Může jmelí vyléčit rakovinu?

Zajímáte se o přírodní metody léčby? Každý z nás jistě zná nebo znal někoho ze svého okolí, kdo má nebo měl rakovinu. Léčba rakoviny je časově i psychicky náročná. Může jmelí pomoci v boji s touto nemocí? Jaké má jmelí účinky na naše tělo?Dokáže uzdravit?

Jmelí- prastará léčivá rostlina

Jmelí bylo pro své léčivé účinky známé již od pradávna. Keltové měli jmelí ve velké úctě, vařili z něj léčivé nápoje. Ve středověku byly jmelí přisuzovány kouzelné účinky. Později se jmelí používalo k léčbě vysokého krevního tlaku, epilepsie a ženských problémů.

Zlom nastal na počátku 20.století

Léčebné účinky jmelí při léčbě rakoviny objevil rakouský vědec Rudolf Steiner kolem roku 1916. Rudolf Steiner byl také filozofem a zakladatelem antroposofie. Na základě svých poznatků tvrdil, že jmelí se stejně jako rakovina objevuje na nevhodném místě v nevhodnou dobu. Základní myšlenkou léčby rakoviny jmelím je, že podobné lze léčit podobným.

Krátce na to, v roce 1917 byl ve Švýcarsku vytvořen první léčivý výtažek ze jmelí pro léčbu rakoviny.

Není jmelí jako jmelí

Víte, že existuje téměř 1400 druhů jmelí? A pouze jeden druh výrazně napomáhá v boji s rakovinou! K výrobě přípravků proti rakovině se používá jmelí bílé (Viscum album).

Rakovina- jedna z civilizačních nemocí

Rakovina patří mezi časté nemoci dnešní doby. Může postihnout dokonce i děti. Mezi pacienty patří lidé středního věku i senioři. Rakovinou může onemocnět kdokoli.

Jak se léčí?

Způsob léčby závisí na stádiu a rozšíření rakoviny. Onkolog vám může nasadit různé léky, chemoterapii a v některých případech lze nádor úspěšně operativně odstranit.

Léčba pomocí alternativní medicíny

Nevěříte klasické medicíně? Jste zastánci přírodních metod léčby? Obrátit se můžete na alternativní medicínu- homeopatii, celostní medicínu... Vyzkoušet můžete i jmelí!

Jmelí- lék pro tělo i duši

Každé vážnější onemocnění vyvolává v pacientech strach, úzkost či obavy. Pacient potřebuje vyléčit nejen svoje tělo, ale i duši. Jmelí nabízí obojí. Má léčivé účinky na tělo i duši!

Jak působí jmelí na naše tělo?

Léčebné účinky jmelí na lidské tělo zatím nebyly zcela prozkoumány. Jmelí totiž obsahuje několik složek a není přesně známo, jaký vliv na sebe navzájem mají. S určitostí můžeme mluvit o těchto léčivých účincích:

Jmelí podporuje zánik rakovinotvorných buněk

Během rakovinného bujení vzniká v těle spousta nových buněk. Ve zdravém těle dochází k procesu zvaném apoptóza- proces umírání buněk, na jejichž místě se vytvoří buňky nové. U člověka nemocného rakovinou k tomuto procesu nedochází a tak se neustále vytváří rakovinotvorné buňky.

Jmelí podporuje apoptózu. Ta způsobí, že rakovinotvorné buňky začnou umírat a tím se zredukuje rakovinotvorné bujení v těle.

Jmelí zlepšuje imunitu

Lidé, kteří onemocněli rakovinou, mají oslabený imunitní systém. Výtažky ze jmelí obsahují látky, které podporují funkci imunitního systému. V těle se začnou vytvářet nové imunitní buňky a i ty stávající jsou více aktivní.

-jmelí vyvolává celkové prohřátí organismu

Jmelí dokáže vyvolat v našem těle reakce, které jsou způsobeny zánětem a horečkou. Jedná se o celkové prohřátí organismu a zaktivování imunitního systému. Lidé s rakovinou mají nižší tělesnou teplotu.

U zdravého člověka je horečka známkou toho, že organismus bojuje proti viru či infekci. U nemocného rakovinou jmelí prohřívá celý organismus, který se může lépe bránit proti infekcím a celkově lépe pracuje.

Jmelí má pozitivní účinky při chemoterapii

Chemoterapie a ozařování ničí nejenom buňky napadené rakovinou, ale i ty zdravé. Jmelí chrání buňky- konkrétně jejich DNA- před škodlivými vlivy chemoterapie a ozařování.

Jak působí jmelí na naši duši?

Potkali jste se s rakovinou? Onemocněl rakovinou někdo ve vaší rodině? Jistě znáte ten pocit bezmoci. Chcete blízkému pomoci a nevíte jak. Co potěší člověka nemocného rakovinou? Každému, koho tato zákeřná nemoc postihne, se vybaví chemoterapie, ozařování a jeho vedlejší účinky, nemocnice, lékaři a pacienti.

Jak povzbudit mysl nemocného člověka?

Každého jistě potěší alespoň nepatrné zlepšení zdravotního stavu. Jmelí pomáhá lépe snášet chemoterapii a ozařování a zvyšuje imunitu. I takový pokrok dokáže nemocnému zlepšit náladu a dodat více odvahy v boji proti rakovině!

Jmelí uklidňuje

Emoce, obavy, nejistota...cloumají více či méně s každým vážně nemocným člověkem. Jmelí uklidňuje mysl, nemocný se lépe vyrovná se svou nemocí a může tak více přemýšlet nad možnostmi léčby. Výtažky ze jmelí zbavují nemocného do jisté míry strachu, který svazuje duši i myšlenky.

Čeká vás operace? Operace může dopadnout jakkoliv. Tělo se může zbavit rakoviny úplně. Nebo ještě bude zapotřebí léčba. Doporučuje se používat výtažky ze jmelí jeden až dva týdny před operací. Zbavíte se obav a lépe se na operaci psychicky připravíte.

Co je ve jmelí obsaženo?

Chcete získat ze jmelí maximální počet léčivých a prospěšných látek? Užívejte výtažek z celé rostliny jmelí, tedy z kořenů, stonků, listů i bobulí! Na trhu můžete najít pouze výtažky z některých částí rostliny jmelí, ale pouze výtažek z celé rostliny obsahuje nejvyšší počet léčivých látek!

Bílkoviny

Víte, že výtažek ze jmelí obsahuje více než 600 druhů bílkovin? Mezi nimi také enzymy? Obsah bílkovin ve jmelí závisí na místě výskytu jmelí- zda jmelí roste na listnatém či jehličnatém stromě. Mezi důležité bílkoviny, které jsou ve jmelí obsaženy, patří lektiny.

Co jsou lektiny?

Lektiny jsou bílkoviny, které obsahují cukr. Nachází se zejména ve starších rostlinách jmelí v kořenovité a listové části rostliny. Proč jsou lektiny tak důležité? Lektiny zpomalují růst a rozmnožování rakovinotvorných buněk.

Viskotoxiny

Nachází se v mladých rostlinách jmelí, konkrétně v listech, stoncích a bobulích. Jak viskotoxiny bojují proti rakovině? Viskotoxiny mají podobný účinek jako lektiny- ničí rakovinotvorné buňky a zlepšují imunitu.

DNA a ostatní léčivé látky

Víte, že žádná doposud známá rostlina neobsahuje tolik DNA jako jmelí? Mezi významné látky obsažené ve jmelí se řadí thioly, triterpeny, více než deset druhů tuků, více než dvacet druhů flavonoidů, vápník, fosfor, polysacharidy...

Například flavonoidy mají antioxidační účinky, odbourávají z těla škodlivé radikály, které mohou narušit buněčnou strukturu. Polysacharidy pomáhají lektinům zlepšovat obranyschopnost organismu.

Viditelné výsledky léčby jmelím:

Je prokázáno, že díky jmelí se pacientům vrátí chuť k jídlu. To má za následek zvýšení hmotnosti, vitality a životní energie. Jmelí napomáhá k lepšímu spánku. Díky celkovému prohřátí organismu se zvýší tělesná teplota a nemocné opouští neustálý pocit chladu.

Celkovým zlepšením zdravotního stavu pacient získává lepší náladu- pod vlivem jmelí nemocného opustí pocit strachu a bezmoci.

Jmelí omezuje výskyt nežádoucích vedlejších účinků chemoterapie a ozařování. Při správném postupu léčby lze za pomoci jmelí zredukovat nádor a snížit riziko vzniku dalšího rakovinného bujení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18761 (novesluzby.cz#21105)


Diskuze a zkušenosti

ludmila chobotova | 12.11.2013 06:49
Re: Může jmelí vyléčit rakovinu? muze se pit caj z jmeli a jake na rakovinu

Vítězslav Praks | 11.05.2014 23:03
Re: Může jmelí vyléčit rakovinu? Čaj ze jmelí určitě ne! Jmelí je jedovaté, takže jakákoliv forma konzumace může způsobit otravy.

Zde?ka Rubášová | 26.05.2014 08:23
Re: Může jmelí vyléčit rakovinu? Na koho se obrátit při léčbě jmelím, kdo provádí tuto léčbu. Děkuji

Alena | 06.06.2014 08:33
Re: Může jmelí vyléčit rakovinu? Dr Bouzek Dejvice, Praha 6, tel.224 324 883 Přeji hodně štěstí :-)


Přidat komentář