Měření zraku Praha

Kvalita vidění není po celý život stejná. Právě proto je nutné se o zrak starat a nechat si ho pravidelně přeměřit. Měření by se mělo provádět jedenkrát za dva roky. Nejlépe je vybrat si svého optika, který měření zraku provádí.

Bojíte se ztráty zraku?

Mnoho lidí se bojí ztráty zraku více než jakéhokoli jiného smyslu. Ukázal to průzkum, který mimo jiné zjistil, že veřejnost neví, jak o svůj zrak pečovat a jak často si ho nechat přeměřit a ani neví kde si ho nechat přeměřit. Na otázku, zda se lidé bojí ztráty zraku, odpovědělo 90 % ano. Na otázku, zda absolvovali měření zraku v posledních dvou letech, odpověděl pouze 1 člověk ze tří ano. Dokonce 1 z 10 uvedl, že neabsolvoval měření zraku za posledních 5 let vůbec, nebo že zrak dosud neměřil. Až 40 % lidí má strach ze zhoršení zraku. A až 87 % by absolvovalo měřeníMěření zraku zraku, pokud by věděli, že odhalí nemoci a nedostatky zraku včas. A dokonce někteří ani nevěděli, kdo je optometrista. Z toho jasně vyplývá, že veřejnost není dostatečně informována o možnostech péče o svůj zrak. Ani diagnostika není příliš známa. Přitom by řadě lidí pomohla předejít zbytečným problémům.

Měření zraku, vhodné korekční pomůcky zraku Praha

Pokud bude každý člověk seznámen s možnostmi, které moderní věda optiky nabízí, pak ubude problémů i strachu. Každý člověk by měl absolvovat měření zraku alespoň jedenkrát za dva roky. A to i tehdy, pokud nemá žádné obtíže. Dokonce i tehdy, když nenosí brýle. Měření zraku zabere jen chvíli, maximálně půl hodiny a vy budete vědět, jak si váš zrak stojí. Pokud bude v pořádku, máte na dva roky klid. Pokud ne, dostanete doporučení na vhodnou korekční pomůcku, nebo budete odesláni k lékaři na podrobnější vyšetření. Dnešní moderní přístroje jsou tak dokonalé a přesné, že odhalí i velmi malé odchylky oka a zraku. Tak je možné včas problém řešit. Velkou výhodou je, že se již nemusíte na měření objednávat k očnímu lékaři, ale můžete zajít přímo do** oční optiky k optometristovi**.

Měření zraku Praha

Měření zraku provádí i Oční optika Skala. Její majitel, pan Zdeněk Skala, nabízí služby oční optiky na velmi vysoké úrovni. Oční optika Skala vyniká svým přístupem k zákazníkům. Ti oceňují nejen osobní přístup, ale také kvalifikovaný, zkušený personál, který na místě změří zrak a také vybere nejvhodnější korekční pomůcku. Dioptrické brýle, kontaktní čočky i brýle sluneční jsou nabízeny v široké škále a zároveň Oční optika Skala poskytuje pro brýle servis zdarma.

Měření zraku Praha

Samozřejmostí je vyčištění brýlí ultrazvukem, utáhnutí šroubků a sedýlka a narovnání obrub. Celou nabídku Oční optiky Skala najdete na internetové adrese** www.ocnioptikapraha.cz/cs/**. Najdete zde i odpovědi na řadu otázek kolem očí a očních vad. Mimo jiné jsou zde uvedeny i další pobočky. ** **

Oční optiku Skala můžete navštívit na adrese Československé armády 962/31, 160 00 Praha 6 – Bubeneč.

Pro informace můžete využít e-mailovou adresu optik.skala@seznam.cz,

anebo telefonní číslo +420 224 319 532.

Jak se měří zrak?

Pro dokonalé vyšetření zraku je zapotřebí provést pět základních metod, které jasně ukáží v jakém stavu je váš zrak. Než optometrista začne s vyšetřováním, tak vám položí řadu otázek, které souvisí se stavem vašich očí. Bude chtít vědět, zda nosíte brýle, kde pracujete, jaké máte záliby a také jaký je váš současný zdravotní stav. Po změření zraku mu odpovědi na tyto otázky pomohou najít nejvhodnější korekční pomůcku. Bude-li třeba.

Základní diagnostika zraku Praha

Jde opravdu o základní, jinak objektivní, metodu** měření zraku**. Toto vyšetření poskytuje hrubé výsledky o stavu vašeho zraku. Provádí se přístrojem, který se nazývá Autorefraktometr, s využitím Foucaultova principu měření. Samotné měření je potřebné pro komplexní vyšetření zraku, ale ještě nestačí pro zhotovení korekční pomůcky, tedy brýlí nebo kontaktních čoček.

Analýza jemných odchylek zraku PrahaDioptrické brýle

Toto vyšetření vyžaduje dostatek času a velmi zkušeného optometristu. Říká se mu také vidění detailů. To proto, že výsledek měření ovlivní barevnost a ostrost viděného obrazu, hloubku ostrosti, snášenlivost brýlových čoček a také celkovou uvolněnost vidění. Tedy celkově ovlivní konečnou kvalitu vidění. Proto není možné spěchat a je nutná spolupráce s optometristou. Ten provádí vyšetření přístrojem, který se nazývá cylindr a řídí se i vašimi subjektivními pocity. Takto dolaďuje vaše vidění až k nejvyšší možné dokonalosti.

Diagnostika prostorového vidění Praha

Tato diagnostika patří k méně časté. To proto, že ji vlastní jen málo očních optik. Je však velkou pomocí pro vaše oči. Zejména pokud máte špatné prostorové vidění, nedokážete přesně odhadnout vzdálenost, pomalu reagujete na podněty a rychle se vám zhoršuje koncentrace. Všechny tyto příznaky vedou k** rychlé únavě oka a ke špatnému vidění**. Odhaduje se, že tyto problémy má 50 až 65 % populace. Celá diagnostika se provádí speciálním přístrojem polatest. Vyšetřuje se** svalová kooperace očí jako párového orgánu** a případnou korekční složkou je prizmatická dioptrie.

Lokalizace odchylek vyššího stupně Praha

Zde se lokalizují zobrazovací vady oka, které ovlivňují kvalitu vnímaného obrazu. Tyto odchylky mohou za to, že špatně vidíte za soumraku a v noci. Tedy kontrast vašeho vidění je chybný. Vady se nazývají coma a trefoil, a dokáže je upravit individuální brýlová čočka s názvem i.Scription. Její zásluhou budete vidět ostře ve dne i v noci, budete vnímat jasněji barvy, vaši oči budou mít lepší kontrast a sníží se i oční stres. Vyšetření se provádí přístrojem, který zjistí možnou deformaci obrazu a zohlední ji při konstrukci brýlové čočky. Tak oko s brýlovou čočkou dosáhne stabilního obrazu po celé své ploše.

Centrace brýlové čočky Praha

Posledním vyšetření je centrace brýlové čočky. Jeho úkolem je sladění vidění vašich očí a brýlových čoček. Pokud se toto vyšetření vynechá, tak se může vidění zhoršit až o celých 40 %. Budete-li však trpěliví a vyšetření absolvujete s trpělivostí a klidem, tak budete vidět tak, jako byste žádnou oční vadu nikdy neměli. Poslední přístroj umí změřit až třicet tisíc referenčních bodů mezi okem a brýlovou čočkou s přesností na 0,1milimetr. To mu umožňuje sladit vidění oka a čočky k dokonalosti.

Výsledek měření zraku

Po absolvování měření zraku vybere optometrista nejvhodnější korekční pomůcku a pošle vás za optikem. Ten vám nabídne nejlepší obrubu brýlí, která doplní vaši osobu a zároveň zajistí i skla. Ty mohou dostat i řadu dalších potřebných ošetření. Vyplatí se antireflexní úprava, ošetření proti zamlžování nebo poškrábání. Výhodná je i možnost upravení zabarvení skel podle intenzity slunečního svitu. Kromě dioptrických brýlí si můžete pořídit i kontaktní čočky. Veškeré služby, které jsou u kontaktních čoček nezbytné, vám poskytne kontaktolog nebo i optometrista. Vybrat si můžete i sluneční brýle, a to dioptrické i bez dioptrií. Problémem nejsou ani brýle pro specifické účely, ať již sportovní nebo pracovní. Cokoli, co budete potřebovat, vám vaše oční optika zajistí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18964 (novesluzby.cz#24215)


Přidat komentář