Zdravé vlasy díky kadeřnickým přípravkům

Bujná lesklá kštice. Po té touží snad skoro každá žena. Ne vždy je ale klíčem k úspěchu použití několika stylingových přípravků najednou. Trh nabízí jejich nepřeberné množství, tak si zvolte to nejlepší pro vás.

Zdravé vlasy – základ všehoPamatujte, že dobře vyživené vlasy vedou i k esteticky přijatelnému vzhledu. Pokud budete vlastnit střapatý a chemickými přípravky zničený porost, tak ani sebelepšími lesky či olejíčky to nezachráníte. Docházejte proto pravidelně ke kadeřnici, která vám bude zastříhávat konečky a navíc vám doporučí vhodné přípravky. Pamatujte, že dobrý střih je polovinou cesty k dobře vypadajícímu a nenáročnému účesu. Proto berte svoji kadeřnici jako doktora pro vlasy. Je totiž těžké nalézt kvalitního odborníka, který pochopí, co chcete a co si žádá vaše kštice.

Výživa zevnitř

Nejenom různé kosmetické přípravky, které nanesete na vlasy, podpoří jejich strukturu. Máte-li pocit, že různá zkrášlovadla vaše prameny jen na chvilku „obalí" výživným filmem, ale zdraví vlasu nepodpoří, zkuste vitamínové preparáty. Pro nehty, pokožku a vlasy jsou nevhodnější zinek nebo křemík, které seženete v tabletách v každé lékárně či drogerii. Většinou stačí jedno balení, aby se váš porost vzpružil a získal novou sílu a vitalitu. Pokud se vám mění kvalita vlasů například v těhotenství, tak neklesejte na mysli a nehledejte za tím zdravotní problém. Jedná se o doprovodný příznak jiného stavu, který se po těhotenství sám srovná.

Hloubková péče – masky a krémy

Mezi ryze kosmetické přípravky, které vyživují vlas do hloubky, řadíme různé masky a kůry. Jejich intenzita a účinek se však liší podle výrobce, proto pečlivě vyberte přípravek vhodný k vašemu typu a nekombinujte více produktů najednou. Masky totiž hlavně hydratují, tím pádem i trochu zmašťují, proto jejich přílišné užití vám může způsobit zplihlý účes. Také stačí, když masku či kůru použijete jednou týdně.

Potřebujete–li opravdu důkladně vyživit vlasy do hloubky, zajděte do kadeřnictví, kde vám doporučí správnou masku. Sice zaplatíte několik stovek, ale máte jistotu, že vaše vlasy budou vyživené. Navíc daný produkt nemusíte používat příliš často, tak se vám investice zas až tak neprodraží. Masky, které jsou dostupné v běžné drogerijní síti, totiž nemají tak silný a hloubkový účinek a představují spíše stupeň mezi kondicionérem a hloubkovou maskou.

Účinek masky znásobíte tím, že si po dobu účinnosti produktu hlavu zabalíte do teplého ručníku a necháte přípravek působit v teple. Struktura vlasu se tak více otevře a kůra bude působit do hloubky. Pokud používáte masku, stačí si umýt vlasy šamponem, kondicionér vynechte. Není to pravidlo, ale je to spíše zbytečné, protože vlasy budou i tak hebké a snadněji rozčesatelné a navíc by váš účes mohl působit mastně.

Šampony a kondicionéry

Vybírejte šampon podle typu vlasu. Máte-li specifický problém (lupy, suché nebo mastné vlasy), zakupte produkt podle typu. Nepodřizujte výběr přípravku barvě vlasu, to si můžete dovolit v případě, že vaše vlasy netrpí výše zmíněnými charakteristikami. Ty však mohou dané šampony na čas odstranit, tak se nebojte, že si nikdy nebudete moci dopřát produkt na oživení barvy. Když si budete šamponovat vlasy, tak se soustřeďte spíše na oblast kořínků, konečky se samy umyjí, když budete přípravek splachovat.

Různé kondicionéry a balzámy zakupte ve stejné značce a ve stejnému typu jako šampon. Závěrečná péče patří na konečky vlasů, kde se nechá chvíli působit, u kořínků by balzám způsobil, že by se vlasy rychleji mastily.

I zde platí, že dobrá investice vede k lepšímu výsledku. Nejste-li spokojená s kvalitou své hřívy, poohlédněte se po nabídce v kadeřnictví, v lékárnách nebo v obchodech s přírodními produkty, kde nabízejí kvalitnější přípravky šetrné k vlasům.

Olejíčky pro relax

Jsou vaše vlasy často přetížené? Pak jim dopřejte „generální" péči. Jednou za měsíc nechte působit sérum nebo noční kůru. Ty velmi intenzívně vyživí jednotlivé prameny. Jestli bojujete s nějakým závažnějším problémem než je mastnota nebo naopak přílišná suchost, tak si naordinujte speciální kůru. Například časté padání vlasů. Většinou nestačí speciální set výrobků, kde naleznete šampon, kondicionér a tablety proti padání. Vyzkoušejte extra péči v podobě kůry. Ta se sestává z dvanácti malých lahviček. Každá z nich představuje dávku přípravku, který vmasírujete do vlasů po každém mytí. Vlasy nejen přestanou padat, ale celkově se upraví jejich rovnováha, aby byly odolnější.

Lesky krášlí na povrchu, ale zevnitř

Jestli vám nestačí zdravě vypadající vlasy a chcete svůj účes ozvláštnit třeba na večer, zkuste lesk na vlasy. Pracujte s ním ale opatrně. Jednak zkuste, jakou má vůni. Mnohé stylingové přípravky tohoto typu často intenzívně voní a použití většího množství by mohlo přebít i váš parfém. Lesk nenanášejte ke kořínkům, spíše kousek dál, protože pak by vlasy působily zplihle. Jestli máte natočené vlasy, tak rovněž pracujte opatrně s množstvím. Lesk na vlasy netuží, spíše mastí a přílišná dávka by mohla prameny narovnat.

I když se zdá, že lesk může mít jen okrasnou funkci, tak i v těchto přípravcích je spousta vitamínů a složek, které regenerují vlas během doby, kdy na něm ulpí. Obdobnou funkci mají i různé krémy, které obsahují třpytivé částice. Ty rovněž působí jako lehčí balzám.

Střídavá péče

Stane se vám, že najdete úžasný přípravek, ať už je to šampon, kůra nebo lesk, a po nějaké době máte pocit, že už tolik neúčinkuje? Nedivte se, je to běžný jev. Zpočátku, kdy vyzkoušíte produkt poprvé, je pro vaše vlasy něco jako bombou. Něčím novým, od čehož přebírají veškeré látky, které jim chybí. Po čase se stav těchto látek ustálí a vlasy si na tuto situaci zvyknou. To je signál, že chtějí přijímat něco nového. Je to jako s parfémem. Nový vám velmi voní, po čase už jej ale nevnímáte, protože jste si na něj zvykli. Stejné to je i s vlasy. Vyberte si tedy jiný produkt, který vám bude vyhovovat a po čase se můžete vrátit k původnímu přípravku.

Barvy, trvalá narovnávání, kulmy, žehličky

Naštěstí už jsou pryč doby, kdy trvalá připomínala suchou slámu, kulmy byly rožhavené ocelové přístroje a rovněž tak žehličky, které ničily nejcitlivější část vlasu – konečky. Vybírejte proto kvalitní trvalou a promašťujete své vlasy speciálním sérem, protože ztrvalené a barvené vlasy vyžadují zvláštní péči.

Co se týká natáčení nebo naopak narovnávání vlasů, tak i když dnes existují keramické a teflonové přístroje, pořiďte si sprej, který chrání před tepelným působením. Ten nanesete ještě před úpravou, necháte chvíli zaschnout, aby vám hříva nezkrepatěla, a poté můžete natáčet nebo žehlit.

Vybírejte, co vám vyhovuje

Na trhu existuje nepřeberné množství přípravků, které si můžete dopřát. Držte se ale základních pravidel. Vyberte jen to, co nutně potřebujete. Začněte od šamponu. Máte-li po mytí problém s rozčesáváním, dokupte balzám. Jestli máte pocit, že občas vaše vlasy potřebují vzpruhu, pořiďte si masku. Potýkáte-li se s problémem, kupte si intenzivní kůru. Jinak vlasy zbytečně nezatěžujte. Přílišná kombinace různých přípravků jim spíše ublíží a naruší jejich rovnováhu. Když si budete preventivně hydratovat vlasy, aniž byste viděli přílišnou suchost, může se stát, že se samy začnou mastit a budete řešit opačný problém. A na závěr. Dejte vlasům jednou za čas relax. Bez jakéhokoli stylingu. Jen vlasy umyjte šamponem. Ten je totiž zatíží nejméně a stabilizuje se tak jejich rovnováha.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18864 (novesluzby.cz#22053)


Přidat komentář