Síla přírodních afrodiziak

Některá rostlinná afrodiziaka obsahují hormonální složky, které odpovídají lidským pohlavním hormonům. Lidský organismus dokáže rostlinná afrodiziaka bez problémů přijímat a také využívat. Poznejte s námi účinky nejznámějších afrodiziak.

Historie afrodiziak

Před více než 60 000 lety používali neandrtálci speciální bylinky, které byly později označeny jako afrodiziaka. První písemné záznamy o skupině flóry pořídili Sumerové, a to 3000 - 2000 př. n. l. Popíjelo se především ženšenové víno jako omlazovací a potenci povzbuzující prostředek. Toto platí v celé východní Asii do dnešní doby. Nejproslulejším afrodiziakem pro ženy se stal sóma, tzv. nápoj lásky starých Árijců. Nápoj lásky se připravoval ze šťávy byliny, která upadla v zapomenutí.

Vysvětlení účinku látek afrodiziak

Tzv. byliny lásky obsahují vysoce aktivní účinné látky ze skupiny alkaloidů. Jedná se o dusíkaté produkty látkové výměny rostlin, které mají alkalické vlastnosti. Mnohé z nich prokazují silný vliv na lidský organismus, zejména výrazně ovlivňují mozek, a tím psychiku a vědomí. Další látky afrodiziak podněcují fantazii, vedou k vytváření představ, často se silným sexuálním nábojem.

Působení afrodiziak na lidský organismus

 • Zvýšení sexuálního vědomí
 • Zlepšení sexuálního zdraví
 • Zvýšení tělesné výkonnosti
 • Podpora erekce
 • Odstranění psychických zábran
 • Překonání impotence nebo frigidity
 • Zabránění předčasné ejakulace
 • Dosažení sexuálního vzrušení stimulací nervového systému či přímo genitálií
 • Zvýšení objemu ejakulátu
 • Podpora činnosti žláz s vnitřní sekrecí
 • Povzbuzující afrodiziaka

Konopí seté

Příznivci konopí v různých částech zeměkoule ho od pradávna hýčkali jako nektar extáze, elixír nesmrtelnosti aj. Konopí seté najdete v zemích s mírným a teplým podnebím. Konopí je prastará kulturní rostlina, jejíž využití je známo už ze starověku. Je opředeno různými mýty a pověrami. Díky látkám, které obsahuje - zejména delta-9-tetrahydrocannabinol neboli THC - se využívá konopná pryskyřice k produkci drog (hašiš a marihuana) a proto je tato bylina jednou z nejznámějších rostlinných drog vůbec. Konopí je jednoletá dvoudomá rostlina z čeledi konopovité (Cannabaceae). Konopí je cizosprašné (větrosnubné). Kvete v červnu až srpnu, plody dozrávají v září až říjnu. Konopí je využíváno i v lékařství. Již dříve se užívalo konopí např. jako anestetikum, prostředek tišící bolest, popřípadě pro podporu trávení. V 19. století bylo konopí užíváno v lékařství při svalových křečích a při revmatismu. Je známo, že i britská královna Viktorie užívala konopí při menstruačních potížích.

Výživové látky konopného semene

 • Konopný olej 25 - 35%
 • Sacharidy 20 - 30%
 • Bílkoviny 20 - 25%
 • Vláknina 10 - 15%
 • Vitamíny B1, B2, E, K
 • Minerální látky (vápník, hořčík, železo)

Granátové jablko

Název granátové jablko pochází z latinského "mala granata" neboli jablka zrnitá. Původem je toto ovoce z Persie, dnes se pěstuje v tropických a subtropických zemí po celém světě, k nám se dováží hlavně ze Středozemí. Granátové jablko je plod granátovníku (Punica granatum), který se také nazývá marganík granátový. Granátová jablka mají velikost až dvanáct centimetrů, mají hladkou a tlustou slupku červené až hnědé barvy. Po rozkrojení můžeme vidět velké množství peciček, které jsou obaleny šťavnatou, sladkou dužninou. Granátová jablka se po rozpůlení konzumují lžičkou a to buď k přímo, nebo jsou oblíbenou ozdobou ovocných a zmrzlinových pohárů, dortů, salátů, přidávají se také k drůbeži, rybám a grilovanému masu. Granátovník se využívá nejenom kvůli jeho plodům. Z listů se připravuje čaj, ze slupek plodů, kořenů a z kůry se získává barvivo, v lékařství se používá kůra stromů bohatá na taniny a také jeho dřevo je velmi kvalitní, a proto se uplatňuje hlavně v řezbářství. Granátové jablko jsme dříve vozili ze zahraniční dovolené, dnes jablko běžně koupíme v obchodech s širším sortimentem ovoce a zeleniny. Jde nejen o chutné ovoce, ale také o „léčivku" užívanou například v čínské medicíně. Konzumace granátového jablka pomáhá při průjmových a střevních onemocněních, proti střevním parazitům, při hemeroidech a jiných potížích.

Výživové látky granátového jablka

 • Voda 70%
 • Třísloviny 30%
 • Alkaloidy 1%
 • Kyselina jablečná
 • Oxalát vápenatý
 • cukry
 • Vitamíny skupiny B, C, A
 • Minerální látky (vápník, draslík, železo, sodík, fosfor)

Ženšen

Ženšen se v Číně používá více než 5 000 let, znali ho i arabští lékaři v 9. století. Ženšen je prastará trvalka s masitými kořeny, která se využívá pro své zklidňující a antibakteriální účinky po celém světě, především však v tradiční čínské medicíně. Název pochází z botanického panax, což doslova znamená vše lék. Sportovci i řidiči nákladních aut tuto rostlinu často používají ke zvýšení vytrvalosti a zlepšení výkonnosti. Kořeny nebo také listy se užívají perorálně jako silné adaptogeny(zvýšení odolnosti organismu proti stresu), afrodisiaka a stimulanty. Rostlina navíc vyrovnává krevní zásobování, posiluje srdce,  vyživuje a pomáhá při zotavování po nemoci, aktivuje metabolismus. Existují tři druhy ženšenu pro běžné užívání: americký ženšen, korejský ženšen  a sibiřský ženšen. Všechny druhy podporují imunitní systém a pomáhají lidskému tělu přizpůsobit se změnám, čímž napomáhají k psychické i fyzické vitalitě. Ve formě čajů, prášků, nebo kapslí se užívá ženšen pro potlačení stresu, úzkosti,  zvýšení fyzické i psychické odolnosti a zpomalení stárnutí. Dále na nechutenství, rektální prolaps, hypertenzi, nespavost, anginu pectoris a problémy se srdcem. V tradiční medicíně se užívá perorálně kořen při léčbě diabetu typu II a sexuální dysfunkce mužů.

Vinná réva

Pěstování vinné révy má tisíciletou tradici. Vyspělé vinařství v okolí Středozemního moře bylo již v antice.** Vláknina ve slupkách hroznů pomáhá odstranit ochablost střev a zácpu, odvádí vodu z organismu, čistí ledviny, močový měchýř a močové cesty od jedovatých látek, a vážou na sebe tuky. Tím, že urychlují průchod moči ledvinami a močovými cestami zároveň vyplavují bakterie a mírní tak záněty ledvin a močového měchýře. Jsou proto vhodné pro odtučňovací kůru a podzimní dietu. Vitamíny skupiny B jsou důležité pro látkovou přeměnu sacharidů. Fruktóza zvyšuje hladinu cukru v krvi a pomáhá tak při únavě, nervozitě a depresích. Příliš nízká hladina cukru v krvi způsobuje nervozitu, nesoustředěnost a únavu. Stopové prvky a další biolátky jsou důležité pro funkci srdce, svalů, štítné žlázy, krvetvorbu a imunitní systém. Rozinky jsou pohotovostní zásobárnou energie pro sportovce, pro osoby pohybující se v extrémních podmínkách. Představují vhodný a zdravý pamlsek pro děti.

Výživové látky vinné révy

 • Hroznový cukr
 • Kyselina listová
 • Vláknina
 • Všechny vitamíny skupiny B, vitamín C
 • Minerální látky (hořčík, draslík, mangan)

Guarana

Patří mezi osvědčené a povzbuzující afrodiziakum s obecně stimulačními účinky. Hlavní složkou rostliny je dosud málo prozkoumaný baranin, lehce halucinogenní druh rostlinného oleje. Semena obsahují 5% kofeinu, tj. 3x více než kávová zrna. Hnědá semena jsou vůbec nejbohatší zásobárnou xantinu, jedinečné látky ovlivňující fyziologii. K dostání jsou afrodiziakální kapky z výtažků byliny Guarana, probudí ve Vás touhu, prohloubí vnímání vzrušování, vrátí sílu a chuť k sexuálním hrátkám. Guarana dále stimuluje mozkové funkce, rozvíjí tvůrčí činnosti, odstraňuje stres, podporuje srdeční činnost, odstraňuje únavu a pocit vyčerpanosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18639 (novesluzby.cz#20467)


Přidat komentář