Masáže Havířov a okolí

Pokud přijímáme něčí doteky, tak je to jedna z nejpříjemnějších aktivit v našem životě. Je to projev určité náklonosti a lásky. A tím, že nás hýčkají ruce maséra, se tak lépe uvolňuje celé tělo i mysl. Nechte se tedy hýčkat těmi nejpříjemnějšími masážemi.

Proč se nechat namasírovat?

Jednak se vám krásně uvolní svaly, rozproudí krev, zlepší se barva a stav pokožky, ale také se osvěží vaše mysl. Pokud podstoupíte některou z jemnějších, klidnějších a terapeutičtějších masáží, tak se vám vytříbí myšlenky a povzbudí se skrze mysl i fyzický stav. Jemné masírování těla je navíc velmi příjemné a to ať se týká masáže klasických oblastí i těch intimních.

Masáže v Havířově

Jednotlivé typy masáží vás uvedou do relaxační pozice, kterou znovuobjevíte své pasivní síly, osvěžíte tělo i ducha a jednotlivé doteky blahodárně zapůsobí i na vaše vnitřní orgány.

Klasická masáž v Havířově

Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Masér vždy vychází z individuálních problémů a tělesných dispozic konkrétní osoby, kterým přizpůsobí sled a volbu druhu jednotlivých hmatů.

Například jemnější šetrnější hmaty volí zkušený masér u klientů s bolestmi vyvolanými různým onemocněním a naopak tvrdší a razantnější hmaty používá k odstraňování nahromaděných únavových látek (kyselina mléčná), které se ukládají ve svalech při těžké práci, nebo náročnějším sportovním tréninku či výkonu.

Během masáže dochází nejen k uvolnění masírovaného svalstva a odstranění jeho ochablosti, ztuhlosti, bolesti, ale i k celkové tělesné i duševní relaxaci klienta.

Klasická masáž může být prováděna na celém těle, nebo pouze na problematických částech, kterými bývají zejména šíje a záda.

Baňkování v Havířově

Velmi uznávaná starověká čínská metoda, známá již 3000 let. Baňkování (někdy také vakuterapie) používáme jako doplňkovou metodu k masážím.

Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Baňky se přikládají na reflexní zóny či akupunkturní body a podtlakem se stimulují.

Vzduch v baňce se před aplikací zahřeje a vytvoří se v něm podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je však naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže.
Baňky se většinou přikládají na dobu 20 minut. Zejména po první aplikaci je možné, že na těle zůstanou v místech, kde byly baňky přiloženy, „modřiny“ – ty však nejsou nebezpečné a během několika dní se samy ztratí.

Nejčastěji se přikládají baňky na záda – na ně se většinou aplikuje 8 – 12 baněk ve dvou souvislých řadách okolo páteře. Baňkovat však lze i podbřišek, loket, kyčelní klouby, kolena nebo chodidla a kotníky.

Lymfatická masáž (manuální) Havířov

Lymfatická masáž má léčebný účinek u pacientů s lymfatickým otokem. V posledních letech si získala oblibu v kosmetických službách především pro omlazující účinek masáže obličeje a dekoltu a pro redukci kožních a vazivových defektů -akné, jizvy, celulitida. Důležitý je i její preventivní účinek pro posílení obranyschopnosti organismu.

Manuální lymfatické masáže jsou účelným prostředkem pro podporu či znovu obnovení činnosti lymfatického systému. Odborník pomocí speciální hmatové techniky stimuluje lymfu tak, aby se dostala do mízních uzlin a nezadržovala toxiny v lymfatických drahách. Užívá přitom malého tlaku a nižší frekvence, než jsme zvyklí u klasických masáží. Masírují se lymfatické dráhy na celém těle nebo jen určité partie. Manuální lymfatické masáže výrazně zlepšují samočistící detoxikační schopnost těla a posiluje imunitu. Ne vše však dovedou napravit správné hmaty maséra. Podstatnou součástí terapie je také spoluúčast pacienta, který musí dbát na správnou životosprávu, životní styl, držení těla či dýchání.

Používají se nejen jako prevence a léčba křečových žil, ale zásadní využití mají v medicíně při regeneraci pooperačních ran a rehabilitaci, kdy účinně odstraňují otoky a utišují bolest.

Masáž lávovými kameny v Havířově

Tato metodika rovněž pracuje s meridány. Tím, jak jednolivé kameny jsou teplé, kloužou po celém těle a vibrují, tak stimulují i tyto energetické cesty, které vedou po celém těle a tím pádem se dostávají ke všem vnitřním orgánům vašeho oraganismu. I zde se rovněž odblokovávají jednotlivé energetické dráhy, které se masáží lávovými kameny pročišťují a uvolňují, čímž tělo opět funguje tak, jak by mělo.

Nedílným doprovodným účinkem je i teplo kamenů, které jsou vyhřáté v teplé lázni, jež má 37 - 40°C. Působení tepla je jednak velmi příjemné a tím, jak se prohřívá pokožka, tak teplo proniká do hlubších vrstev pokožky a odtud vede až k vnitřním orgánům. Zde rovněž aktivují daný orgán, aby správně pracoval.

Při masáži se uvolní vysílené svaly, zablokované klouby, bolavá záda, ztuhlá krční páteř, zbavíte se křečí a odbouráte stres. Zároveň se vám zlepší prokrvení pokožky, zlepší se látková výměna, snadněji a rychleji se budou vylučovat odpadní látky a posílí se obranyschopnost organismu. Jistě víte, jaké blahodárné účinky má na vás třeba teplo od lsunce. Ten pocit, že se vám prohřívají svaly, kosti a celý organismus vás nabije novo energií.

Medová masáž v Havířově

Detoxikační masáž medem velmi účinně působí proti rozvinutým nemocem, chronických chorob, opotřebování věkem, při jarních očistných kůrách, lze ji však aplikovat i pro zvládnutí stresu.

Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla a ty potom „vyplavou“ na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. Odstraňuje usazeniny, všechny jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. Jsou z těla pohybem ruky doslova vysávány.

Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení, silně oživuje celý organismus. Je vhodná při velkém počtu civilizačních chorob. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.
Čím silnější je naše životní energie, tím silnější imunitní systém máme. K tomu pomáhá i radost ze života. Zhroucení imunitního systému má za následek propuknutí mnoha chorob.

Galvanická žehlička

Omlazuje pleť, vyrovnává vrásky, oživuje vlasovou pokožku a vyhlazuje celé tělo. Žehlička pracuje na principu kontrolovaného galvanického proudu. Součástí procedury je aplikace speciálních gelů, které pomáhají vyčistit pleť do hloubky a zároveň ji ošetřit pomocí pozitivně působících látek.

Co je galvanická žehlička a jak funguje

Galvanická žehlička je jedním ze způsobů, jak můžete svou stárnoucí pleť udržet ve formě, aniž byste museli nutně podstupovat chirurgické zákroky do Vašeho těla.

Žehlička velikosti a vzhledu klasického depilačního strojku funguje na bázi pozitivního a negativního galvanického proudu (povzbuzuje buňky k vyšší aktivitě) a je natolik chytrá, že si i sama identifikuje typ pleti, podle kterého si sama nastaví intenzitu a poté započne hloubkové čištění pleti ve všech vrstvách kůže. V následující části se žehličkou do pokožky vpraví kosmetické přípravky, které pleť vyživí a vytáhne z pleti všechny nečistoty a toxiny, které jsou v ní obsaženy. Ani akné, ekzém, lupenka nebo velmi vrásčitá pokožka není překážkou v žehlení, ba naopak.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18896 (novesluzby.cz#22623)


Přidat komentář