Měření zraku - Ústí nad Labem

Zrak patří mezi nejcennější z pěti smyslů, které člověk má. Již při prvních náznacích zhoršení zraku proto navštivte optometristu, který Vám změří zrakovou ostrost a doporučí vhodnou korekční pomůcku, ať už to budou dioptrické brýle, či kontaktní čočky.

Levné brýle ze supermarketu mohou představovat riziko

Zvažujete koupi dioptrických brýlí v supermarketu? Považujete to za nejjednodušší a nejrychlejší řešení jak korigovat svou oční vadu? Pak byste měli vědět, že pořizování levných brýlí v supermarketech, drogeriích, na čerpacích stanicích, či dokonce u stánku na tržišti se nedoporučuje. Tyto brýle jsou sice levné, ale nekvalitní a z dlouhodobého hlediska může jejich nošení Vašemu zraku spíše uškodit. Nemůžete si v nich nechat měnit skla a také nemůžete očekávat, že jedny univerzálně zhotovené brýle padnou všem zákazníkům stejně (to znamená i Vám), nebo že dokážou spolehlivě korigovat Vaši oční vadu. Také po tomto výrobku nemůžete očekávat zhotovení z kvalitního materiálu, odlehčená skla s antireflexní úpravou či jiné vlastnosti, jež se v současnosti u dioptrických brýlí už považují za standard. Při jejich nošení se můžete navíc potýkat s bolestmi hlavy.

Měření zraku – optika Ústí nad Labem

Trápí-li Vás problémy se zrakem a potřebujete je co nejrychleji a odborně řešit, doporučujeme Vám optiku paní Šárky Krůtkové v Ústí nad Labem. V optice paní Šárky Krůtkové jsou nabízeny služby v podobě měření zrakové ostrosti a poradenství při výběru optických brýlí včetně jejich zhotovení, odborné poradenství při výběru i aplikaci kontaktních čoček, včetně nabídky čoček, dále zde nabízí přebroušení skel, a navíc si také můžete vybrat** pro Vás ty nejvhodnější sluneční či sportovní brýle**. Tuto zavedenou oční optiku najdete na adrese** Žukovova 54/82, 400 03 Ústí nad Labem**. Dalšími důležitými kontakty jsou:

Pevná linka: ** +420 475 532 986**

Mobil:*** ** ***+420 601 280 140

Otevírací doba optiky paní Šárky Krůtkové je od pondělí do pátku od 9 do 12 h - od 14 do 17 h.

V oční optice paní Šárky Krůtkové kladou důraz zejména na individuální přístup ke každému zákazníkovi. Setkáte se zde s ochotou, profesionalitou a příjemným jednáním.

Hýčkejte si svůj zrak

Podstatnou část informací z okolí vnímáme právě díky zraku. Proto si naše oči zaslouží, abychom jim věnovali dostatečnou péči. Odborné péče se nám dostane u kvalitního a zkušeného optometristy.

Činnost optometristy Ústí nad Labem

VyšetřovnaOptometrista je specialistou na měření zrakové ostrosti. Neprovádí lékařské vyšetření, od toho jsou zde oční lékaři. Taktéž klienty neléčí, ale doporučí jim vhodnou pomůcku ke korigování zrakových vad a pomůže jim s jejím výběrem. Provede zákazníkovi odborné měření zraku, a pokud to uzná za vhodné, navrhne mu návštěvu očního lékaře, který jej vyšetří. Optometrista může pomoci také vhodnou korekcí kontaktními čočkami.

Jak probíhá měření u optometristy?

V oční** optice** začíná odborné měření informativním rozhovorem mezi zákazníkem a optometristou. U zákazníka se zjišťuje, jaké má povolání, v jakém prostředí se obvykle zdržuje, například zda se pohybuje v prašném prostředí apod. Dále je třeba znát sportovní aktivity klienta, případné nemoci, zda se aktuálně léčí, jeho rodinnou anamnézu atd. Optometrista potřebuje znát tyto údaje proto, aby díky nim mohl provést co nejpřesněji měření zrakové ostrosti.

Optometrista poté dokáže zhotovit pro zákazníka takové brýle, které mu dokonale padnou. Nemáme zde na mysli jen tvar a barvu obrouček, ale i přesnou centraci a celkovou úpravu.

Jak dlouho probíhá vyšetření u optometristy?Tabule na čtění

Doba vyšetření je zcela individuální. Paní Šárka Krůtková věnuje každému zákazníkovi tolik času, kolik je potřeba vzhledem k jeho zrakovým potížím a požadavkům.

Brýle musí sedět přesně

Koupě brýlí je především investicí do Vašich očí. Nechcete-li riskovat, že zaplatíte za drahé brýle a potom přes ně nebudete dobře vidět a nebudete je chtít nosit, zajděte si k** optometristovi**. I drobná nepřesnost centrace skel se může projevit nežádoucí námahou některé části oka či bolestí hlavy. A to zvláště, pokud nosíte brýle často nebo dokonce neustále.

Jak vypadají brýle v současnosti?

Kdysi dávno se možná děti za nošení brýlí styděly a dospělí se s nimi také necítili zrovna jistě. Dnes** brýle** představují módní doplněk, který dotváří image osobnosti a může pozitivně změnit vzhled či výraz tváře. Správně zvolený tvar obrouček a jejich barva dokážou zdůraznit přednosti obličeje či naopak nežádoucí rysy potlačit.

Jaké vlastnosti mají moderní brýle?

Skla do brýlí prošly v průběhu let zásadním vývojem. Dnes má zákazník na výběr z mnoha typů skel, které vykazují různé vlastnosti. Můžete mít skla nerozbitná i odlehčená, čočky lze opatřit antireflexní vrstvou apod. Účelem antireflexní vrstvy brýlí je minimalizovat námahu očí i ve zhoršených světMěření zrakuelných podmínkách. Tato skla se speciální povrchovou úpravou využijete především při práci na počítači, při řízení dopravního prostředku v noci, v prostředí s umělým osvětlením, při focení atd. Navíc mohou mít různé zabarvení. Dále je možnost vybrat si skla s amozabarvovací, které mají tu výhodu, že se automaticky zabarvují na slunci. V místnosti, ve stinném prostředí či za šera jsou tyto čočky čiré. Venku se ale příjemně zabarvují dle aktuální intenzity UV záření. Očekáváte vysokou cenu za takové brýlové čočky? Nemějte obavy, i tento druh čoček je cenově dostupný.

Mezi další druhy brýlových skel patří multifokální, které umožňují plynulý přechod zraku z dálky na blízko.

Uvažujete o pořízení kontaktních čoček?

Ne každému vyhovuje nošení brýlí. Zejména lidé, kteří aktivně sportují, se mohou brýlemi cítit omezeni, nebo jsou jim při sportu nepohodlné, či je nemožné je při některých aktivitách vůbec mít. Pro takové existuje řešení v podobě** kontaktních čoček**. Jejich typ, dioptrie, velikost a jiné charakteristiky vám odborně popíše optometrista. Taktéž s vámi nacvičí i jejich aplikaci a poučí vás o tom, jak se o čočky starat.

Během návštěvy optiky se nemusíte ostýchat na cokoliv zeptat. Oční optik je zde pro to, aby Vám pomohl najít to nejvhodnější řešení. Správná korekční pomůcka Vám může pomoci jak v zaměstnání, tak v osobním životě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18954 (novesluzby.cz#24024)


Přidat komentář