Kurzy a masáže, druhy, výuka

Hlavním cílem masáže je ulevit od bolesti. Masáž je však velmi příjemná, i když vás zrovna nic nebolí. V nabídce jsou masáže léčebné i relaxační, které nám pomohou odbourat stres nebo prožít příjemný čas dotyků. Masírovat se můžeme naučit v kurzech.

Masérské kurzy najdeme na internetu. Vybírat můžeme z kurzů rekvalifikačních, kvalifikačních a nebozájmových.

Rekvalifikační masážní kurzy

Rekvalifikační kurzy jsou většinou akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Jsou určeny pro zájemce z široké veřejnosti, často je nabízejí Úřady práce dlouhodobě nezaměstnaným lidem, kteří zvažují podnikání právě v oblasti sportovních a rekondičních masáží. Po úspěšném absolvování kurzu obdrží účastník** certifikát a „Osvědčení o rekvalifikaci“ s celostátní působností** na jehož základě může získat živnostenské oprávnění – Masérské, rekondiční a regenerační služby, které nemá časové omezení či práci v některém ze sportovních fitness zařízení. Zde si je třeba uvědomit, že tyto kurzy jsou směřovány mimo oblast zdravotnictví. Uplatnění tedy účastník kurzu může hledat v masážních salonech, fitness centrech, ve sportovních zařízeních a klubech, v aquaparcích nebo v saunových centrech.

Průběh výuky v rekvalifikačních masážních kurzech

rekvalifikačních kurzech učí většinou odborníci. Jsou to kvalifikovaní a zkušení lektoři, kteří předávají informace o všem co souvisí s teorií i praxí zkušeného kvalifikovaného maséra.

Jaká teorie se probírá na rekvalifikačních masážních kurzech?

 • Historii a původ masáží
 • Význam masáží
 • Účinky masáže
 • Nevhodnost masáže
 • Hygienu práce a prostředí
 • První pomoc
 • Normy pro zřízení masážního salonu
 • Obchodní taktiky a marketing
 • Psychologii práce s klientem
 • Základy anatomie
 • Základy ortopedie
 • Druhy masážních hmatů a techniku masáží
 • Sestavy masáží

praktické části proběhne výuka pod vedením profesionálních diplomovaných masérů a fyzioterapeutů. Zde se postupně vyučuje provedení masáže dolních končetin, masáž hýždí, masáž šíje, masáž horních končetin, masáž hrudníku a nakonec masáž břicha. V každém z nabízených rekvalifikačních masážních kurzů se klade velký důraz na individuální přístup a perfektní zvládnutí teorie i praxe.


Čím je zakončen rekvalifikační masážní kurz?

Rekvalifikační masérský kurz je zakončen** závěrečnou praktickou zkouškou, písemným zápočtovým testem a ústní zkouškou**.

Výuku si zájemce může zvolit podle svých potřeb

V nabídce jsou intenzivní kurzy, víkendové, večerní, kombinované i individuální.

Cena masérského rekvalifikačního kurzu

se pohybuje od 5.500 korun. Zájemci evidovaní na úřadu práce mohou požádat o jeho proplacení.

Kvalifikační masérský kurz

Jedná se o masérský kurz pro zdravotnická zařízení s akreditací Ministerstva zdravotnictví České republiky. Po úspěšném absolvování kurzu obdrží účastníci úřední doklad o vzdělání -** OSVĚDČENÍ, vydané Ministerstvem zdravotnictví**. Úspěšný účastník kurzu může pracovat pod vedením fyzioterapeuta ve zdravotnickém zařízení zabývajícím se rehabilitační a léčebnou péčí.

Průběh výuky v masérském kurzu

Masérský kurz vyučují lektoři, kteří zároveň i pracují v oboru. Jsou to většinou lékaři s dlouhodobou praxí.

Co obsahuje teoretická část masérského kurzu

 • Základy veřejného zdravotnictví
 • První pomoc
 • Základy psychologie
 • Základy somatologie se zaměřením na pohybový systém
 • Vybrané kapitoly z chirurgických onemocnění
 • Patologie a klinika nemocí
 • Epidemiologie a hygiena
 • Masáž klasická, balneologie a fyzikální terapie
 • Aplikace tepla, zábalů a vodoléčebných procedur
 • Prevence a ochrana zdraví

Praktická část masérského kurzu

se zabývá výukou masáží a balneologickou praxí. Samotná praxe probíhá v některém rehabilitačním středisku.

Čím je zakončen masérský kurz?

Kvalifikační masérský kurz je zakončen závěrečnou praktickou zkouškou, písemným zápočtovým testem a ústní zkouškou.

Výuka masáží

probíhá formou kombinovaného studia.

Cena masážních kurzů

Cena těchto kurzů je od 18.500 korun.

Základní masérský kurz je dále možné rozšířit o celou řadu specifických masáží. Každý kurz bývá ukončen certifikátem. Vedou ho odborníci, často i** zahraniční maséři**, kteří předávají jen ty nejlepší zkušenosti.

Ájurvédská masáž kurz

V tomto kurzu se naučíte celkové provedení masáže, která trvá 2 hodiny. Jedná se o základní Ájurvédskou masáž, hluboce relaxační a regenerační. Provádí se za použití léčivých masážních olejů, vybraných individuálně dle potřeb a zdravotního stavu klienta.

Kurz trvá 24 hodin a cena tohoto kurzu se pohybuje okolo 4.000 korun.

Vakuová masáž kurz

Tento masérský kurz je určen nejen pro maséry, ale i pro kosmetičky a pracovníky estetických center. Vakuová masáž je nejčastější procedura v boji proti celulitidě a vyhlazení pokožky. Na masérském kurzu se naučíte pracovat s několika druhy baněk a naučíte se je používat k vyhlazení pokožky, potlačení celulitidy a navrácení pružnosti pokožce. Budete seznámeni s účinností, principem masážní techniky a stanovení diagnostiky, důležité pro určení intenzity masáže.

Doba trvání kurzu je 1 den. Cena kurzu je od 2.000 korun.

Čokoládová masáž a zábal kurz

V tomto kurzu se naučíte masážní techniku s čokoládou, postup při proceduře, peelingové procedury před masáží, zábalové techniky, použití metody i bez sprchy, druhy čokolády, jejich použití a účinky, kontraindikace, použití zábalů, způsob aplikace čistě přírodních produktů, použití speciálních kosmetických přípravků pro tuto metodu a také kde přípravky nakoupit.

Kurz trvá asi 7 hodin a cena kurzu se pohybuje od 1.900 korun.

Indická masáž hlavy kurz

Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede klienta k maximální relaxaci a uvolnění.

Doba trvání kurzu je 1 - 2 dny a cena je od 1.500 korun.

Havajská masáž Lomi Lomi kurz

Masáž se používá k uvolnění a regeneraci unavených a ztuhlých svalů, působí na meridiány vnitřních orgánů, aktivuje energetická centra, harmonizuje celý organismus. Je to hodně příjemná hloubková masáž, při které klienti většinou usínají. Na kurzu se naučíte masírovat předloktím a lokty. Naučíte se speciální hmaty pro hloubkové uvolnění zatuhlých svalů, jaké jsou vhodné oleje pro tuto masáž, jak upravit prostředí pro navození relaxace s exotickým nádechem.

Kurz trvá většinou 2 dny po 8 hodinách a cena je od 2.500 korun.

Reflexologie nohy kurz

Na kurzu se naučíte jaké postupy je nutné dodržovat v reflexní masáži, správnou délku a postupnost při masírování daných nervových zakončení jednotlivých orgánů, naučíte se pracovat s reflexními body, naučíte se rozpoznat hyperfunkci nebo hypofunkci daného orgánu.

Délka kurzu je 1 den a cena od 2.400 korun.

Masáž horkými kameny kurz

Je terapie teplem, vůní a dotekem na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Provádí se pomocí speciálně upravených lávových kamenů oblého tvaru a různé velikosti a vonných olejů. V kurzu se učí masáž celého těla.

Délka kurzu je 2 dny a cena od 2.900 korun.

Dornova metoda kurz

V kurzu se vyučuje jak pomoci sobě klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. S klientem pracuje masér ve stoji, v sedě i v leže. Při kývavém pohybu nohou či rukou se uvolňuje svalstvo v páteřní oblasti a bez bolesti se uvolňují zablokovaná energetická centra.

Kurz trvá 2 dny a cena je od 1.900 korun.

Breussova masáž kurz

Je to účinná a jemná metoda** působící na nervový systém a pohybový aparát,** především páteř. Působí skvěle na svaly okolo páteře a proto se s výhodou používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.

V kurzu strávíme asi 6 hodin a zaplatíme od 1.500 korun podle vybrané masérské školy.

Tradiční thajská masáž kurz

Jedná se o dynamickou formu terapeutické masáže, která má původ v Indii. Díky protahování a tlakové stimulaci akupresurních bodů, využití meridiánů a reflexních zón, dosahuje uvolnění napětí a důkladného rozcvičení celého těla, které se provádí na zemi, přes pohodlné oblečení.

Délka tohoto kurzu je 6 dní, cena se pohybuje od 6.000 korun a kurzu se mohou účastnit i laici.

Bambusová masáž kurz

Při bambusové masáži se používá** bambusových tyčí různých velikostí** určených pro dané partie těla. Pracuje se s tlakem a daným typem bambusové tyče, které jsou nahřáté na příjemnou teplotu a s použitím BIO olejů. Masáž je osvědčená v boji proti ztuhlým svalům, dokáže úžasně pomáhat proti celulitidě a při tlaku na určená místa pomůžete klientům při nejrůznějších problémech.

Délka kurzu je 2 dny a cena od 2.900 korun.


Speciálních masérských kurzů je celá řada. Záleží na každém masérovi kolik chce svému klientovi nabídnout. Jistě však i laik si může vybrat masérský kurz a pomoci tak sobě i členům své rodiny při bolesti, stresu nebo jen s uvolněním po náročném dni.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18879 (novesluzby.cz#22216)


Přidat komentář