Zdravotnické pomůcky a potřeby

Nehoda není náhoda a první pomoc je velmi důležitá. K úrazům může dojít všude, na pracovišti, doma, na ulici, kdekoli. Proto je důležité být připraven pomoci, a to nejen sobě, ale i ostatním. Poradíme vám, kde můžete získat potřebné vybavení.

 

Jak ošetřit popáleniny?

Už jste se někdy spálili? Popáleniny mohou mít různou příčinu, ale vždy jsou bolestivé a velmi nepříjemné. Při ošetření všech typů popálenin hraje velkou roli čas, postiženou pokožku je nutné co nejdříve ochladit, nejlépe speciálním chladícím gelem, aby nedošlo k progresi poranění do hlubších vrstev tkáně. Pokud je popálenina rozsáhlá nebo hluboká, rozhodně nespoléhejte na domácí samoléčbu, ale vyhledejte co nejdříve lékařské ošetření.

Typy popálenin

Popálení může mít různé příčiny, jako například kontakt s horkým tělesem, ohněm, elektrickým proudem, ale kůže může být podrážděna i po nadměrném slunění. Další kategorií jsou chemické popáleniny a opařeniny, ať už horkými tekutinami nebo párou a specifickou skupinu popálenin představují kožní reakce při ozařování při radioterapii.

Profesionální prostředky pro ošetření termických a chemických popálenin

Prostředky pro poskytnutí první pomoci by měly být k dispozici všude tam, kde hrozí riziko popálenin nebo poleptání chemikáliemi. V současné době existují profesionální prostředky pro ošetření popálenin nebo poleptání, které využívají ve své praxi i** hasiči a záchranné služby**. Použití těchto prostředků je velice jednoduché a i laik může s jejich pomocí poskytnout efektivní první pomoc. A pokud tato možnost existuje, tak proč ji nevyužít a nemít k dispozici to nejlepší?

Jaké ošetřit termické a chemické popáleniny?

Pro všechny popáleniny obecně platí, že je nutné zamezit dalšímu kontaktu se zdrojem tepla nebo podráždění a postiženou oblast chladit. Dříve se k chlazení jednomyslně doporučovala studená voda, ale při nadměrném nebo příliš dlouhém chlazení vodou se může u postiženého rozvinout hypotermie (podchlazení), které komplikuje další léčbu. Tomuto riziku lze zamezit, pokud se k chlazení použije místo vody speciální chladící gel od firmy WATER JEL, který zabrání progresi tepla do hlubších vrstev tkáně, chrání před infekci a zmírní poškození pokožky. Chladící gely jsou dodávány buď samostatně (pro popáleniny menšího rozsahu) nebo v kombinaci s gázou jako hotové obvazy různých rozměrů pro okamžitou jednorázovou aplikaci. Firma WATER JEL vytvořila rovněž speciální přípravek pro ošetření pokožky po nadměrném slunění SUN BURN JEL. Chemické popáleniny vznikají působením agresivních chemických látek. Při ošetření hraje čas velmi důležitou roli a ne vždy je možné zjistit, jaká látka nehodu způsobila a podle toho volit ošetření. Pro tyto případy je k dispozici speciální prostředek, který dokáže „zneškodnit“ agresivní molekuly chemikálie bez ohledu na to, zda se jedná o kyselinu nebo zásadu. Přípravek DIPHOTERINE se dodává ve formě spreje, očních oplachů nebo celotělových sprch pro závažné havárie

Ošetření kůže po radioterapii

Léčba onkologického onemocnění je pro pacienty velmi náročná, jak po psychické, tak fyzické stránce. Mezi často používané metody léčby patří radioterapie (ozařování), která pomáhá zpomalit a zastavit růst rakovinových buněk. Tato metoda však s sebou přináší nepříjemné vedlejší účinky, mezi které patří i poškození pokožky podobné popáleninám. Speciálně na tyto problémy byl vyvinut dvoufázový přípravek WATER JEL R1 R2. R1 je čirý gel, který se aplikuje bezprostředně po ozařovací dávce. Asi po 2 hodinách se použije zklidňující emulze R2. Obě složky obsahují sloučeninu na bázi mléčných proteinů Lactokine, která zvyšuje odolnost pokožky a pomáhá jí bez poškození překonat náročnou léčbu. Ideální je používat přípravek R1R2 preventivně okamžitě po zahájení radioterapie.

První pomoc při pohmožděninách a poranění svalů

Pohmožděniny, naraženiny, poranění svalů nebo** šlach** jsou velmi bolestivá poranění. Pro zmírnění bolesti je vhodné použít při první pomoci i následné péči kromě znehybnění rovněž chladící obklady nebo spreje. Pokud se vydáváte někam na túru do hor, kde vám může hrozit například výron kotníku, je ideální si do batohu kromě pružného obinadla přibalit také sáček s instantním ledem. Jde o malý uzavřený sáček z netkané textilie, který obsahuje močovinu a oddělenou „bublinu“ s vodou. Pokud do sáčku udeříte dlaní, „bublina“ s vodou praskne, dojde k chemické reakci a sáček začne intenzivně chladit po dobu asi 15 minut. „Ledový“ sáček se na cestách výborně hodí také v případě úpalu a následné nevolnosti.** Instantní sáček** je pouze na jedno použití, ovšem firma nabízí i sáčky s gelem, které lze používat opakovaně pro chlazení i zahřívání podle potřeby. Stačí ho jen ponechat určitou dobu v lednici nebo prohřát v teplé vodě podle návodu. Sportovci jistě ocení** chladicí sprej**, který přináší okamžitou úlevu v případě** natažených či poraněných svalů, pohmožděnin a výronů**.

Emulze pro namožené či poraněné svaly a bolavé klouby

Máte natažené nebo namožené svaly, bolavé klouby nebo podvrtnutý kotník? Bolí vás svaly nebo máte zánět kloubů? Pak by vám mohla pomoci lehká nemastná emulze, která nejprve působí chladivě, zklidní podráždění a pak postižené místo prohřeje a přináší úlevu od bolesti. Jedná se o vysoce efektivní prostředek s analgetickým účinkem, který obsahuje zklidňující mentol, kafr a extrakt z kořene ženšenu, které místo důkladně prohřejí a zmírní bolest. Emulze Muscle Jel má příjemnou zklidňující vůni, která postupně vyprchá

Zdravotnické batohy a brašny

Záchranáři musí být při své práci připraveni na nejrůznější situace, a proto potřebují kvalitní vybavení, jehož nedílnou součástí jsou speciální batohy, brašny a další doplňky, které splňují ty nejnáročnější požadavky. Musí být detailně propracované, dostatečně variabilní a vyrobené z kvalitních a odolných materiálů. Ideální je, když jsou brašny a batohy vodotěsné, odolné proti oděru a mechanickému namáhání a je možné je dezinfikovat. Právě takové výrobky firma VAVA.eu s.r.o. nabízí. Jedná se o německou značku PAX. Výrobce spolupracuje s profesionálními záchranáři a všechny typy vybavení vychází z jejich praktických požadavků a zkušeností. Nabídka firmy zahrnuje kromě výše uvedených výrobků i tašky a batohy pro poskytování první pomoci na různých rekreačních a sportovních akcích, dětských táborech, na školách, ale i v domácnostech.

Dezinfekce rukou

Čisté ruce jsou velmi důležité nejen při zdravotnických úkonech, ale i v běžném životě. Dezinfekce zabraňuje přenášení patogenů a šíření infekce. Ideální je mít dezinfekci k dispozici na cestách a to i tam, kde je omezený přístup k vodě. Napadlo vás někdy, kolik mikroorganismů je na madlech nákupních košíků v supermarketu? Pro takové případy nabízíme alkoholové mytí rukou, jehož hlavní složkou je etylalkohol a další ingredience, které zanechávají pokožku čistou a zbavenou bakterií, ale zároveň vláčnou a hebkou. Přípravek Hand Sanitizer je nabízen v různých baleních, včetně praktických sáčků pro jednorázové použití.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18956 (novesluzby.cz#24179)


Přidat komentář