Chemický peeling Praha

Máte problémy s pletí? Trápí vás silné jizvy po akné, pigmentové skvrny nebo vrásky? Pak by vás mohla zaujmout metoda chemického peelingu, která tyto problémy dokáže odstranit nebo zmírnit. Čtěte dále.

Chemický peeling je metoda, která slouží k omlazení a projasnění stárnoucí pleti, ke zmírnění hlubších vrásek nebo úplnému vyhlazení jemných vrásek, odstranění pigmentových skvrn a zmírnění nebo úplnému odstranění jizev po silném akné (záleží na hloubce a rozsahu jizev po akné). Navíc chemický peeling léčí rozšířené póry a přemašťující se pokožku. Pokud vás metoda ošetření pleti chemickým peelingem zaujala, pak pro vás máme tip na kosmetický salón, kde metodu provádějí.

Chemický peeling v Praze

Mnoho salónů nabízí metodu ošetření pleti Aha-peelingem – tato metoda je vysoce účinná, o čemž svědčí to, že se používala již ve starověkých vyspělých civilizacích. Při metodě chemického peelingu se využívají různé druhy kyselin. Kyselina se štětečkem nanese na pleť a způsobí její podráždění – v kosmetickém salónu používají ovocné „aha kyseliny“, což je obchodní název pro kyselinu glykolovou. Když se pleť kyselinou podráždí, spustí se hojivý proces, při kterém vznikají nové buňky. Laicky řečeno poškozená pleť se kyselinou vypálí a nově narostlá pleť již nevykazuje známky poškození nebo jsou poškození zmírněny (záleží na rozsahu poškození). Pigmentové skvrny, jizvy po akné, mírné vrásky – všechna tato poškození po chemickém peelingu zmizí nebo se výrazně zmírní, takže pleť vypadá lépe, mlaději a zdravěji.

Při ošetření pleti chemickým peelingem aha kyselinami se rozhodně není třeba obávat toho, že by po ošetření pleti zůstaly trvalé jizvy, právě naopak – pleť se začne obnovovat – spustí se proces samoléčby a vytváření nové, mladší, zdravější a krásnější pleti. V salónu si také můžete zakoupit zjemňující emulzi G10 AHA, která je nezbytným doplňkem při přípravě na chemický peeling.

Chemický peeling povrchový, hloubkový, středně hluboký Praha

Existují různé látky, které se na chemický peeling používají. Rovněž tak je možné tyto látky aplikovat v různých koncentracích a nechat je na pleť působit různě dlouhou dobu – záleží na typu poškození a hloubce poškození pleti. Chemický peeling si můžeme rozdělit na povrchový, hluboký a středně hluboký. Na chemický peeling se nejčastěji používají následující 4 kyseliny:

Kyselina glykolová a peeling

Kyselina glykolová je přírodní látka, jež se získává z cukrové třtiny. Obvykle se aplikuje v různých koncentracích, například 12, 15, 30, 35, 40 nebo také až 70 procent, čímž se docílí povrchového, středně hlubokého nebo hlubokého chemického peelingu.

Jessnerův roztok - hloubkový chemický peeling Praha

Jessnerův roztok se obvykle používá pro hloubkový chemický peeling. Jessnerův roztok se skládá z rezorcínu, kyseliny mléčné a salicylové.

TCA, Tretinoin a peeling

Látky zvané TCA nebo tretinoin jsou dalšími typy kyselin používaných pro chemický peeling. Po aplikaci některých typů kyselin je nutné se vyvarovat kontaktu pleti s přímým slunečním zářením.

Před chemickým peelingem

Před tím, než se rozhodnete podstoupit chemický peeling, je vhodné po určitý čas (obvykle přibližně 10 dnů až dva týdny) používat speciální kosmetický přípravek s nízkou koncentrací kyseliny glykolové. Tento přípravek zajistí lepší působení následného chemického peelingu. Jednou z možností je používat zjemňující emulzi G10 AHA, která má kromě přípravy pleti na chemický peeling ještě tyto další funkce: brání opětovnému rozvoji akné, zjemňuje a hydratuje pokožku, omezuje projevy stárnutí, zesvětluje pigmentaci a omezuje tvorbu mazu.

Jak probíhá chemický peeling?

Pokud jste již podstoupil(a) přípravnou fázi, kterou je desetidenní až dvoutýdenní aplikace speciálního přípravku s nízkou koncentrací kyseliny glykolové, pak je možné přejít přímo k chemickému pOšetření pletieelingu. V kosmetickém salónu nebo ordinaci estetické chirurgie vám na pleť speciálním štětečkem rovnoměrně nanesou vybraný typ kyseliny se zvolenou koncentrací. Kyselina se nechá po určitou dobu působit (obvykle několik minut), poté se neutralizuje a odstraní. U některých typů kyselin dojde k olupování kůže téměř ihned po aplikaci kyseliny, u dalších během několika následujících dní. Mohou se také objevit malé puchýřky a zarudnutí. Objevuje se rovněž ztráta opálení a pleť je světlejší (pokud není zarudlá).

Vliv kyseliny v podobě olupování pokožky, zarudnutí pleti nebo puchýřků se výrazněji projevuje ještě několik dní po aplikaci chemického peelingu. V závislosti na použitém typu kyseliny je nutné se v této době přísně vyvarovat vystavování pleti přímému slunečnímu záření. V této době je také možné používat kosmetické přípravky zklidňující podrážděnou pleť a podporující její regeneraci. To, zda je ve vašem případě nutné se po aplikaci chemického peelingu vyhýbat slunci, konzultujte s odborníkem na chemický peeling – záleží to především na typu použité kyseliny.

Jaký je výsledek chemického peelingu

Ač může pleť bezprostředně a po dalších několik dní po chemickém peelingu vypadat zčervenale, podrážděně a nepěkně, po uplynutí těchto několika dní se pleť promění v naopak velmi krásnou, zdravou a omládlou. Zmizí nebo se zmírní vrásky, pigmentové skvrny, jizvy po akné, rozšířené póry a nepříjemné přemašťování pleti. Nejvýraznější výsledky se projevují u hodně poškozené pleti starších osob – jemnější vrásky a pigmentové skvrny zcela zmizí a ty hodně výrazné se zjemní. U mladších osob je chemický peeling zase velkým a účinným pomocníkem při zbavování se nepěkných jizev po silném akné.

Laserové ošetření pleti Praha

Dalším ze způsobů ošetření pleti, který je možné kombinovat i s ošetřením chemickým peelingem, je laser. Kosmetický laser dokáže svým působením povzbuzovat metabolismus buněk. Lidská pokožka má více vrstev. Základ lidské pokožky se tvoří v nejspodnějších vrstvách kůže. Světlo kosmetického laseru má schopnost pronikat až do nejspodnějších vrstev kůže, kde je absorbováno buňkami právě ze spodních vrstev kůže – buňky toto laserové světlo přemění na buněčnou energii. Díky tomu dochází ke zlepšení vyživování spodní vrstvy pokožky – rychleji se tvoří nové buňky a jsou také zdravější. Tento efekt je pak viditelný na pleti, která je pevnější, zářivější a vyhlazenější. Jev urychlené tvorby nových a zdravějších buněk je pak nejefektivnější u hojení ran a jizev – nesmí však jit o jizvy staré, již zahojené. Na staré jizvy se naopak hodí metoda chemického peelingu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18991 (novesluzby.cz#23119)


Přidat komentář