Kosmetické ošetření pleti ve Zlíně

Pravidelná a důkladná péče o pleť je velmi důležitá pro její zdravý a krásný vzhled. Kosmetické přípravky je nutné vybírat podle typu naší pleti. A jakou máte pleť vy? Normální, suchou, smíšenou nebo mastnou?

Základní znalosti o typu naší pleti a péči o ni jsou velmi důležité. O naší pleti se můžeme poradit s odborníkem, který nám doporučí i vhodné postupy týkající se péči o pleť a vhodných kosmetických přípravků. Krásná pleť, je především taková, která je zdravá. Základem péče o pleť je její důkladné čištění, které je nutné nejen večer, ale také ráno. Když si nejste jistí, jak se zbavit problémům s pletí, vždy se raději poraďte. Své pleti také můžete pomoci pravidelnými návštěvami kosmetického salónu. V kosmetických salónech vám kromě základních kosmetických procedur mohou nabídnout také masáže obličeje, které pomáhají odstranění toxických látek a zabraňují stárnutí pleti. Jedním z kosmetických salónů, který vám může nabídnout kvalitní služby.

Péče o pleť v profesionálním salonu Zlín

Nedostatky naší pleti nemůžeme skrýt tak jednoduše, jako nedostatky zbytku našeho těla. K vylepšení vzhledu naší pleti můžeme použít různé kosmetické přípravky. K tomu, aby naše pleť byla krásná, je nutné především to, aby byla zdravá. Na naší pleti se odráží nejen náš fyzický stav, ale také psychický. Když věnujeme své pleti dostatečnou pozornost a péči, brzy budeme moc pozorovat výsledky naší snahy. Svou pleť můžeme podpořit různými doplňky stravy.** Péče o pleť** se musí řídit typem naší pleti. Základem pro všechny druhy pleti je však pravidelné a důkladné čištění.

Pleť normální, mastná, suchá, smíšení

Běžně se vyskytuje několik základních druhů pleti a to pleť normální, mastná, suchá a smíšená. Toto rozlišení se určuje na základě činnosti mazových žláz a struktury pleti.

Jak se starat o normální pleť

Ženy, které mají** normální typ pleti**, většinou netrápí s jejich pletí žádné starosti. Na tomto typu pleti se jen málokdy objeví pupínky, suchá nebo zarudlá místa. Normální pleť je hebká, nemastí se a nenajdeme na ni suché šupinky. V případě, že máte tento typ pleti, je dobré vybírat kosmetické přípravky, určené pro normální pleť.

Jak se starat o mastnou pleť

Pro mastnou pleť je typická zvýšená produkce mazu a tvorba akné. Mastná pleť nás trápí především v období dospívání. Mastná pleť vyžaduje kvalitní kosmetiku, která nebude pleť vysušovat a způsobovat tak zvýšenou tvorbu mazu. V případě problému s pletí, je vždy lepší navštívit odborníka. Nejčastějším problémem, který může naší pleť postihnout je právě akné. Akné je druh kožního onemocnění, který postihuje až 80% dospívajících. Tvorba pupínku však v některých případech neustává s koncem puberty a může přetrvat i do vyššího věku. Akné se tvoří na obličeji, horní části prsou a zad.

V případě, že bojujete s akné, dejte přednost kvalitní kosmetice nebo se obraťte na kožního lékaře. Vyzkoušet můžete také** laserové ošetření pleti.** Akné se u každého projevuje jiným způsobem. Toto kožní onemocnění můžeme rozdělit na mírnou formu, střední formu a těžkou formu akné. U nejtěžší formy akné je nutná odborná pomoc. Vždy je lepší akné předcházet, než jej léčit. Prevence tohoto kožního onemocnění zahrnuje pravidelnou péči o pleť a úpravu jídelníčku. Z jídelníčku by se měly odstranit potraviny s vysokým obsahem tuku, kořeněná jídla a ostrá jídla. Důležitý je dostatečný pitný režim, pohyb a dostatečná doba spánku. Také zde platí pravidlo vyhýbání se cigaretám, alkoholu a stresu. Pozitivně může na akné působit slunce. Léčba akné zahrnuje antibiotika, hormonální antikoncepci nebo léčbu pomocí laseru.

Jak se starat o suchou pleť

Pro suchou pleť jsou typické šupinky a šedivá místa. Suchá pleť je velmi náchylná na tvorbu vrásek a také je zde zvýšené riziko alergických reakcí. Vhodné kosmetické přípravky pro suchou pleť najdete např. v lékárnách. Přípravky pro suchou pleť nesmí obsahovat mýdlo ani alkohol.

Jak se starat o smíšenou pleť

Posledním typem pleti je pleť smíšená. Tento typ pleti se nachází na pomezí pleti mastné a suché. Čelo, nos a brada (T – zóna), zůstává mastná a tváře jsou suché. Smíšenou pleť je nutné ošetřit přípravky na vyčištění póru v mastné zóně a neměly by vysušovat suchá místa na tvářích.

Jak se staráme o pleť

Základem krásné pleti je její pravidelné čištění, na které nestačí pouze voda. Večer je nutné vždy pleť důkladně vyčistit a to i v případě, že nepoužíváte make-up. Speciální přípravky na oči nás zbaví stínu a řasenky. Obličej se čistí čistícími mléky, gely nebo emulzí podle typu pleti. Tyto kosmetické přípravky zbaví pleť nečistot, mastnoty a make-upu. Pleť je nakonec ošetřena pleťovou vodou, která obličej dočistí, osvěží a vyrovná pH pleti. Poté už je pleť připravena k hydrataci, tedy nanesení krému na noc. Nezbytné je i péče o pleť ráno. Během noci dochází k vytlačení mazu a potu. Pleť se musí ráno vyčistit a nanese se na ní denní krém.

Masáž obličeje v kosmetickém salonu Zlín

Chcete si užít na kosmetice velmi příjemné chvíle, které navíc prospějí vaší pleti, tak vyzkoušejte masáž obličeje. Masáž obličeje uvolňuje napětí, pleť se po masáži prokrví a zpevní. Masáž obličeje napomáhá pleti zbavit se toxických látek, které způsobují otoky, kruhy pod očima nebo akné. Masáž obličeje se musí provádět za přísných hygienických pravidel. Obličej musí být perfektně očištěn a ruce musí být omyté antibakteriálním mýdlem. Masáž není vhodná pro problematickou pleť s akné, mohlo by takto dojít k roznesení akné po zbytku obličeje.

Během masáže obličeje není potřeba používat masážní krémy nebo oleje. Masáž obličeje se skládá z několika základních technik. Patří mezi ně kroužení špičkami prstů, kroužení polštářky prstů a štípání. Během masáže obličeje se pleť masíruje od středu obličeje směrem ven ke spánkům nebo uším. Během masáže obličeje dochází k uvolnění škodlivých látek z těla. Odstranění toxických látek z těla můžeme podpořit zvýšeným příjmem tekutin před masáží obličeje. Dopřejte své pleti pravidelnou péči a brzy na ni budete pozorovat viditelné změny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18998 (novesluzby.cz#23200)


Přidat komentář