Kurzy a terapie Reiki - Lipník nad Bečvou

Pod pojmem Reiki si každý z nás možná představuje něco jiného. Někteří lidé jsou bytostně spojeni s hmotou, někteří už ví o fungování lidského těla a procházení energií mnohem víc. Terapie a kurzy Reiki jsou určeny pro všechny.

Mnozí lidé vědí, že současný životní styl, stres a nezdravé stravovací návyky náš organismus zatěžují. Mají povědomí i o tom, že znečištěné ovzduší, které neustále vdechujeme, našemu organismu škodí. Někteří lidé se možná nakonec rozhodnou pro očistění svého těla tím, že začnou zdravěji jíst a několik dní třeba pijí ovocné šťávy. Někteří naopak sáhnou po tabletkách. Ale to je pro trvalé zlepšení nedostačující. Nemůžete léčit pouze své fyzické tělo, ale napravit roky přetěžováním organismu je nutné také pomocí energií. Zkusíme se tedy podívat, jak nám pomůže terapie Reiki.

Co je Reiki? Terapie Reiki Lipník nad Bečvou

Reiki je léčitelská metoda, vycházející z východních filozofií. Za zemi** původu Reiki** se uvádí Japonsko a jako zakladatel je uváděn dr. Mikao Usui. Skutečný počátek Reiki vysledovat patrně nelze, a to z toho důvodu, že jsou zde podobnosti s ještě staršími metodami. Reiki předpokládá existenci vitální energie v těle člověka, existenci příslušných energetických center (čaker) a drah (meridiánů) kterými může tato energie proudit. Pokud jsou čakry vyrovnané a v meridiánech proudí energie bez překážek, člověk je zdravý a vitální. Reiki předpokládá také existenci aury jako duchovního pole lidského těla, které s tímto energetickým prouděním souvisí.

Trápí vás neustálá únava?

Náš organismus je současným životním tempem neustále zatěžován. A nemá to na svědomí pouze nezdravá strava, kterou tělo zanášíme. Podobně si lze představit i „znečistěné“** čakry,** kterými v organismu proudí** životní energie.** Pokud je vitální energie v těle člověka narušena, organismus nám to dává najevo v podobě neustálé únavy. Tuto únavu se pak snažíme zahnat například kofeinem v podobě mnoha šálků kávy, alkoholem se zase snažíme zapomenout na celodenní stres. Ale takové řešení je velice krátkodobé, nepřináší trvalé řešení a je navíc velmi škodlivé. Je třeba hledat příčinu, a tady nám může pomoci terapie Reiki.

Kurzy a terapie Reiki - Lipník nad Bečvou

Nyní už víme, že naše tělo je zatěžováno a že v něm správně neproudí životní energie. Organismu je potřeba nějak pomoci, a to nejlépe čistě přírodními prostředky a metodami. Zajímá vás jak znovu organismus vyléčit? Jak být opět zdravý a vitální?

Nabízí Vám terapie Reiki, LTVJ, kurzy Reiki, konstelací, psychické uvolnění prostřednicvím meditací, jógy smíchu,** omlazení,** zkrátka to, co Vám žádný lékař ani zdravotnické zařízení nemůže nabídnout.

Jaké jsou stupně zasvěcení Reiki?

Působit terapii Reiki může pouze člověk, který prošel zasvěcením energetických center k přijímání a dalšímu předávání energie (zasvěcení, neboli iniciace, posílí energetickou vibraci aury a vede ke zvětšení objemu energie daného adepta Reiki). Zasvěcování je obvykle třístupňové:

1. stupeň zasvěcení Reiki

prvním stupni byl zasvěcený naladěn na zdroj** léčivé energie reiki** a dokáže tuto energii přijímat a předávat přikládáním rukou (není důležité kam se ruce přiloží, energie si najde sama místo, kde je potřeba léčit, či posílit organismus příjemce). 1. stupeň Reiki je určen hlavně pro samoléčení, ale i pro léčení druhých doteky rukou. Zasvěcení do prvního stupně lze podstoupit během jednoho dne. Většina mistrů Reiki ale zasvěcení během jednoho dne nedoporučuje - bývá psychicky náročné, tudíž se zasvěcení většinou dělí do dvou dní.

2. stupeň zasvěcení Reiki

V druhém stupni již zasvěcený zná část symbolů, jejichž používání modifikuje a umocňuje účinky Reiki. Zasvěcený 2. stupně dokáže nyní působit nejen bezprostředním dotykem dlaní, ale i na dálku (třeba i na druhý konec země).

3. stupeň zasvěcení Reiki – mistr Reiki

Adept Reiki má nyní daleko větší možnosti léčit. Je schopen i vhodně upravit (zasvětit) předměty určené k léčení. Někteří mistři tento stupeň dělí na dva druhy, ale všeobecně to není uznáváno. Jedním druhem by měl být léčitel, který nemá možnost učit; druhým by měl být učitel, který může předávat umění Reiki dalším.

Jak terapie Reiki funguje?

Objevy moderní vědy nás často překvapí, ale všechno pod mikroskopem vidět opravdu není. Většina lékařů totiž vůbec nepočítá s tím, že nějaká energie v těle existuje, natož aby s ní uměli pracovat. Reiki se dívá na** lidský organismus** úplně jinak. A tak mistr Reiki ví, že tělo není jen fyzický organismus, ale umí pracovat s realitou, kterou můžeme pojmenovat třeba jako Absolutno nebo Univerzální Inteligence.

Kurzy Reiki Lipník nad Bečvou

Pokud se necháte od Mistra Reiki zasvětit, objevíte úplně nový pohled na svět. Projít zasvěcovacím rituálem do Reiki znamená přijmout možnost napojení na živoucí všeobklopující a uzdravující energetický systém. V návaznosti na probíhající změny v uspořádání světa se proměňuje a vyvíjí i způsob práce s Reiki energií. Ohromným darem zůstává fakt, že nás Reiki navrací k přirozenosti léčivého dotyku. Přijímat a předávat Reiki znamená zvyšovat své vibrační pole. Nemocný organismus, tedy organismus bez životní energie je v nerovnováze. Kurz Reiki umí nastolit rovnováhu, umí člověka navrátit k celistvosti. Mistr Reiki získá ze své dlouholeté praxe mnoho inspirativních zkušeností, které předává na kurzech Reiki dál. Tyto vědomosti získává během spolupráce v Kruhu Mistrů, je veden k otevření nových možností v přístupu k Reiki a jeho užívání. Spojením iniciace I. a II. stupně Reiki se otevírá velký potenciál k energetické proměně každého člověka rychleji, snadněji a účinněji. Mistr Reiki je připraven svoje vědomosti předávat dál každému, kdo je ochoten se otevřít a přijmout tuto energii.

Osobní rozvoj a seberealizace Lipník nad Bečvou

Pochopením fungování energetických systémů a zapojením účinných technik pro jejich využívání získáváte schopnost ovlivňovat svou realitu. V praktickém životě to znamená např. nalezení a uskutečňování svého životního záměru. Jsme-li v souladu se svým posláním, přinášíme tak radost a užitek sobě i ostatním a můžeme zažívat trvalé naplnění a pocit štěstí. Jak zjistit, co je pro vás to správné?

Jóga smíchu Lipník nad Bečvou

Smích je přirozeným projevem v říši zvířat i v našem lidském světě. Jeho léčivá moc je známá odnepaměti. Využití smíchu jako součásti různých terapií je motivováno vědecky doloženými výsledky příznivých účinků smíchu na naši psychiku (podporuje tvorbu tzv. hormonů štěstí) i fyzično (uvolňuje emoční přetlaky, zlepšuje dýchání a cirkulaci krve, posiluje svaly a omlazuje organizmus). Jóga smíchu propojuje schopnost smát se “bez příčiny” s dechovými cvičeními z jógy. Kombinace smíchu se zklidněním napomáhá vnitřní rovnováze a pocitu štěstí.

Jak regenerovat a omladit organismus?

Která žena by nechtěla být stále krásná a mít mladistvý vzhled. Problém ale není pouze ve fyzickém stáří organismu, důležité je být také psychicky v pořádku a zbytečně se netrápit. Mladistvý vzhled ženy, to je nadšení, elán a život bez stresu, který je často hlavní příčinou únavy a onemocnění. Jedním z hlavních příznaků působení stresu je překyselení organizmu. V následujících šesti krocích si ukážeme, co je třeba podniknout k tomu, abychom se mohli prožívat svůj život spokojeně ve zdravém a aktivním těle. Mistr Reiki doporučuje:

  • Odkyselení k nastartování očisty organizmu

  • Likvidace parazitů k vyřešení příčin zdravotních potíží

  • Očista jater ke zvýšení energie a celkové pohody

  • Očista ledvin a lymfy k posílení a udržení vitality

  • Odstranění těžkých kovů k trvalému zdraví

  • Regenerace k celkovému omlazení

  • blahodárné působení zásaditých koupelí pro ulehčení detoxikace a udržení rovnováhy

Pokud nevíte, jak tyto kroky k omlazení, očištění a k celkové pohodě učinit, obraťte se na Mistra Reiki, dopřejte si pravidelného napojení se na Reiki a získejte energetickou pomoc.

Enkaustické malování Lipník nad Bečvou** **

Jednoduchost. Zábava. Tvořivost. Kouzlo nahodilosti. Fantazie světla a barevnosti.** To vše je enkaustika** - úžasná technika malování horkým voskem. Přináší spoustu překvapení a radosti, kdy budete nad svými obrázky lapat po dechu a se vzrušením se ptát, jak jste tuhle krásu mohli vytvořit?!

Tato stará malířská technika se datuje do období antiky, kdy jí malovali na desky, mramor a hliněné destičky. Velký rozmach zaznamenala v Egyptě v 1.-4. století n.l. při malbě slavných rituálních portrétů na dřevěných deskách vsazovaných do zavinutých mumií. Zájem o ni oživil nález náčiní pro tuto techniku se zbytky barev a vosků při vykopávkách v Pompejích.

Moderní technologie využívá speciální enkaustické žehličky, na niž nanášíme vosk a ten pak žehličkou na papír, kde doslova kouzlíme se světlem, tvary a barvami! I přesto, že takto vzniklé obrázky vypadají na první pohled velmi složitě a propracovaně, hravě je zvládne během pár hodin výuky i začátečník.

Touto snadnou a nenákladnou technikou můžeme malovat obrazy konkrétních věcí, např. krajin, květin, zátiší atd. Při spontánním vyjádření vnitřních pocitů také můžeme neomezeně tvořit okouzlující abstrakce.

Ohromný prostor otevírá enkaustické malování v oblasti rozvoje intuice, uvolňování mentálních bloků a duchovní diagnostiky. Při použití reiki lze léčivou energii přenést do namalovaného obrázku.

K malování se používají kvalitní pravé včelí vosky, smísené se stálobarevnými pigmenty vysoké kvality a odolnosti. Po zvládnutí základů malování pomocí enkaustické žehličky je možno využívat další pomůcky, jako enkaustické pero s násadkami, vyhřívanou desku, horkovzdušnou pistoli atd.
Zaujala Vás možnost naučit se malovat horkým voskem? Technickou zručnost a spoustu nápadů získáte při absolvování jednotlivých kurzů malování, neváhejte proto kontaktovat Pavlínu Jemelíkovou, která tyto kurzy malování pořádá.

![](../img2/23201/reiki.chokuray.jpg)

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18921 (novesluzby.cz#23201)


Přidat komentář