Brazilský keratin a prodlužování vlasů Valašské Meziříčí

Asi není ženy, která by netoužila po krásných vlasech, které jí bude okolí závidět. Právě dokonalé vlasy dokáží podtrhnout krásu každé ženy. Dnes je možné takových vlasů docílit unikátní metodou brazilského keratinu, i když byly v minulosti poškozeny.

Co je brazilský keratin?

Brazilský keratin je organická látka, která byla, jak již název napovídá, vyvinutá v Brazílii v roce 2006. Keratin je látka, která dodá vlasům větší pevnost, hebkost, lesk a zajišťuje i jejich ochranu. Brazilský keratin se z domovské země rozšířil i do dalších zemí Latinské Ameriky, dále do Severní Ameriky a nakonec zdomácněl i v Evropě, včetně České republiky. Samotný keratin je protein, který je jednou z hlavních složek kůže, nehtů a vlasů. Brazilský keratin je tedy čistě přírodní produkt, složený z přírodní formy keratinu, kolagenu, kokosu a čokolády. Tento produkt neobsahuje žádná umělá barviva, chemické látky nebo syntetické parfémy a splňuje velmi přísné normy Evropské unie. Brazilský keratin bez jakýchkoliv vedlejších účinků regeneruje a tvaruje vlasy, a díky speciální aplikaci proniká hluboko do struktury vlasů. Brazilský keratin si můžete nechat profesionálně aplikovat v kadeřnickém či kosmetickém salonu Valašské Meziříčí, kde tuto metodu nabízejí.

Pro koho je brazilský keratin určen

Předem je třeba zdůraznit, že brazilský keratin je vhodný pro všechny typy vlasů, je možné jej aplikovat i na barvené vlasy či melír. Největší přínos brazilského keratinu spočívá v hloubkové regeneraci vlasů, která vede k jejich uzdravení, zesílení, vlasy se přestávají lámat a zdravé dorůstají do požadované délky. Brazilský keratin je vhodný pro ty, kteří chtějí mít vlasy opět zdravé, například po odbarvení, hebké, rovné, přestanou se lámat a budou poddajné. Keratin je schopný i na dobu několika měsíců uhladit i vlnité vlasy. Brazilský keratin je unikátní také tím, že čím víc jsou vlasy poškozené, tím je jeho účinek patrnější, protože u nich keratin proniká hlouběji do vlasového stvolu. Přínos brazilského keratinu je také v tom, že vlasy spolehlivě ochrání před nepříznivými vlivy, mezi které patří slaná či chlorovaná voda, sluneční UV záření, déšť, vítr apod. Z těchto důvodů je určitě vhodné nechat si aplikovat keratin před odjezdem na letní dovolenou k moři.

Jak probíhá aplikace brazilského keratinu

Metodu brazilského keratinu si zcela jistě nechte aplikovat od zkušeného profesionála v kadeřnickém salonu. Doba procedury se pohybuje mezi 1,5 až 4 hodinami, přičemž záleží na délce, hustotě a stavu vlasů. Před aplikací je nutné vlasy umýt čistícím šamponem bez kondicionéru a následně je nechat proschnout nebo prosušit fénem. Po vysušení vlasů se tyto rozdělí do několika sekcí, načeš se na ně, od kořínků nanáší pomocí štětečku brazilský keratin. Aby byl keratin rozprostřen rovnoměrně a nebylo ho nikde přebytečné množství, je nutné vlasy rozčesat a následně vlasy vysušit. Vlasy se následně skrz velký kartáč vyfoukají a poté speciální žehličkou vyžehlí. Používá se keramická žehlička, která je zahřátá na teplotu 230 stupňů, což vede k tomu, že vlasy zůstanou lesklé a rovné. Takto ošetřené vlasy vydrží asi 3 až 4 měsíce, přičemž výsledky jsou viditelné ihned po aplikaci.

Péče o keratinem ošetřené vlasy

Jak je výše uvedeno, ošetření vlasů brazilským keratinem vydrží ve vlasech přibližně 3 až 4 měsíce. Postupem času se keratin z vlasů vymývá, avšak je možné tento proces zpomalit pomocí speciálních šamponů a kondicionérů, které obsahují hydrolyzovaný keratin. Po aplikaci keratinu by se neměly první tři dny mýt vlasy, neměly by se používat žádné vlasové přípravky a není vhodné je v té době nosit jakkoliv sepnuté. Je dobré si nechat keratin aplikovat 2x až 3x ročně, nicméně je možné si jej aplikovat i častěji. Důležité je aby Vám keratin aplikoval opravdový profesionál, který má dostatek zkušeností, protože špatně provedený brazilský keratin ve vlasech vydrží podstatně kratší dobu. Brazilský keratin by se měl aplikovat společně s barvením vlasů, anebo minimálně tři týdny před barvením.

Prodlužování a zhušťování vlasů metodou keratin Valašské Meziříčí

Keratin nachází také své využití při prodlužování a zhušťování vlasů. Prodlužování vlasů pomocí keratinu patří mezi ty nejšetrnější metody, přičemž nejsou vidět spoje ani po sepnutí vlasů do culíku. Princip prodlužování vlasů touto metodou tkví v tom, že se v podstatě přilepí vlasový pramínek na pramínek přirozených vlasů. Pramínek přidaných vlasů se zakončí pomocí nahřáté keratinové spojky, která slouží jako lepidlo. Tato keratinová spojka se po přiložení k pramínku vlastních vlasů zahřeje, čímž dojde k jejímu změknutí a následně ke slepení přidaného pramínku k vlastním vlasům. Jakmile keratin vychladne, dojde k dostatečně pevnému spojení vlasů. Pokud si přejete přidané vlasy odstranit, stačí, aby byl spoj opětovně zahřátý. Poté, co se vlasy napojí, je potřeba je rozčesat a odstranit tak zbytky keratinu. O takto prodloužené a zhuštěné vlasy je nutné se pečlivě starat, díky čemuž vydrží dlouho kvalitní. Jedná se asi o nejvíce používaný způsob prodlužování vlasů, zejména díky neviditelnému spoji. Pro tento způsob prodlužování vlasů se nejčastěji používají vlasy indické, které jsou podobné vlasům evropským, ale je možné se setkat i s nabídkou opravdových evropských vlasů.

Brazilský keratin je poměrně nová metoda péče o vlasy, která je zcela unikátní. Díky této metodě může mít každá žena krásné, lesklé, hebké a zdravé vlasy. Tím, že se vlasy často barví, foukají, žehlí nebo kulmují, že se namáčejí do slané či chlorované vody, dochází k jejich poškozování. Právě s takto poškozenými vlasy si brazilský keratin velmi účinně poradí, dokonale je zregeneruje a navíc díky němu budou před takovými nepříznivými vlivy chráněny. Aby tahle unikátní metoda v péči o vlasy vedla k požadovaným výsledkům, je nutné si ji nechat provést v profesionálním kadeřnickém salonu Valašské Meziříčí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19009 (novesluzby.cz#23652)


Diskuze a zkušenosti

MONIKA HESOVA | 15.02.2016 15:17
Dobrý en,prosim na kolik by vyšlo prodlouženi vlasu na pul hlavy cca 35cm


Přidat komentář