Výživové poradenství Ostrava

Být štíhlými a cítit se ve svém těle příjemně je přirozenou touhou každého z nás. Spokojenost s fyzickou stránkou nám dodá vnitřní harmonii a zdravé sebevědomí. Pokud však máme nějaký ten kilogram navíc, můžeme zkusit zhubnout s výživovým poradcem.

Výživové poradenství se zabývá správnou výživou, udržením si správné váhy a také sestavením správně vyváženého jídelníčku a doporučením pohybových a wellness aktivit. Spolupráce s výživovým poradcem je po mnoha stránkách výhodná. Pokud chcete hubnout, zvažujete hubnutí pomocí některé z diet, dietního programu nebo inzerovaných potravinových doplňků z lékárny. Jak však poznat, která dieta nebo dietní přípravek je vhodný právě pro vás? Vyzkoušet můžete metodu pokus – omyl. Ta se vám ale příliš nevyplatí. Co zhubnete, většinou zase naberete. Časté střídání diet má velmi špatný vliv na organizmus. Také je třeba si uvědomit, že zdravě zhubnout nelze zvládnout za jeden den. A právě proto je velmi vhodná podpora a pomoc někoho, kdo vám celý proces změny co možná nejvíce usnadní a zaměří se co nejvíce na vaši konkrétní situaci.

Pokud se rozhodnete obrátit na výživového poradce, měli byste mít jasno, co od něj očekáváte. Výživový poradce vám může sestavit skvělý redukční program pro snížení váhy, může vás podporovat a doporučovat ty nejlepší metody právě pro vás. Pokud se však nebudete řídit jeho radami a dodržovat výživový plán, nepomůže vám ani on. Jste-li ale pevně rozhodnuti upravit svou váhu a chybí vám potřebné informace, je výživový poradce nejlepším řešením.

Kde najdete výživového poradce Ostrava?

Výživového poradce můžete vyhledat v centrech zdravé výživy, ve fitness centrech, v poradnách pro redukci váhy nebo na internetu. Můžete zvolit výživového poradce, ke kterému budete pravidelně docházet nebo dojíždět. Také si můžete zvolit konzultace s výživovým poradcem na dálku.

Jak hubnout pomocí redukčního programu?

Při redukci hmotnosti je zapotřebí nespěchat a postupovat pomalu. Jen tak zabráníte opětovnému nabrání váhy, takzvanému jojo efektu. Je důležité dodržovat jídelníček vytvořený výživovým poradcem. Nesmíte zapomínat ani na dostatečný pitný režim. Důležité je i zařazení pohybové aktivity. Pokud nejste zvyklí cvičit, měli byste alespoň začít více chodit a vhodnou pohybovou aktivitu zařadit později.

Pro koho je výživový poradce vhodný?

Výživový poradce je vhodný pro každého, kdo chce cíleně hubnout bez jojo efektu, na základě zdravé vyvážené stravy, pod bezpečným dohledem odborníka. Některé skupiny lidí však vyhledávají výživového poradce a odborně sestavený nutriční program i z důvodů zdravotních. Jedná se zejména o lidi, kteří trpí některou z forem alergií, jako je alergie na různé druhy potravin, lepek nebo laktózu. Na výživového poradce se obracejí i lidé, kteří potřebují nabrat svalovou hmotu. Dalšími, kteří využívají služeb výživového poradce, jsou lidé, kteří se chtějí zdravě stravovat, preferují zdravý životní styl, a také lidé, kteří chtějí znát pravidla výživy dětí.

Jak probíhá spolupráce s výživovým poradcem?

Spolupráce začíná vstupní konzultací a dotazníkem zdravotního a výživového stavu. Výživový poradce se seznámí s vaším zdravotním stavem, bude chtít znát, jak jste se až doposud stravovali a zda jste dodržovali správný pitný režim. Dále se dotáže na vaši pohybovou aktivitu, zda provozujete nějaký sport a také jakým způsobem odpočíváte po práci. Důležité je i zaměstnání. Výživový poradce bude chtít vědět, jaký způsob zaměstnání u vás převládá, zda sedavý nebo zda stojíte celý den na nohou nebo zda celých osm hodin prochodíte. Také směnnost vašeho zaměstnání je důležitá. Ten, kdo má pravidelný režim hubne rychleji a lépe než ten, kdo má režim nepravidelný. S tím souvisí i dostatek spánku.

Po zjištění celého vašeho režimu proběhne základní měření a vážení, které je zaznamenáno do karty klienta. Vážení probíhá na speciální váze, která dokáže vyhodnotit skladbu vašeho těla. Obsah svalové hmoty, tukové vrstvy, vody, minerálů v těle, ale i Váš viscerální či podkožní tuk, možné otoky a v neposlední řadě bazální metabolismus, který je jeden z nejdůležitějších ukazatelů pro stanovení množství stravy v nutričním režimu.

Po zjištění všech potřebných informací výživový poradce sestaví jídelníček, který nastartuje metabolismus a doplní potřebné živiny, které tělu chybí. Doporučí klientovi i vhodnou pohybovou aktivitu a objedná ho na další konzultaci.

Součástí každé konzultace je nejen měření a vážení klienta, ale i hodnocení celého průběhu správné životosprávy a úprava jídelníčku. Po celou dobu nutričního programu poskytuje výživový poradce klientovi potřebnou podporu, motivuje ho a je mu k dispozici v případě problémů.

Výživový poradce na dálku

Při redukci váhy je velice vhodné spolupracovat s výživovým poradcem osobně. Přesná analýza složení těla a následná opakovaná měření jsou důležitá zejména proto, aby se zjistilo, zda tělo hubne správně, tedy z tuků a ne ze svalů.

Nicméně, pokud nemáte čas či příležitost výživového poradce osobně navštívit, je bezpečnější spolupracovat s poradcem na dálku než se pouštět do nebezpečných experimentů v podobě drastických či univerzálních diet.

Jak konzultace na dálku fungují? Princip redukce váhy je naprosto stejný, jako kdybyste docházeli do některého z redukčních center. Do programu se přihlásíte přes webové rozhraní. Budete požádáni o vyplnění vstupního dotazníku. V něm uvedete všechny své problémy, představy a požadavky. Vyplníte všechny kolonky související s vaším životním stylem, prací a stravováním. Přesně vyplníte, kolik vážíte a měříte. Vyplněný dotazník pak odešlete výživovému poradci. Ten vám po prostudování vašeho dotazníku zašle** individuální jídelníček** s doporučením vhodných pohybových aktivit. Nyní již záleží na vás, jak se s redukčním programem sžijete. Není se však čeho bát. Po celou dobu vaší redukční diety vám bude výživový poradce k dispozici. Díky komunikaci přes webové rozhraní, můžete se svým poradcem vše konzultovat, získávat rady a doporučení. Při této komunikaci s výživovým poradcem byla zjištěna jedna zajímavost. Pokud se se svým výživovým poradcem pravidelně setkáváte na konzultacích, máte tendenci některé problémy zamlčovat. Pokud se však s konzultantem osobně nestýkáte, snáze přiznáte chyby a problémy.

Co můžete udělat pro správný průběh nutričního programu

Důležité je nejen dodržování rad výživového poradce, ale i pozitivní myšlení. Pokud budete přistupovat k úpravě váhy s nedůvěrou, projeví se to i na pomalejších výsledcích. Aby se vám redukční program lépe dodržoval, můžete se domluvit s kamarádkou a absolvovat ho spolu. Získáte tak větší motivaci, budete moci výsledky váhy spolu probírat a porovnávat úspěchy. To samozřejmě přivodí i dobrou náladu a tolik potřebné pozitivní myšlení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18913 (novesluzby.cz#22801)


Diskuze a zkušenosti

Lenka | 28.11.2012 09:22
Re: Výživové poradenství Ostrava Pěkný článek :)


Přidat komentář