Jak se zbavit strií?

Malé jizvičky, které nezpůsobilo žádné zranění, dokáží potrápit nejen ženy, ale i muže. Nevyskytují se jen v těhotenství, ale třeba i v pubertě. Jak s nimi bojovat? Poradíme vám.

Strie se nazývají též pajizévky a jsou to skutečně formy jizev. Dnes existuje řada metod, které s nimi dokáží slušně zatočit, leč hned na začátek máme pro vás dvě základní sdělení. Strií se nemůžete úplně definitivně zbavit, pokud je máte. A druhé sdělení je spíše radou. Prevence je nejlepší. Co si z toho máte vzít? Vysvětlíme.

Jak vznikají strie?

Strie vznikají napětím a menším roztržením kůže. To vzniká nejčastěji v důsledku nárustu pokožky, což může být způsobeno zvyšující se váhou nebo nárůstem svalové hmoty. Proto se strie nemusí objevit jen u těhotných, ale také u pubertální mládeže či mužů. Místa jsou pak různá. Zadek, břicho, boky, prsa, oblast bicepsů, stehna či lýtka. Nejlepší metodou, jak mít tělo bez strií, je prevence. To si mohou podchytit zejména ženy v raném stádiu těhotenství. Lidé, kterým třeba přibývá váha, už to hned zpozorovat nemusí, ale jakmile bude ručička váhy ukazovat větší čísla, tak hned do ruky krém.

Jaká je prevence proti striím?

Krém je tou nejlepší volbou na strie. Může to být přímo speciální, který obsahuje takové složky, které vyživí kůži a učiní ji i extatičtější. Stačí ale také zvlhčovat kůži nebo ji mazat olejem, aby byla pružnější a lépe se přizpůsobila zvětšení. Nedílnou součástí prevence je i nepřibírat. Samozřejmě, že třeba v těhotenství se tomu nevyhnete a leckdy i v pubertě. Když se ale více hlídáte, pak** eliminujete vznik strií**.

Jak lze odstranit strie?

Jak už jsme zmínili, tak strií se nikdy definitivně (alespoň zatím) nezbavíte. Může ale dojít k určité** eliminaci**, která je účinná. Protože strie je vlastně formou jizvy, tak se její vzhled odstraní trochu časem. Každá jizva začne blednout a trochu se zatáhne, ovšem nikdy nezmizí. Komu by se ale chtělo čekat. Existují proto různé formy, které tento proces spíše urychlí. Jednou z metod jsou** krémy**. Ty způsobí rychlejší blednutí pokožky a navíc kůži zjemní. Můžete si jizvičky také nechat zbrousit laserem. Jak se vyhladí hrany, tak strie není tak viditelná. Pokud máte už problém se striemi vzniklými, tak se jedná o jizvičky fialového nádechu. Spousta lidí si myslí, že jejich vzhled zachrání opálením. To je sice částečně pravda, ale opalování se na jizvy zas až tolik nedoporučuje, protože pigment chytne jinak a opět se vyskytne rozdílný odstín kůže. Nejlépe tedy navštívit estetickou kliniku nebo si zakoupit nějaký krém, který jizvu vybělí.

Zatočit se striemi úplně nemůžete, pokud je už máte. Dnes existuje ale řada metod, které působí jako maskovací zařízení a s pajizévkami si poradí. Nebojte se jich využít.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18988 (novesluzby.cz#23110)


Diskuze a zkušenosti

keisy009 | 26.02.2013 12:28
Re: Jak se zbavit strií? co je teda nejlepší na strie???

Anonym | 04.05.2013 17:53
Re: Jak se zbavit strií? krém!!

beruska | 27.05.2014 23:25
Re: Jak se zbavit strií? ja jaky podle vas?ty drassi nebo pomohou i za mensi peniz a jake?


Přidat komentář