamenáte celkové uvolnění. Jednotlivé body, které se totiž nachází na nohách, odpovídají jednotlivým částem těla.

masáž nohou

Ajurvédská masáž, léčivé olejíčky

Hledáte-li masáž, která by Vás přenesla do světa hlubokého snění a relaxace, pak si můžete zajít na Ajurvédskou masáž. Jejich účinků si užívali naši předkové před více než cca 5000 lety.

Při Ajurvédské masáži se používají rozličné éterické léčivé olejíčky. Volba olejíčku je prováděna s ohledem na zdravotní stav konkrétního klienta, ale také jeho přání a požadavků.

Ajurvédská masáž hlavy

Sužuje Vás pravidelná bolest hlavy? Trápí Vás občasná, zato však úporná migréna? Nechcete se však stále uchylovat k běžným léčivům? Pak můžete vyzkoušet účinky olejové masáži hlavy.

Při olejové masáži hlavy, budete sedět, či ležet v pohodlném křesle. Každý ze salónů může provádět olejovou masáž jiným způsobem. Někde se setkáte s nabídkou aplikace oleje na hlavu, kdy se olej nechá určitou dobu působit. A poté následuje uvolňující masáž. Jinde zase bude prováděna souběžně masáž a lití oleje z výšky na Vaše čelo. Olejová masáž je vysoce relaxační, uvolňující a smyslná. Ulevíte nejen hlavě, ale i celkovému nervovému systému. Za bolestí hlavy totiž často stojí nahromaděný stres, starosti aj.

Olejová masáž a Vaše vlasy

Je samozřejmě nutné počítat s tím, že se stěží vyhnete tomu, aby se do Vašich vlasů olej nedostal. Dopředu se tedy v příslušném salónu informujte, zda je možné si v salónu následně umýt vlasy. Některé salóny mohou být také spojené se salónem kadeřnickým. A tak budete moci spojit příjemné s dalším příjemným. Nebo si zajděte na masáž na večer, kdy již víte, že nikam jinam nepůjdete. A doma si pak vlasy umyjete.

Ajurvédská masáž celého těla

Kromě olejové masáže hlavy, si můžete dopřát olejovou masáž celého těla. Masér se v tomto případě soustředí na Váš pohybový aparát a lymfatický systém. Takováto masáž je přímo ideální, když máte problémy s usínáním, nebo nekvalitním spánkem. Masáž působí současně i detoxikačně, napomáhá zvyšování imunity. A zvolený olejíček se postará také mimo jiné o zvláčněnou a hebkou pokožku Vašeho těla.

Masáž za pomoci měšců s pískem

Zcela výjimečná je také masáž, která se provádí měšci naplněnými speciálním jemným pískem. Rozhodně se nejedná o písek, který se například používá pro stavbu apod. Do měšců jsou také přidávány léčivé bylinky.

Masáž může být doplňková k základní masáži, nebo také samostatná. Po této masáži se budete moci těšit z prokrvené a jemné pokožky. v případě, že některá místa na Vašem těle jsou bolestivá, masáž je zklidní.

Princip Ajurvédské masáže

Masér při masáži pracuje jednak s Vaší energií a současně jejich harmonií ve Vašem těle.** Ajurvéda** jako taková léčí naši tělo i duši výlučně za pomoci přírodní cesty. Využívá k tomu nejen aromaterapii, ale také koření, bylinkové čaje. Důležitá je však také celková životospráva.

Účinky Ajurvédské masáže

Tento typ masáže není pouze uvolňující a relaxační. Současně Vám může zmírnit, až odstranit zdravotní potíže.

Jak se chovat po masáži

Chcete se těšit z účinků masáže i poté co opustíte příslušné studio, či salón? Pak se můžete řídit následujícími tipy.

Pokud jste zašli na masáž, při které použil masér éterický olejíček, pak hned po příchodu domů, neběžte pod sprchu. Je mnohem lepší nechat působit léčivé účinky olejíčků na těle, a to třeba po zbytek celého dne. Můžete mít však pocit mastnoty, ulepení. V tom případě je možné přebytečný olejíček z těla opatrně otřít. Co se týká oblečení, pak si na masáž neberte například bílou halenku, košili, která může vsáknout mastnotu olejíčku. Nevypadali byste pak zrovna efektně.

Při masážích dochází k uvolňování svalstva, odblokování zatuhlých míst, ale také k rozproudění lymfy. Pro podpoření lymfatického systému je více než vhodné, abyste po masáži dbali na zvýšený přísun tekutin. Uvolněné toxické látky a další škodliviny se totiž potřebují dostat ven z těla. A právě voda přispěje k tomuto vylučování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18997 (novesluzby.cz#23153)


Přidat komentář