Pivní lázně - chmelová relaxace

Nezkoušejte si pánové dělat doma pivní lázeň, je to nebezpečné a neznamená vanu plnou piva! Jak je to vlastně s pivní lázní a jaké léčebné účinky má pivo na lidský organismus všeobecně?

Pivní lázně - z historie pivních lázní

Blahodárné účinky pivních lázní jsou známy již od dob objevení piva. Tehdy si egyptští a čínští panovníci dopřávali lázně i několikrát denně. Nejen díky neobyčejnému pocitu, ale také jako prevenci před mnoha nemocemi. Minerály a kvasinky přinášejí v současné době stejné účinky a můžete si tak vychutnat pivní lázeň i ze zdravotních důvodů.

Pivo a zdraví

To že je pivo zdravé ať se používá zevně nebo se pije už víme asi všichni. Není na škodu stále podotýkat, že zdravé je v malém množství. Nealkoholické pivo mohou pít i sportovci. Má vhodnou tzv. osmolalitu, tzn., že je v podstatě isotonickým nápojem. Co ještě víme o pivu:

  • je vhodné k doplnění energie po sportovním výkonu
  • umožňuje vysoce účinnou látkovou výměnu, obsažené látky se v organismu zužitkují bez vedlejších přeměn snadno a rychle
  • je velmi snadno stravitelné
  • je důležitým zdrojem vitaminů
  • je v něm přítomno značné množství iontů draslíku, hořčíku, fosforu a dalších stopových prvků, takže může být označeno jako iontový nápoj
  • obsahuje hořké chmelové látky, které člověka uklidňují a také podporují sekreci žluči, čímž příznivě ovlivňují trávení
  • povzbuzuje chuť k jídlu

Obsah vitamínů v pivu

Hlavně jsou to vitaminy skupiny B a kyselina listová a jsou přítomny v každém pivu. Při vypití 1 litru piva lze počítat s následujícím průměrným přínosem vitamínů:

  • Vitamin B1 – thiamin 3 % denní potřeby - odbourává ve tkáních sacharidy, tzn. že dodává tělu energii, dále má význam pro růst, trávení a nervovou aktivitu
  • Vitamín B2 – riboflavin 20 % denní potřeby - je protetickou skupinou pro organismus důležitých oxidačně redukčních enzymů.
  • Niacin 45 % denní potřeby - se významně podílí na výživě buněk. Působí při uvolňování energie z tuků a sacharidů a při hromadění tělesné energie. Je součástí dvou koenzymů, pomáhá syntetizovat tělesný tuk a cholesterol.
  • Vitamin B6 – pyridoxin 31 % denní potřeby - hraje důležitou roli při metabolismu a absorpci bílkovin, reguluje roli tuků a sacharidů, pomáhá správní funkci nervového systému a tvorbě červených krvinek.
  • Kyselina listová 52 % denní potřeby - je základním vitaminem, který podporuje tvorbu červených krvinek, metabolismus aminokyselin a obnovu veškerých buněk v těle.

Pivní koupele

Chmelová relaxace je samozřejmě příjemným, relaxačním aktem. A navíc pivní kvasnice se směsí chmele a sušených léčivých bylin, mají prokazatelně omlazující účinky.

  • pivní lázně harmonizují funkce organizmu
  • podporují duševní relax a revitalizaci
  • mohou být také skvělým dárkem

Mylné představy

laik si představuje, že přijde na proceduru Pivní lázně a bude se koupat v pivu, ale to je představa ve skrze mylná. Buď by v něm musel ležet při teplotě ve které jej rád konzumuje :-) aha teplota ze 7 schodu asi nebude pro tělo až tak příjemná a nebo by jej vyzkoušel pouze poprvé a naposled. Ohřáté pivo na takovou teplotu aby z toho byla příjemná lázeň, ale taková lázeň by do vzduchu uvolňovala

kysličník uhličitý. Tedy plyn, který by Vám ochromil dýchací cesty a dusily by jste se. Proto pivní lázně jsou hlavně příjemně teplá voda, která obsahuje chmelové složky, byliny a další ingredience, které používají každé pivní lázně trochu jiné.

České pivní lázně - Chodová Planá

Pivní lázně Chodová Planá umožňují léčbu kožní, cévní a ischemické choroby pomocí jedinečné procedury Pravé pivní lázně. Pivní lázně jsou provozovány v Hotelu U Sládka v areálu Rodinného pivovaru Chodovar. V Chodové Plané kombinují léčebné účinky místní minerální vody Ilsano, piva Chodovar, chmele a pivních kvasinek, jako jediní v Evropě.

České pivní lázně - Bahenec v Beskydech

Horský Wellness Hotel Bahenec nabízí Pivní lázně Bier. Bottich. Bad® v České republice. Hotel Bahenec se nachází v klidné a malebné krajině Slezských Beskyd pod Kyčerou 890 m, v těsné blízkosti polských hranic.

České pivní lázně - Zámecké pivní koupele - Ostrava

Zámek Zábřeh se nachází v Ostravě - Zábřehu a součástí jeho komplexu je rovněž pivovar Pikard. Byl rekonstruován v letech 2004-2007, tradice vaření piva je zde doložena podklady až z roku 1784. Zajímavostí je, že pivovar v roce 2009 přišel s pivním pšeničným speciálem Ženské pivo Pikland.

Pražské pivní lázně

Pivní lázně ZOTO se nachází v historickém centru Prahy. Po dvaceti minutách strávených v pivní lázni se přesunete do relaxační místnosti, kde na vás čeká přibližně půlhodinový odpočinek na lůžku z ovesné slámy, při kterém ze sebe Vaše tělo vypotí nejrůznější toxiny.

Pivní lázně v Olomouci

Olomoucké pivní lázně vznikly v prostředí Svatováclavského mini pivovaru na podzim roku 2010. Majitelé by rádi nabídli svým zákazníkům nejen požitek z této relaxační procedury, ale také dobře vychlazené svatováclavské pivo, které by si mohli zákazníci vychutnat během koupele v dřevěných vanách plných pivní pěny.

České pivní lázně - Hotel Stein u Chebu

Hotel Stein, který se nachází 2 km od Františkových Lázní i města Cheb, těsně u přehradní nádrže Skalka. Hotel si připravil pro své návštěvníky jedinečnou nabídku v podobně Bernardových pivních lázní. Koupel v pivní lázni s pivem Bernard se stane oblíbeným zážitkem pro každého bez rozdílu pohlaví.

Harrachovské pivní lázně

Pivní lázně Harrachov byly oficiálně spuštěny dne 21.7.2007 u příležitosti konaných pivních slavností. Pivní lázně Harrachov nabízí tuto relaxační terapii v klidném a malebném prostředí. V Harrachově si mohou jednotlivci vychutnat koupel zcela sami v jednoduché vaně. Pro páry je rovněž připravena dvojvana.

Seč u Chrudimi

Pivní koupele jsou provozovány v Lázeňském penzionu U Čtyřlístku, který se nachází v obci Hořelec na Chrudimsku. Penzion se nachází v blízkosti vyrovnávací nádrže Sečské přehrady. Pivní lázeň pročišťuje též krevní oběh a uvolňuje svaly. Příjemně prohřeje klouby i pokožku a uvolní škodlivé látky z kůže.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18856 (novesluzby.cz#21972)


Přidat komentář