Kruhy a váčky pod očima - příčiny, léčba

Kruhy pod očima a časem i váčky dokáží ženě přidat léta. Vypadá pak starší, než ve skutečnosti je. Přitom vše se dá řešit již v počátku vzniku. Mnohdy stačí změnit životní styl.

Proč vznikají kruhy pod očima?

Kruhy pod očima vznikají buď jako dědičná dispozice, nebo jako následek špatného životního stylu. Co se týká dědičnosti, tak zde je každá rada dobrá. Ale moderní věda dokáže pomoci i zde. Špatný životní styl se často projeví nejdříve tmavými kruhy a později i váčky. Dalším důvodem je i únava, vyčerpání, přepracování a nedostatek spánku. Ten způsobuje nejen tmavé kruhy, ale celkově působí oči unaveně a bez jiskry. A samozřejmě u ženy i menstruace a pak těhotenství. Namáhání očí u monitoru počítače, notebooku, televizoru, čtení a práce při špatném světle. I to nám vymaluje tmavé kruhy a i váčky pod očima. Nepoužívání dioptrických brýlí, vede k únavě celkové i k únavě očí a následně ke vzniku tmavých kruhů. Velmi často se tmavými kruhy i váčky projevuje nadměrné pití kávy, užívání drog i kouření. Za vznik tmavých** kruhů i váčků pod očima** mohou i nemoci. Zejména nemoci vnitřních orgánů, srdce, štítné žlázy, krve i zažívání. Příčinou může být i chybějící vitamín A.

Lze kruhy a váčky pod očima trvale odstranit?

Pokud je jejich důvodem špatný životní styl, pak ano. Existuje i taková rychlá pomoc po probdělé noci jako jsou kostky ledu. Mnohem horší je to u dědičných dispozic a pak u nemocí. U první varianty je dobré zkonzultovat stav s kosmetičkou, nebo s lékařem estetické medicíny. Při podezření na onemocnění je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc.

Může špatný životní styl za vznik váčků pod očima?

Ten bývá základem pro vzniku mnoha nemocí. Kruhy a váčky pod očima k nim jistě patří. Přesto zde jde o relativně snadnou nápravu. V první řadě je nutné přestat kouřit a samozřejmě i zbavit se návykových látek. Zlepšit kvalitu i délku spánku, odstranit ze stravy nadměrné používání soli, kávy, alkoholu, tučných a kořeněných jídel. Pomůže i správná péče o pleť. To znamená večer pleť odlíčit, ošetřit výživným krémem, ráno opět vyčistit a použít krém denní s UV faktorem. Pokud pracujete na počítači, pak se doporučuje dělat dostatek přestávek a po práci účinně relaxovat.

Kruhy a váčky pod očima jako projev nemoci

Špatný životní styl může opravdu vyvolat řadu onemocnění, které se projeví kruhy a váčky pod očima. Zde je nutné lékařské vyšetření, následná léčba a dodržování doporučeného režimu. Bohužel tato léčba často trvá velmi dlouho. Zde se pak doporučuje používání speciální kosmetiky, která má kvalitní krycí schopnosti a kruhy jednoduše překryje.

Když jsou kruhy a váčky pod očima dědičné

Zde nepomůže kromě účinné kosmetiky snad nic. Přesto se doporučuje úprava stravování, pravidelná návštěva kosmetického salonu a používání speciální kosmetiky kolem očí.

Trvalé odstranění kruhů a váčků a pod očima

To je běh na dlouhou trať. Využívání rozličných metod. Přesto pokud se obrníte trpělivostí, pak se začnou váčky zmenšovat a kruhy ztrácet.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18993 (novesluzby.cz#23123)


Přidat komentář