Reflexologie - rychlá pomoc

Reflexologie se řadí mezi stále více vyhledávané postupy, chcete-li medicíny, které vám pomohou od bolestí a nepříjemných pocitů. Její podstatou je uvolnit napětí a stres v těle. Uvolněním dochází k vyplavení škodlivin z těla. Vyzkoušejte ji!

Cítíte se špatně?

Stres, rychlý životní styl, přejídání nebo naopak příliš intenzivní sportovní trénink, to vše přináší našemu tělu buď pohodu nebo naopak různé problémy a bolesti. Každý z vás jistě trpí nějakou tou bolístkou, které by se rád zbavil.

Chodíte na pravidelné masáže, berete prášky od bolestí, dodržujete pitný režim, přísnou dietu, ale dostáváte se jistě do situace, kdy potřebujete rychlou a účinnou pomoc. Pomoc, která bude efektivní, okamžitá a zároveň šetrná k vašemu organismu.

V tomto případě může být pro vás řešením reflexologie.

Co je to reflexologie?

Reflexologie se řadí mezi nejúčinnější přírodní léčby, které mají za úkol vás zbavit stresu a přebytečného napětí. Využívá kombinace reflexologických technik, které mohou působit buď na vaše nohy nebo ruce. Reflexologie ovšem není náhrada léčebné péče poskytnuté lékařem.

Pokud jste vážně nemocní a rozhodnete se pro „léčbu“ za pomocí reflexologie, určitě se nejdříve poraďte se svým ošetřujícím lékařem a následně navštivte profesionálního reflexologa. ** **

Reflexologie je ovšem vysoce účinná při běžných problémech, např. při bolestech hlavy, očí, zad, nebo při náhlých stavech únavy, rýmy či alergie. Proto není na škodu ji zařadit do svého zdravého životního stylu a přiučit se technikám, které pomohou vám nebo můžete takto pomoci i jiným.

Bodyzone | Fotografie

 

Zdravý životní styl

Co je to zdravý životní styl? Ano, určitě správné složení stravy, trocha toho pohybu, nepřejídání se na večer. V každodenním koloběhu jste ale vystavování řadě situací, které ve vás zvyšují napětí, způsobují výbuchy agresivity, vzteku, záchvaty bezmocnosti a přecitlivělosti. Všechny tyto stavy jsou pro váš organismus z krátkodobého hlediska normální.

Ale co z dlouhodobého pohledu? Tělo, které je neustále masírováno těmito negativními emocemi, je časem unavené, trpí nedostatkem energie. Je to dáno tím, že energie se přesunuje tam, kde se svádí boj s těmito emocemi a je tedy odvedena od ostatních orgánů, od ostatních životních funkcí. Ty jsou potom oslabené a vystavené různým nemocem, kterým se nemohou dostatečně bránit.

Reflexologie uvolňuje celý organismus

Reflexologie je charakteristická tím, že neřeší přímo daný zdravotní stav pacienta, ale zaměřuje se na tělo komplexně. A to tím, že vede k uvolnění. Po dosažení uvolnění může stres „odplynout“ z těla ven a tím se mohou správně rozložit energetické zdroje. Reflexologie tedy působí na tělo jako celek.

Umění odpočívat

S ohledem na to, že reflexologie je celostní terapie, je nutné se zaměřit na celkový životní styl. Tam beze sporu patří také umění odpočívat. Umění dobře si naplánovat svůj pracovní čas, čas sportovních či kulturních aktivit a čas odpočinku. Každý organismus musí doplňovat spotřebovanou energii a tu může získávat jen během efektivní relaxace.

Správný jídelníček

Součástí zdravého životního stylu je taky vhodně zvolený a zkombinovaný jídelníček. Dostatek čerstvého ovoce, zeleniny, luštěnin, obilovin a vyhýbání se škodlivinám má příznivý vliv na trávicí trakt a tedy na vaši psychickou pohodu. Problémy se zažíváním totiž budou otravovat každého z vás a budete se cítit nemocní, neklidní a podráždění.

Dostatek pohybu

Cvičení uvolňuje přebytečné napětí a stres, odplavuje přebytečnou negativní energii a uvolňuje endorfiny. Pak pociťujete štěstí, schopnost bojovat s jakoukoli zátěží, stresem, jste spokojení a dobře naladění.

Kvalitní spánek

Neméně důležitý je kvalitní spánek, ten, ve kterém si tělo odpočine, vypne mozek, vše se zregeneruje a ráno vstanete svěží a nabití energií do nového dne. Nedostatek spánku podporuje nervozitu, napětí a celkově snižuje kvalitu žití. 8 hodin spánku denně je dostačující.

Je také vhodné dodržovat denní režim a chodit spát přibližně ve stejnou hodinu. A tím také vstávat ve stejnou dobu. Tělo si na tento režim navykne a podvědomě bude cítit, že přichází jeho doba odpočinku.

Pokud se rozhodnete zapojit do svého životního stylu i reflexologii, neváhejte a přečte si o ní více.

Kořeny reflexologie

Reflexologie je staletá nauka, která vznikla více než 2000 let před naším letopočtem. Na egyptských náhrobcích jsou nápisy  a vyobrazení prokazující její využívání už v tomto období. Čínská medicína nezůstala taky pozadu a čínští akupunkturisté používali tuto metodu jako doplněk pro ošetření těla i ducha.

Co je to reflexní bod?

Reflexologie je tzv. neinvazivní léčba. Je založena na tlakovém působení na reflexní body rukou a nohou. Reflexní bod je takové místo, které odpovídá určité části těla. Pokud budete na tyto body působit správným tlakem, tak bude docházet ke stimulaci nervových zakončení. Tím dochází k uvolnění stresu a napětí v těle.

Reflexní bod reaguje citlivě v případě, kdy v některé části těla je něco špatného, zánět, otok, zranění, napětí. To vám umožňuje zjistit, kde je problém, kde vzniká daná bolest, kde můžete trpět nějakou nemocí či nedostatkem.

Jak reflexologie funguje?

Vše je založeno na tzv. buněčné paměti. Předpokládá se, že vše, co se v organismu děje nebo dělo, tak se zapíše do buněčné paměti. Mozek takto ukládá a následně vyvolává tyto informace. Může se např. jednat o informace, kdy jsme cítili bolest v břichu v důsledku zánětu nebo např. lidé s amputovanou končetinou pociťují bolesti chybějící části.

Reflexologie nám odhaluje tato postižená místa, a to zvýšenou citlivostí v reflexním bodu na rukou nebo nohou. Pokud budete správně stimulovat příslušné reflexní body, nervový systém vyšle do mozku nový signál, který bude správný. Tím se „změní“ buněčná paměť a dojde k obnovení tělesných funkcí. A výsledně také vymizí citlivost reflexních bodů.

Reflexologie rukou nebo nohou?

Reflexologie vám pomůže získat ztracenou sílu a rovnováhu a zbaví vás přebytečného stresu. Techniky, které se v této metodě využívají, jsou zaměřené na reflexní body. Ty se nacházejí buď na nohou nebo na rukou.

Reflexologie je nejúčinnější při působení na nohy. Důvod je ten, že jsou mnohem citlivější než ruce, lze mnohem snadněji na nich nalézt reflexní body a plocha pro působení je větší. Ne vždy ale můžete aplikovat tuto terapii.

Reflexologie nohou

Ošetření nohou je možné pouze v teple domova a za předpokladu, kdy máte dostatek času na to, abyste se uvolnili. Dále je nutné mít k této terapii partnera, který vám ošetření nohou provede. Působení na reflexní body sami sobě vám nepřinese žádaný účinek, nedostaví se patřičné uvolnění a nebudete schopni vyvinout dostatečný tlak. Ošetření nohou si tedy nechejte např. na víkend, kdy budete mít s partnerem dostatek volného času.

Reflexologie rukou

Ošetření rukou je samozřejmě stejně vysoce účinné jako ošetření nohou. Jen je více využitelné v běžném pracovním týdnu. Metody reflexologie můžete kdykoliv bez problému využít např. v zaměstnání při namáhavé práci s počítačem. Uvolnit si oči, šíjí, bolesti v bedrech nebo odplavit nashromážděné napětí v těle. Reflexologie rukou je tedy velmi vhodná pro běžné každodenní použití, které si můžete dopřát i vy sami, bez partnera.

Energetické zóny

Dle reflexologie je tělo rozděleno na 5 energetických zón v každé polovině těla, tedy 10 energetických zón celkem. Ty probíhají podélně zdola nahoru (od hlavy k patě) a řadí se postupně vedle sebe směrem ven, od páteře směrem k palcům na rukou. Celé tělo je tedy protkáno těmito 10 zónami.

Dojde-li k chorobnému stavu, tak se přeruší příslušná energetická zóna. Tím dojde současně k narušení všech částí těla, které se podél této zóny nacházejí. Působení na reflexní body ovlivňuje příznivě nejen danou část postiženou nemocí, ale také všechny ostatní v blízkosti energetické zóny.

Reflexologie v praxi

Pokud jste se rozhodli pro využití reflexologie ve vašem životě, přečtěte si článek „Reflexologie v praxi“. Ten se zaměřuje na výčet chorob, které lze touto metodou zmírnit a léčit, na techniky, které je nutné se pro správnou aplikaci naučit a na cenné rady ohledně zdravého životního stylu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18738 (novesluzby.cz#20938)


Přidat komentář