Masáže pro Vaše tělo - HK, Pardubice

Mezi slastné pocity skoro každého patří vnímání doteků, kdy vám někdo masíruje tělo. Uvolňují se vám svaly, odstraňuje se napětí a čerpáte novou energii. Důležitým faktorem je ale vybrat kvalitního maséra. Kam se obrátit ve východních Čechách?

Masáže Hradec Králové, Pardubice

Něco již bylo naznačeno. Většině z nás je příjemné, když nám někdo hněte svaly, které se tak zbavují ztuhlosti, namoženosti, bolesti nebo jen prostě chceme relaxovat a napravit si záda, pokud máme sedavé zaměstnání. Vedlejší účinky masáží jsou ale rovněž důležité. Asi nejvýznamnější z nich je navození psychické pohody, když jen ležíte, relaxujete a vnímáte doteky, tak se vám s bolestí uvolňují i negativní myšlenky a naopak se soustředíte na pěkné věci. Dalším průvodním jevem** je i prokrvení kůže**, která tak získává lepší barvu, omlazuje se a podporuje se snižování hmotnosti. Prokrvování rovněž odbourává celulitidu. Efektů je však mnohem více, záleží na tom, jaký typ masáže si vyberete.**
**

Masáž Hot stones Pardubice

Možná, že tuto metodiku znáte také pod pojmem masáž lávovými kameny. Jedná se o proceduru, která má svůj původ až v asijských končinách. Konkrétně v Číně. Procedury pocházející z této oblasti se vyznačují vynikajícími terapeutickými účinky, které dokonale zregenerují tělo i mysl.** Masáž lávovými kameny** se provádí tak, že se nahřáté kameny pokládají na tělo. Jejich nahřátí probíhá pomocí ponořování nerostu do lázně, která je teplá na 37-40°C. Nebojte se, že budete mít nepříjemné pocity, nebo že dokonce budete mít popáleniny. Sálání tepla je velmi příjemné. Kameny totiž prohřívají vaši pokožku a teplo proniká do hlubších struktur kůže, kde se dostane až k orgánům. Ještě jedno specifikum mají lávové kameny. To tajemství tkví v jejich vlnění. Tento proces působí na energetické cesty - meridiány, jež vedou od konečků prstů na nohou a na rukách po celém těle a dostávají se ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Problém této oblasti je v tom, že energetické dráhy bývají často neprůchodné nebo sevřené, a tím pádem energie v našem těle nemůže proudit tak, jak by měla. Masáž lávovými kameny ale umožňuje uvolnění energie v těchto cestách, protože je pročišťuje a tím pádem získáváme novou energii, sílu a cítíme se svěže.

Havajská masáž v salonu v Pardubicích

Tento typ masáže má významné terapeutické účinky. Skvěle si zarelaxujete, protože se procedura provádí** za užití aromaterapeutických olejů.** Navíc budete vnímat sálání tepla, protože technika využívá rovněž lávové kameny. Přítomné teplo navíc podporuje větší intenzitu esencí z aromaolejíčků. Při masáži se stimuluje krevní oběh, aktivuje se lymfatický systém, odstraňuje případná bolest svalů, zbavujete se únavy a napětí, pomáhá se k detoxikaci organismu a uvolňují se klouby. Divíte se, že má tato masáž tolik efektů? Není divu, jedná se tu o užití několika faktorů, které se zaměřují na určitý typ problému.

Samotná masáž se provádí nejen klasickým masírováním prsty a dlaněmi, ale jedná se tu i o působení tlaků loktů a předloktí. Nejprve se zezadu masírují se nohy, pak se přejde na záda a nakonec se masíruje hlava. Ještě jedno specifikum má tato masáž. Je zde důležitý rytmus masírování a přítlaků, proto se někdy tato metoda přirovnává k tanci, protože pohyby mají být ladné.

Sportovní masáž Pardubice

Jak již název napovídá, masáž je vhodná pro sportovce. Nemusí se ovšem jednat o vrcholově zaměřené jedince, pokud sportujete rekreačně, tak si rovněž můžete přivodit zranění nebo namožení. Tento druh procedury se vyznačuje tím, že odborník přesně ví, jak působit tlakem a masírovat ty skupiny svalů, které jsou zatěžovány daným sportovním výkonem. Nejedná se jen o následnou léčebnou techniku. Pokud si necháváte promasírovávat svaly i před sportovním výkonem, tak se vám více aktivují a vy podáváte vyšší sportovní výkony, protože vám vše jde snadněji.

Rekondiční masáž Pardubice

Jedná se vlastně o opak sportovní masáže, vzhledem k zaměření. Aplikuje se totiž u lidí, kteří trpí nedostatkem pohybu, což také negativně působí na jednotlivé svalstvo. Jednak trpíte ztuhlostí a strnulostí, a pokud jste v minulosti byli aktivní a měli vypracované svaly, tak nyní můžete trpět atrofií, což také není příjemné. Tento typ masáže dosáhne uvolnění napětí ve svalech, dostaví se nejen pocit úlevy, ale odbourá se i únava a cítíte se svěží a nabytí novou silou. V tomto případě, kdy se vzpruží celé tělo se doporučuje celková masáž.

Dornova metoda a Breussova masáž Pardubice

Tato procedura pomáha dostat klouby a obratle do správné polohy. Masér systematicky působí tlakem palcema na příslušná místa a klient se při tom přirozeně ohýbá. Tím dochází k usazení příslušných obratlů a kloubů do správné polohy. Divili byste se, co taková terapie zmůže. Jistě máte zkušnosti, že se občas potřebujete napravit. Pokud se správně zacílí na daná místa, tak se účinek prodlužuje. Neobávejte se, že byste cítili bolest, protože při tom terapeut dbá na senzitivitu ošetřovaného. Metoda zároveň pomáhá vyrovnávat statiku těla, uleví od bolesti zad, kyčlí nebo kolen. Lze tento efekt aplikovat i u léčby tenisového loktu, napravuje se skolióza a lze vyřešit problémy s čelistmi či polykáním. Masáž má blahodárný účinek i na bolesti hlavy, pomáhá při krátkozrakosti, poradí si se střevními potížemi, křečovými žilami, nebo koriguje srdeční arytmii. Pokud máte vleklé potíže se šuměním v uších, trpíte na vysoký krevní tlak, máte často závratě nebo občas cítíte necitlivost končetin, tak i zde vám může masáž pomoci. Lze vyřešit i potíže se soustředěním u dětí.

Reflexní masáž v Pardubicích

Metoda se provádí na nohou. Jistě jste o tom slyšeli a možná i viděli náčrty, které zobrazují různé body, kde se nacházejí nervové reflexy. Každý z bodů totiž vede k určitému orgánu a speciálním tlakem se vysílá informace k danému místu, kde je problém. Reflexní body se vyskytují na ploskách nohou, nártech, prstech, patách a okolí kotníků. Obdobné body lze nalézt i jinde, jako je oblast rukou nebo uší, ale citlivost je zde menší.

Lymfatická masáž Pardubicko

Lymfatická masáž je založena na rozproudění lymfy v těle. K čemu je to třeba? Dámy především ocení, že se tím odstraňuje celulitida, léčí se otoky různého charakteru (např. jsou časté problémy s otoky nohou), předchází se tvorbě varixů, odstraňují se bolesti hlavy, odvádí se nečistoty a přispívá se k celkové regeneraci těla.

Metodika se provádí způsobem rytmickém hnětení kůže, které lze provádět rukama nebo za pomoci speciálních přístrojů. Jednotlivé tlaky jsou menší a jsou prováděny v pomalejší frekvenci. Jako doprovodné činnosti, které zlepšují efekt lymfatické masáže je i správné dýchání a stravování, dodržování pitného režimu a péče o pokožku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18888 (novesluzby.cz#22488)


Přidat komentář