Měření zraku Frýdek - Místek

Pečování o svůj zrak by mělo být naprostou samozřejmostí každého člověka. S přibývajícím věkem by pak měl každý člověk jedenkrát za dva roky navštívit optometristu, který mu zkontroluje kvalitu zraku.

Zrak si musí každý chránit

A také o něho po celý život pečovat. Náš zrak je na tom dnes mnohem hůře, než zrak našich předků. Přitom si zhoršení zraku zapříčiňujeme sami. Zrak namáháme vysedáváním u počítače, čteme ze čteček, dlouho do noci sledujeme televizi. A zraku naprosto neposkytujeme odpočinek a rovnováhu v podobě pohledu do zeleně, procházek a zdravého spánku. To se projevuje v populaci již u dětí, které nosí od malička brýle a pak u střední generace, které mnohem rychleji slábnou oči a tudíž musí také začít nosit brýle. Nejčastěji na čtení, ale časem i každodenně. Pro každého by proto mělo platit, že** jedenkrát za dva roky** si nechá ostrost svého zraku přeměřit. A to i v případě, že má pocit, že vidí velmi dobře. Pokud však vaše oči začínají mít problémy, například tím, že vidíte nejasně, rozmazaně, jsou unavené po chvíli sledování televize nebo práce u počítače, pak** návštěvu optometristy** rozhodně** neodkládejte** a běžte si nechat oči vyšetřit ihned. Výhodou vyšetření u optometristy je, že se nemusíte sáhodlouze objednávat jako u očního lékaře. Přitom vyšetření vašich očí bude kvalitní a zcela přesné. Dokonce přesnější než u očního lékaře. Oční lékař totiž především zjišťuje vady a nemoci oka. Neostré vidění není nemoc. Zde je důležité přesné měření, které vám provede optometrista.

Návštěva optometristy Frýdek - Místek

Optometrista se specializuje na vyšetření nebo změření ostrosti vidění a správný výběr korekčních pomůcek. Tato specializace je mezistupněm mezi optikem, který zhotovuje brýle a očním lékařem - oftamologem, který především léčí oční choroby a také měří zrak. Optometrista pracuje v optikách a nemusíte se k němu většinou objednávat.

Měření zraku Frýdek – Místek

Pravidelnost měření zraku je velmi důležitá pro včasné podchycení vad zraku i jeho slábnutí. Kdo toto vynechá, pak má mnohem vyšší dioptrie a navíc i řadu vedlejších účinků. Mezi nejčastější patří vysoká únavnost, bolest hlavy, slzení očí, podrážděnost a pálení očí. Mnoho lidí si naříká na migrény. Po vyšetření zraku a používání správných brýlí migrény sami zmizí. Proč se tedy trápit a nenechat si vyšetřit zrak odborníky. Vhodná korekční pomůcka dokáže rychle zpříjemnit život.

Proč si nechat vyšetřit zrak v oční optice?

Vyšetření zraku v optice je mnohem méně náročné na čas. Není potřeba objednání a zrak máte vyšetřený stejně kvalitně. Pokud by hrozilo onemocnění, které neřeší korekční pomůcky, pak vás optometrista zašle k očnímu lékaři – oftamologovi. Ten pak provede další vyšetření a vybere nejvhodnější léčbu. Samotné vyšetření v oční optice se provádí na nejmodernějších přístrojích, které umějí změřit ostrost oka velmi přesně.

Jak probíhá vyšetření zraku v oční optice?

Nejprve se vás optometrista vyptá na vaše zdravotní potíže. Bude ho zajímat také vaše povolání, koníčky, sportovní aktivity, tedy vše, co by mohlo stav vašeho zraku ovlivňovat. Dále tyto informace slouží i pro usnadnění výběru korekční pomůcky. V některých případech je nutné vybrat speciální korekci tak, aby nepřekážela při vykonávané činnosti. Máte-li již korekční pomůcku, pak ji nyní přeměří a hned na to začne s měřením vašeho zraku. To se provádí na automatickém refraktometru a následně na mikroskopu, kde zkontroluje stav předního segmentu očí. Samotné dioptrie se zjišťují sklíčkováním, které dosud nikdo nenahradil.

Jak dlouho měření zraku trvá?

Vyšetření zraku zabere ne více než půl hodiny. Další čas je nutný k vybrání vhodné korekční pomůcky. Zde je doba závislá spíše na vás. Pokud zvolíte brýle, pak musíte vybrat vhodné brýlové obruby. Ty by měly podtrhnout vaši osobnost a celkově vás ozvláštnit. Výběr však nemusí být jen na vás. Optik vám rád doporučí takové obruby, které vám budou slušet. Pomůže i s výběrem skel, které mohou mít celou řadu funkcí.

Podle čeho vybírat dioptrické brýle?

Brýle vás musí doplňovat, musí splňovat vaše potřeby, musí být dostatečně odolné pro vaše potřeby. Někdy je nutné volit brýle speciální. To když například svařujete, nebo vykonáváte jiné činnosti, kde jsou tyto brýle nutností. Pak jsou tu sportovní brýle, brýle pro plavce, pro potápěče. Speciální brýle mohou být i pro řidiče z povolání. Dioptrické brýle se dále vybírají podle obrouček a skel. Obroučky se podvolují módnosti a vašemu vkusu. Skla, nebo také čočky je nutné vybírat podle druhu korekce. Skla se vybírají pro vidění na blízko a do dálky, ale mohou také korigovat obě tyto možnosti. Zde nemusíte mít dvoje brýle, ale můžete zvolit moderní bifokální nebo multifokální čočky. Skla mohou mít i řadu úprav. Mohou být upravena proti odleskům, proti mlžení, mohou se zabarvit podle svitu slunce. Skla mohou být lehká plastová, nebo skleněná.

Jak vybrat kontaktní čočky?

V některých případech je lépe zvolit jako korekci zraku kontaktní čočky. Nemůžete si je vybrat sami. Musíte si nechat vyšetřit zrak a změřit oči a následně vám budou vybrány kontaktní čočky na míru vašeho oka. Důležité je také naučit se kontaktní čočky nasazovat, nosit, a také o ně pečovat. Výhodou kontaktních čoček je, že vám nepřekážejí v žádné činnosti. Můžete s nimi pracovat, bavit se, sportovat, prostě cokoli.

Dioptrické brýle – zdravotní a módní zároveň

Doba, kdy dioptrické brýle znamenaly zošklivění osoby je dávno ta tam. Dnešní brýle se staly módní záležitostí. Jsou barevné, tvarované a zároveň perfektně řeší korekční vady. Vybírat tak můžete ze stovek provedení, od nejlevnějších typů až po brýle, které navrhují módní návrháři.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18963 (novesluzby.cz#24214)


Přidat komentář