Poradenství v oblasti fitness, výživy, předcvičování skupinových sportů - Brno

Sedavé zaměstnání, sezení u televize, málo pohybu, to vše vede k ochabnutí svalů a k přibývání kil. Nemusí tomu však tak být. Současná nabídka cvičebních kurzů dokáže udržet vaše tělo v kondici a navíc vám přinese dobrou náladu.

Proč vlastně cvičit?

Mnoho lidí bere** cvičení** jako ztrátu času. Zejména s přibývajícím věkem. Cítí se unavení, začínají spíše pohybu uhýbat. Nakonec to dopadá tak, že večery tráví u televize, přibývají na váze a k tomu všemu se začne přidávat špatná nálada. Přitom stačí tak málo. Prostě si jít zacvičit a hned je člověku lépe. Opravdu. Cvičení má v každém věku, tedy od narození až po ten nejvyšší věk jen a jen pozitivní účinky. Pouze se mění jeho intenzita, skladba cviků a někdy i styl cvičení. Cvičení dodává dobrou náladu,** chrání** člověka před nemocemi stáří, dodává tělu pružnost a celkově zlepšuje jeho vzhled.

Jak správně cvičit?

Cvičit lze mnoha způsoby. Nejlepších výsledků pak dosáhnete pravidelností. Stačí, když dvakrát týdně navštívíte vybrané druhy cvičení. Cvičit samozřejmě můžete i doma, ale většinou nedosáhnete až tak velkých výsledků. Proč? Nejčastěji proto, že doma se člověku většinou až tak nechce. Stále hledá nějaké výmluvy, proč cvičit později nebo až zítra. Někdy zase zrovna v době cvičení přijde návštěva a tak je to stále dokola. Pokud se rozhodnete na cvičení docházet mimo domov, je to jinak. Takové cvičení si již musíte zaplatit a navíc za pár lekcí se seznámíte s ostatními a cvičení vás začne přitahovat. Po více lekcích, když se vám cvičení dostane do krve, se vám začne po hodinách i stýskat. Zkrátka začne na vás pozitivně působit a stane se součástí vašeho života.

Který sport si vybrat?

To je jednoduché. Volte ten, který se vám** líbí**, a máte pocit, že v něm dosáhnete nejlepších výsledků. Tím nejsou myšleny sportovní rekordy, ale především pěkná postava a dobrá nálada. K populárním sportům, zejména pro ženy, ale i muži si zde skvěle zacvičí, patří** aquaerobic, power jóga, erobic, zumba a kondiční cvičení**. Všechny tyto sporty tvarují postavu, pomáhají shazovat kila, tedy hubnout, přinášejí postavě pružnost, a pak také dobrou náladu.

Aquaerobic Brno

Jak napovídá název, jde o druh erobicu. Rozdíl je v tom, že tento aerobic se** cvičí ve vodě**, která dosahuje cvičencům po pas nebo po prsa.** Aquaerobic** má celou řadu výhod. Jde o cvičení opravdu** pro každého**, a to zejména z důvodu, že aquaerobic nezatěžuje páteř, klouby ani kardiovaskulární systém. Pomáhá** zvyšovat a udržovat** fyzickou kondici, je účinný při** hubnutí** a také velmi dobře tvaruje tělo. Odpor vody zvyšuje intenzitu cvičení a současně masíruje svaly. Cvičí se buď bez cvičebních pomůcek, nebo s pomůckami. Ty mají několik úkolů. Ve vodě po pás pomáhají v posilování a ke zvyšování účinku cvičení a ve vodě po prsa pomáhají udržet stabilitu.

Výhody aquaerobicu

Aquaerobic může cvičit opravdu každý. Naprosto nezáleží na věku ani na pohlaví. Cvičit mohou i** těhotné ženy.** Dokonce i neplavci. Pokud chcete hubnout, tak aquaerobic je čtyři krát účinnější než cvičení na suchu. Pro zvýšení kondice je také vhodnější, neboť tlak vody všechny cviky zesiluje. Navíc tento typ cvičení pomáhá i proti celulitidě. Voda při cvičení jemně masíruje pokožku. Za zmínku stojí i psychické a regenerační účinky, které se projevují uvolněním, odbouráním stresu a získáním pohody.

Power jóga Brno

Jde vlastně o propojení moderního cvičení a klasické jógy. Od klasické jógy se však liší tím, že se nezůstává dlouho v jedné pozici, ale cviky se dynamicky střídají. Lekce většinou trvá šedesát minut. Jednotlivé cviky a i série cviků nemají pevný řád. Každý instruktor si sestavuje cviky podle svého uvážení. Proto se jednotlivé lekce, stejně jako lekce různých cvičitelů mohou lišit. Power jóga je také fyzicky náročnější. Důraz je zde kladen hlavně na sílu a ohebnost. Cvičí se ve stoje i na zemi.

Výhody power jógy

Vzhledem k náročnosti a dynamičnosti pomáhá i při hubnutí. Power jóga odbourává stres, zlepšuje rovnováhu a koordinaci pohybů, pomáhá zlepšovat stav páteře i kloubů a procvičuje i veškeré svaly. Cvičit ji může opravdu každý.

Step aerobic Brno

Jde o aerobic, který se cvičí s pomocí malého stupínku - stepu. Ten celé cvičení značně zintenzivní. Všechny cvičební sestavy jsou založeny na krocích nahoru a dolů ze stepu, aby se neustále musel překonávat výškový rozdíl mezi podložkou a podlahou. Step aerobic je zaměřený především na svalstvo dolních končetin a hýždí. Je velmi intenzivní, a proto je výborný při hubnutí.

Výhody step aerobicu

Cvičit step aerobic by měli jen zdraví lidé. Jde o to, že starším osobám a lidem trpícím kloubním onemocněním může zvýšená zátěž zhoršit potíže. Jinak velmi účinný je step aerobic při hubnutí. Celé hubnutí je se stepem výrazně rychlejší a navíc přináší dobrou náladu.

Kondiční cvičení Brno

Je vynikajícím cvičením pro udržení a rozvíjení pohybových vlastností, pružnosti a ohebnosti těla, pro sílu i získání vytrvalosti. Instruktor zde zařazuje cviky dle svého uvážení a s přihlédnutím ke cvičencům. Součástí bývají protahovací cviky, posilovací cviky, pilates i kalanetika. Cvičení končívá protažením a konečnou relaxací.

Výhody kondičního cvičení

Cvičit může opravdu** každý,** kdo si chce zachovat pevné a pružné tělo, dobrou náladu i kondici. Není důležitý ani věk, ani zdravotní omezení.

Zumba Brno

Zábavné cvičení, které v sobě skrývá tanec jako sport. Zumba je rychlá, impulsivní, prostě jde o cvičení, které zpevňuje i protahuje tělo, přináší radost a to doslova a zároveň je s ním možné i velmi dobře hubnout.

Výhody zumby

Cvičit může opravdu každý. Nezáleží na věku ani pohlaví. Důležitá je jen chuť cvičit.

Poradenství v oblasti fitness a výživy Brno

Ať máte jakýkoli cíl, tedy hubnutí, zpevnění těla, získání fyzické kondice, odstranění bolestí zad nebo kloubů, vždy je lépe navštívit poradce. Ten vám doporučí vhodný typ cvičení, může vám i sestavit jednotlivé cviky. Sestaví vám i jídelníček, který bude podle vaší kondice a toho, co chcete dosáhnout.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18933 (novesluzby.cz#23262)


Přidat komentář