Péče o pleť - krémy, emulze a kapsle

Čištění pleti je prvním krokem k zajištění jejího svěžího a zdravého vzhledu. Druhým a nezbytným krokem je použití správného krému, který zajistí potřebnou výživu a hydrataci. Vyberte si produkt, který vám pomůže v péči o pleť!

Krémy, emulze a kapsle

Péče o pleť je základem pro její krásu a zdravý vzhled. Pokud jste pleť správně očistili, zbavili odumřelých buněk, mastnoty a případných pupínků, je na čase použít některý z vyživujících přípravků. Mezi tyto patří různé druhy krémů nebo emulzí, které se vyznačují lehčí strukturou a snadnějším vstřebáváním do pleti, nebo kapslí, které jsou určené zejména pro intenzivní výživu pleti.

Tak jako ostatní kosmetické přípravky, i krémy vybírejte podle typu vaší pleti – suchá, normální, mastná pleť nebo smíšená – a podle věku. A jaké druhy krémů, emulzí a kapslí existují? Nechejte se inspirovat a vyberte si takové kosmetické přípravky, které budou vaší pleti prospívat.

Denní a noční krémy

Základním dělením krémů, které je všeobecně užívané a známé, je dělení na denní a noční krémy. Některé z krémů mají pouze toto označení bez vymezení jiných parametrů. Jedná se o univerzální krémy, které doporučujeme používat pouze doplňkově. Je nutné vyzkoušet jejich snášenlivost přímo na vaší pleti.

Denní krémy jsou charakteristické tím, že jsou méně mastné, obsahují látky proti UV záření, aby chránily pleť před slunečním zářením, a často se používají také jako podkladové krémy pod make-up. Oproti tomu noční krémy jsou více mastné, bez ochrany proti UV záření a obsahují více vyživujících složek.

Většina kosmetických řad nabízí denní a noční krémy blíže specifikované pro určitý typ pleti, dále pro danou věkovou skupinu, krémy mohou být zklidňující, vyživující, oxidační, liftingové atd. Rozdělení na denní a noční se tedy objevuje u většiny řad krémů či emulzí.

Zklidňující krémy

Zklidňující krémy jsou určené především pro suchou a citlivou pleť. Suchá a citlivá pleť je náchylná na změny počasí, trpí na změny vlhkosti vzduchu, je bolavá při silném větru, mrazech nebo při intenzivním slunečním záření.

Na suché a citlivé pleti se zpravidla vytvářejí červená místa, která jsou extrémně vysušená. Proto je důležité zajistit této pleti hloubkovou hydrataci. Většina krému obsahuje kombinaci hydratační složky, zklidňujících přípravků a ochranný faktor proti slunečnímu záření.

Hydratační krémy** **

Hydratační krémy jsou určené pro každodenní péči. Jsou obohaceny složkami, které dodávají pleti potřebné množství vitamínů, jsou rychle vstřebatelné, zajišťují pleti pružnost a výživu. Jsou vhodné pro jakýkoliv typ pleti, protože každá pleť vyžaduje dostatek vody, aby nebyla vyschlá, suchá a vrásčitá.

Okysličující krémy

Pleť je poškozena nezdravým životním stylem a znečištěným prostředím. Nedostatečný příjem kyslíku buňkami pleti vede k tomu, že pleť je povadlá, bledá, zašedlá bez známek energie. I této situaci se dá předcházet, a to používáním okysličujících krémů.

Okysličující krémy chrání pokožku obličeje před stresem a podporují dýchání buněk. Tím dochází k lepšímu prokrvení, pleť získává zdravou svěží barvu, je vitálnější a energičtější. Tyto krémy rovněž obsahují složky, které napomáhají zabránit stárnutí pleti, dodávají jí hydrataci. Denní krémy jsou obohaceny o složky, které neutralizují působení UV záření.

Krémy s mikrokolagenem

Mikrokolagen je složkou, která se významně podílí na zlepšení pružnosti pleti, dodává pleti svěží barevný tón a významně působí proti vráskám. Vrásky jsou po použití krémů s mikrokolagenem jemnější, kratší, pleť je vypnutá. Tyto krémy jsou vhodné pro ženy nad 40 a více let. Krémy s mikrokolagenem jsou určené pro aktivní redukci vrásek a vyhlazení pleti.

Tyto krémy často obsahují také složku mikroelastin, který má za úkol podpořit buněčnou obnovu. Tím, že se buňky pleti obnovují rychleji, dochází k zajištění pružnosti pleti, pleť je pevnější a mladistvější.

Gelové krémy

Na trhu se setkáte s tzv. gelovými krémy. Rozdíl je v jejich struktuře oproti klasickým krémům. Gelové krémy jsou unikátní v tom, že mají mnohem rychlejší vstřebatelnost do pokožky, jsou lehčí, méně mastné a hodí se jako podkladový krém pod make-up.

Matující  krémy a emulze

Problematická pleť se vyznačuje vyšší hladinou kožního mazu, je lesklá, póry jsou zvětšené, na pleti se objevují zarudlé pupínky. Pro tuto pleť je vhodné používat denní matující krémy nebo emulze. Tyto kosmetické produkty jsou nemastné, po jejich aplikaci dosáhnete toho, že se pleť nebude po několik hodit mastit, bude matná a příjemná na pohled.

Krémy jsou natolik lehké, že nezatěžují póry pleti, pleť tedy není po jejich použití zatěžkaná a může volně dýchat. Součástí krémů jsou také čisticí složky, které zabraňují a předcházejí tvorbě akné.

Krémy proti vráskám

Při výběru krémů proti vráskám se vždy řiďte tím, pro jaký věk je daný produkt určen. Pleť ve třiceti je stále dost pružná a mastná, proto složení krému není příliš mastné a obsahuje jen takové množství protistárnoucích látek, které napomáhají při redukci prvních jemných vrásek. Vrásky v tomto věku nejsou hluboké pleť je stále pružná.

Pokud byste chtěli předcházet vzniku vrásek tím, že si pořídíte krém určený pro vyšší věkovou kategorii, např. 50+, věřte, že si jen poškodíte. Krémy mají naprosto odlišné složení, jsou mnohem mastnější a vaše pleť by naopak začala produkovat větší množství kožního mazu. Nakonec by se vaše pleť zařadila do kategorie problematické se známkami akné a jiných nežádoucích pupínků.

Kapsle proti stárnutí

Kapsle mají olejovou strukturu. Obsah kapsle vklepávejte jemně do pokožky. Pokožka bude viditelně hladší, jemnější, používáním kapslí dochází k redukci mimických vrásek, olejová struktura zajišťuje dostatečné množství výživných látek, dodává pleti pružnost a vyhlazuje ji.

Liftingové krémy

Liftingové krémy jsou založené na podobné bázi jako krémy proti vráskám. Obsahují nejen látky, které vedou k redukci hlubokých vrásek, ale také složky, které napomáhají vypnutí pleti a vyhlazení kontur obličeje. Dodávají pleti pružnost, výživu, hydrataci a podporují obnovu buněk.

Liftingové krémy jsou určené buď na obličej nebo okolí očí. K dispozici jsou také séra, která se vyznačují lepší vstřebatelností, jsou lehčího složení a poskytují vyšší míru hydratace.** **

Rozjasňující krémy

Rozjasňující krémy jsou obohaceny o vitamín C. Pleť, která je povadlá, bledá až našedlá, bez známek energie, potřebuje osvěžit a zlepšit cirkulaci krve. Toto vše zajišťuje právě vitamín C, který rovněž přispívá ke vzniku nových buněk. Po použití rozjasňujícího krému je pleť svěží, má jednotný barevný tón.

Rozjasňující kapsle

Na trhu s kosmetickými přípravky také narazíte na tzv. rozjasňující kapsle. Jejich působení je obdobné jako u rozjasňujících krémů. V kapslích je obsaženo pleťové sérum s vysokou koncentrací vitamínu C. Po vklepání kapslí do pleti dochází k uvolňování tohoto vitamínu a dochází tím k regeneraci pleti. Použití kapslí má rychlejší a viditelnější účinek.

Oční krémy

Prvním místem, kde se začnou tvořit vrásky, je okolí očí. Kůže kolem očí je velmi jemná, citlivá na změny počasí, na sluneční záření. Oči je nutné chránit nejen slunečními brýlemi, abyste si zbytečným mhouřením nevytvářeli další vrásky, ale můžete o ně pečovat specializovanými očními krémy.

S ohledem na to, že oči jsou velmi citlivou partií obličeje, vždy si před koupí očního krému vyžádejte vzorek. Vzorek nejdříve vyzkoušejte na zápěstí, jestli nemáte alergickou reakci a pokud ne, zkuste ošetřit oči po dobu 2 – 3 dnů ze zakoupeného vzorku. Často se vyskytují případy, kdy kůže kolem očí reaguje negativně, do rána oteče, vytvoří se nepříjemné a bolestivé vaky. Výběru oční kosmetiky tedy věnujte maximální pozornost.

Krémy pro redukci otoků kolem očí a tmavých kruhů

Řada žen i mužů trpí nevzhlednými tmavými kruhy pod očima nebo otoky. Tyto problémy mohou být spojeny se zdravotními problémy, ale také s únavou, vyčerpáním a stresem. Vzhled kůže kolem očí lze vylepšit a tyto projevy eliminovat za pomocí krémů a emulzní určených pro vstřebávání otoků a redukci tmavých kruhů. Pleť je barevně vyvážená, zklidněná, krémy redukují také první mimické vrásky.

Krémy redukující pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny v obličeji mohou vzniknout buď věkem, nebo zdravotními problémy či nadměrným sluněním. Tyto skvrny jsou velmi viditelné a nevzhledné, složitě se zakrývají make-upem či jinými korektory. Krémy redukující pigmentové skvrny obsahují takové složky, které dokáží zesvětlit poškozené místo, skvrny jsou méně viditelné.

Pečujte o svou pleť!

Věříme, že jste se nechali inspirovat některým z výše popsaných přípravků a že doplníte váš domácí kosmetický salón o ty, které vám zajistí mladou svěží pleť. Pleť je výrazem vaší osobnosti, nezanedbávejte tuto péči a buďte krásní v každém okamžiku!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18773 (novesluzby.cz#21260)


Diskuze a zkušenosti

Naďa T | 26.05.2014 11:59
Re: Péče o pleť - krémy, emulze a kapsle Díky vlastní zkušenosti a pravidelnému používání můžu potvrdit, že kvalitní emulze skutečně fungují, mají mnohem vyšší koncentraci aktivních látek než ostatní přípravky. Sama ráda používám kosmetiku Fytofontana, konkrétně emulzi Stem Cells Collagen, výborné na hluboké vrásky.


Přidat komentář