Ústní hygiena - Ostrava

Voňavý dech, zdravé zuby a zářivý úsměv, to není reklamní slogan, ale skutečnost, které lze dosáhnout. Kdo dbá na kulturu žití, ví, že zdravě vypadající chrup je symbolem zdraví i úspěchu a je ceněn více než exkluzivní parfémy a značkové oděvy.

Zdravý životní styl souvisí s péčí o tělo a nezáleží na věku, jen na tom, co chceme a jsme ochotní pro sebe udělat. Zdravá životospráva, dostatek pohybu i odpočinku nám mohou dodat pocit síly a elánu, sebevědomí nám dodává udržovaný vzhled**. Abychom vypadali opravdu dobře, je zapotřebí vždycky začínat i končit péčí o naše zuby.** Tato zásada nám byla vštěpována od útlého věku s tím, že ráno a večer je zapotřebí vyčistit si zuby. Postupem času, jsme přišli na to, že zuby se mají čistit po každém jídle a spotřební trh nám k tomu nabízí různé typy zubních kartáčků i zubních past, k dostání jsou ústní vody, dentální nitě i mikrokartáčky. To vše je k dispozici, stejně jako 1x ročně hrazená preventivní kontrola u stomatologa. Pokud tyto možnosti využíváme nahodile a bez souvislosti, všechna naše péče může postrádat účinnost a navíc ohrožujeme svůj chrup.

Dentální hygienistka Ostrava

Rozdělme péči o naše orální zdraví mezi zubního lékaře a dentální hygienistku, pokud se budeme držet těchto rad, můžeme dosáhnout toho, že návštěva u stomatologa bude jen preventivní prohlídkou bez bolestivých a nepříjemných zákroků. Práce dentální hygienistky je založena na prevenci a kontrole stomatologických onemocnění, zároveň se podílí na osvětě v oblasti správné ústní hygieny, vysvětluje a učí správné techniky čištění zubů, péči o zuby samotné a doporučuje vhodné dentální pomůcky. Všechny postupy vykonávané dentální hygienistkou jsou podloženy ověřenými vědeckými metodami, bezpečnými prostředky a ukončeným vzděláním, zároveň specializace pro tuto činnost je podložena licencí.

V této ordinaci umějí kompletně odstranit zubní kámen, připravit zuby na ortodontickou nebo implantologickou léčbu a zabývají se i problematikou citlivých krčků a krvácivostí dásní nebo preventivním pečetěním zubů. Rovněž zde nabízejí i estetické zákroky, mezi které patří např. ordinační a domácí bělení zubů, odstranění pigmentace metodou Air Flow nebo aplikaci zubních šperků.

Správnou péčí o zuby předejdeme problémům

Kdo už jednou zažil bolest zubů, ví o čem je řeč. Úporná bolest, nepříjemné vyšetření a bolestivý zákrok, někdy i ztráta zubu samotného, to vše se může stát, pokud podceníme péči o zuby a dutinu ústní. Někdy dokonce problémům ani nepředcházejí příznaky a o to více jsme pak překvapeni. Právě takovým obtížím by měla předcházet pravidelná návštěva ordinace** dentální hygieny** s poskytnutou odbornou péčí dentální hygienistky.

Jaká je příčina zánětu dásní?

Neodstraněný zubní plak a zubní kámen mohou způsobit zánět dásní. Ten se projevuje jejich zarudnutím, otokem a krvácením při čištění zubů nebo konzumaci některých potravin. Všechny tyto problémy jsou provázeny zvýšenou citlivostí až bolestí a mohou vyústit v obávanou parodontitidu, která vzniká skrytou bakteriální činností pod povrchem dásně v blízkosti kořene zubu. První příznaky nebývají bolestivé, proto je nutná prevence kontroly, abychom předešli následnému ústupu zubní struktury a dásní, které vyústí odhalením krčků a posléze i kořenů zubů a nakonec ztrátou zubů samotných.

Pečetění zubů Ostrava

Problémům se zubním kazem by měla předcházet správná péče o naše zuby, techniku dodržování údržby chrupu se naučíme právě v ordinaci dentální hygieny, kde je zároveň možnost zvýšit odolnost našich zubů fluoridací, která zajišťuje zvýšení odolnosti zubní skloviny. K zamezení vzniku zubního kazu  především u dětí, ale i dospělých, je určena preventivní neinvazivní metoda nazvaná pečetění. Při této technice jsou jamky stoliček vyplněny bílou hmotou, která usnadní čištění zubů a zabrání usazování mikroorganismů na těchto plochách

Air flow Ostrava- odstranění zabarvení zubů

Vysoký tlak vzduchu, vody a jedlé sody v podobě prášku, dokáží ze zubů odstranit nerovnoměrné zabarvení ke kterému dochází díky našemu stylu života. Nejen káva, kola, cigarety a červené víno způsobují nechtěné zabarvení zubů. Tento kosmetický defekt může způsobit i určitý typ antibakteriální ústní vody nebo přítomné chromogenní bakterie v dutině ústní. Právě air flow je šetrný a účinný způsob, jak se nežádoucích odstínů zbavit.

Bělení zubů Ostrava

Kdo není spokojen s vlastní barvou zubů, může využít bělení, které mu dopomůže ke zesvětlení až o několik odstínů. Tento zákrok může probíhat v domácích i ordinačních podmínkách. Ordinační podmínky zaručují rychlejší a déletrvající výsledky a zároveň samotná aplikace bělícího gelu z rukou odborníka je bezpečnější. Kombinace obou možností je pak ideální pro dlouhodobý efekt. Jakékoliv výše zmiňované ošetření zubů vyžaduje zdravé dásně a zuby bez zubních kazů.

Aplikace zubního šperku Ostrava

Stejná podmínka týkající se** zdraví dutiny ústní** musí být splněna i při** aplikaci zubního šperku**. Obvykle se jedná o třpytivý křišťálový kamínek, který je usazen na přední plošku zubu. Životnost této ozdůbky pak závisí na životním stylu  a hygienických návycích jeho majitele. Účelem nošení kamínku je znásobit lesk zubů a zatraktivnit úsměv. O to více je pak zapotřebí dbát na to, aby nositel zubního šperku pečoval důkladně o své zuby, protože se určitě nevyhne detailnímu zájmu obdivovatelů.

Co naše zuby nepotřebují

Nikoho z nás asi nenapadne šlapat bosou nohou na hřebík nebo brát do ruky žhavé uhlíky. Proto je s podivem, kolik z nás používá své zuby k činnostem, ke kterým nejsou určeny. Zlozvyky, jako přidržování předmětů v ústech, trhání nití nebo dokonce louskání ořechů nebo otevírání zátek, jsou pro naše zuby přímo peklem, které si nezaslouží. Stejnému nebezpečí se vystavujeme i při konzumaci příliš kyselých, horkých nebo studených potravin. Dokonce i tak jednoduchá činnost, jako je manipulace s párátkem může vést k poškození dutiny ústní.

Chovejme se ke svým zubům ohleduplně, věnujme jim čas a péči kterou si zaslouží, dopřejme jim i sobě, aby nás provázely celým životem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18939 (novesluzby.cz#23423)


Přidat komentář