Veterinární akupunktura - Plzeň

Svým zvířecím miláčkům lidé věnují mnohdy větší péči než sobě. Patříte mezi takové páníčky? Víte tedy, že můžete svému zvířátku poskytnout akupunkturu? Ne? My vás s ní seznámíme.

Spousta lidí to zná. Sobě nějaký levnější salám, pejskovi šunčičku. Kočičce zase třeba masáže. A hlodavcům všelijaké hračky. Takto dokáží páníčci rozmazlovat svá zvířátka. Dopřejte jim ale také něco, co jim skutečně pomůže po zdravotní stránce. Tím může být akupunktura. Co to vůbec je?

Asi jste už slyšeli o blahodárné východní medicíně, která využívá stimulace akupunkturních bodů. Toto se využívá běžně u lidí a jak se ukázalo, může to fungovat i u zvířat. Akupunktura je tzv. alternativní metoda, která pomáhá i tam, kde zase tzv. západní léčebné metody selhávají. Akupunktura není bolestivá ani nemá vedlejší účinky. Může pomoci vám i vašemu zvířátku. Chcete vědět více?

Veterinární akupunktura - Plzeň

Předně si přiblížíme účinky akupunktury jako takové, protože ty jsou výchozím důvodem, proč se aplikují už i u zvířat. Akupunktura sama o sobě existuje už několik tisíc let, což dokládají nálezy akupunkturních jehel. Své kořeny má metoda ve východní Asii, hlavně v Číně. Je to bezbolestná a neinvazivní metoda, která nemá vedlejší účinky. Nevěříte, když se vám do těla vpichují jehly?

Jak akupunktura působí?

Je pravda, že se vám do kůže vpichují jehly, ale jsou to spíše jehličky. Ty mají tak jemné hroty, že to ani necítíte. Zároveň ale dokáží působit na akupunkturní body, čímž je stimulují. Na těle se totiž nachází spousta takových míst, kdy každé takové nervové zakončení vede k určité části těla. Jakmile se stimuluje, tak se vyšle signál k danému místu a tím pádem se uvede do standardního fungování, tedy správné funkce. Tím, že to není nijak chemicky upravovaná a násilná léčba, nepůsobí tak metoda negativně na tělo ani vedlejšími účinky. To ocení nejen lidé ale i zvířata. Proč je to ale dobré pro ně?

Akupunktura u zvířat Plzeň

Už jen z toho pohledu, že zvíře nemůže říci, co mu vyhovuje nebo co ho trápí, tak by se mělo v léčbě postupovat opatrně, pokud to není akutní. To představuje právě taková jemná metoda, jako je akupunktura. Tím, že to nebolí, tak zvíře není nervózní a ani ho to nebolí. Akupunktura slouží k prevenci i léčbě funkčních poruch organismu. U zvířat se toto využívá zejména při nemocích pohybového aparátu. Máte-li jezevčíka, kteří trpí na bolesti páteře, zkuste tuto léčbu. Uleví se mu.

Interní vyšetření zvířat na veterině Plzeň

Komplexní vyšetření se neliší od běžných lékařských úkonů u lidí. I zvíře má problémy s vnitřními orgány, pohybovým aparátem, má potíže i se zuby nebo očima a třeba i psychikou. Například veterinář vám může pomoci, když váš pes nebude chtít být sám doma, protože z toho bude mít úzkostné stavy. Rozhodně neopomíjejte pravidelné návštěvy u lékaře, protože je to jako u lidí. I zvířata jsou živí tvorové a potřebují sledovat zdravotní stav jako člověk.

Chirurgické zákroky na veterině Plzeň

Když už se naskytne situace, že zvíře má větší problém, musí se přizpůsobit k chirurgickému zákroku. Záleží na zvířeti, ale dnes se běžně dělají operace jako třeba odstranění nádorů, napravují se vnitřní funkce nebo se zvíře ošetřuje po zranění.

Vedení porodů zvířat na veterině v Plzni

Vždy je rozhodně lepší, když bude vaši fenku během těhotenství kontrolovat odborník. Může vám pomoci i s porodem a je běžné, že se provádějí i císařské řezy. Pes je sice zvíře, ale je zdomácnělé, takže je to jako u člověka. Někdy je potřeba pomoc lékaře. To se nemusí týkat jen psů, i jiné samičky mohou být pod dohledem. Psi jsou ale asi nejčastější případ.

Péče o zuby zvířat

Péče o zuby je důležitá, protože zvířata si zuby nečistí. I když je mají odolnější, čemuž pomáhá i přírodní údržba, někdy je potřeba pomoc lékaře. Třeba to je často v případě odstraňování zubního kamene, který může způsobit i nepříjemný zápach z úst. Stejně tak se vám lékař u vašeho zvířete postará o trhání a jinou péči o zuby.

Čipování zvířat na veterině v Plzni

Čipy jsou dobré pro identifikaci zvířete. Takový tvor, když se zaběhne a má čip, tak mu pak jen stačí přiložit čtečku a hned se ví, komu zvíře patří. Čipování je bezpečné a zvířeti nijak neškodí. Čipy se psům dávají na levou stranu krku  a než se čip usadí, tak se může o několik  centimetrů přesunout. Čipy ale nefungují signálově třeba na satelit, takže zvíře nelze takto monitorovat.

Veterina - kvalitní krmiva

Odborník by vám nedoporučil žádné nekvalitní krmivo, někdy ale musíte zajít ještě dál, abyste vašemu zvířeti zajistili tu správnou potravu. Třeba ohledně výživy, věku, při řešení problémů a podobně.

Poradenství v oblasti zvířat Plzeň

Stačí se třeba jen poradit, co máte za problém a odborník, najde cestu, jak vám pomoci. Nemusíte tedy přijít jen kvůli vyšetření jako takovému, ale jen se optat. To se nabízí i v situaci, kdy třeba přijdete s jedním zvířetem a ještě se zeptáte na problémy mazlíčka, kterého máte doma. Nebo když si chcete pořídit další zvíře, odborník vám může poradit, jak se snese s vaším stávajícím zvířetem.

Už víte, jaké služby se vám ohledně zdraví vašich mazlíčků nabízí. Rozhodně, jak se vám nebude něco zdát, neodkládejte návštěvu odborníka na poslední chvíli. Je to jako u lidí, jakmile se něco podchytí včas, dá se leccos zachránit. Mějte na paměti, že zvíře je tvor hrdý a ne vždy hned poznáte, že mu něco je. Proto se musíte více zajímat o to, jestli se zvíře nechová divně. I pravidelné preventivní kontroly jsou velmi dobré, protože jimi předejdete různým problémům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18942 (novesluzby.cz#23541)


Přidat komentář