Krevní skupiny a strava - skupina B

Nositelé krevní skupiny B mívají mlsné jazýčky, libují si v rybách, mléčných výrobcích a paprikách, zatím co ořechy, tuky, obiloviny a koření moc nemusí. Potrpí si na delikatesy. Krevní skupina B, partnerství a zaměstnání.

Krevní skupiny a strava pro krevní skupinu B

Co jíst nebo nejíst když máte krevní skupinu B

Krevní skupina B a zdraví prospěšné potraviny-můžeme jíst neomezeně.

Maso, ryby - prospěšné pro krevní skupinu B

Jehněčí, skopové maso, králík, zvěřina, halibud, hejk, jeseter, kaviár, losos, makrela, okoun a pstruh mořský, sardinky, štika, treska.

Mléčné výrobky - prospěšné pro krevní skupinu B

Jogurt, kefírové, kozí mléko, kozí sýr, mozzarella, nízkotučné mléko, tvaroh, sýt feta, riccota.

Tuky, luštěniny, semínka, ořechy - prospěšné pro krevní skupinu B

Olivový olej, modré fazole, sója červená, rýžové otruby, rýžová a ovesná mouka.

Pečivo, zelenina, houby - prospěšné pro krevní skupinu B

Jáhlový chléb, rýžové placky, brokolice, zelí, kapusta, karotka, květák, lilek, všechny druhy papriky, pastiňák, petržel, čínské zelí, houby schiitake.

Ovoce - prospěšné pro krevní skupinu B

Ananas, banány, brusinky, blumy, hroznové víno zelené a červené, papája.** **

Koření, bylinky - prospěšné pro krevní skupinu B

Kajenský pepř, kari, křen, petržel, šalvěj, šípek, lékořice, list maliníku, máta peprná, zázvor, ženšen.

Nápoje - prospěšné pro krevní skupinu B

Zelený čaj.

Dochucovadla  - prospěšné pro krevní skupinu B

Žádné z dochucovadel není pro „béčkaře" prospěšné!

Neutrální potraviny - neléčí ani neublíží

Maso, ryby - neutrální pro krevní skupinu B

Bažant, hovězí, telecí maso a játra, krůta, kalamari, kapr, mečoun, okoun, pstruh, sleď, sumec, tuňák, žralok.

Mléčné výrobky - neutrální pro krevní skupinu B :

Camembert, eidam, ementál, gouda, hermelín, máslo, parmazán, podmáslí, sójové mléko, krémový a tavený sýr, syrovátka.

Tuky, luštěniny, semínka, ořechy - neutrální pro krevní skupinu B

Olej z tresčích jater, boby, bílé a červené fazole, fazolové a hrachové lusky , hrách zelený, jedlé kaštany, mandle, para, pekanové a vlašské ořechy.

Pečivo, zelenina, houby - neutrální pro krevní skupinu B

Bezlepkový, špaldový, vločkový chléb, ovesné suchary, rýže bílá, divoká a basmati bambusové výhonky, brambory konzumní a červené, celer, všechny druhy cibule, cuketa, čekanka, česnek, hlíva ústřičná, hrášek, chřest, kaštany, kedlubny, kopr, křen, okurka, mořské řasy, pórek, červená řepa, řeřicha, ledový salát, špenát, tuřín, tykev, zázvor, zelé červené i bílé, žampiony.

Ovoce - neutrální pro krevní skupinu B

Angrešt, černý bez, borůvky, broskve, citróny, fíky, datle, grepfruit, hrušky, jablka, jahody, kiwi, limetka, maliny, mandarinky, meloun vodní i cukrový, meruňky, nektarinky, ostružiny, pomeranč, rybíz červený i černý, švestky, třešně.

Koření, bylinky - neutrální pro krevní skupinu B

Anýz, bazalka, bobkový list, cukr bílý a hnědý, čokoláda, estragon, hořčičná semínka, hřebíček, chaluhy, chilli, jablečný ocet, javorový sirup,kapary, kerblík, kmín, kopr, koriandr, kurkuma, majoránka, máta, mateřídouška, med, muškátový oříšek, mořské řasy, oregano, paprika, pažitka, rozmarýn, suturejka, skořice,sójová omáčka, sůl, šafrán, šajvěj, třtinový cukr, vanilka, vinný ocet bílý a červený bez černý, bříza, hořec, chmel, dubová kůra, lékořice, list jahodníku a maliníku, mateřídouška, pampeliška, podběl, řebříček, třezalka, vojtěška.

Nápoje - neutrální pro krevní skupinu B

Černý čaj, káva, pivo, bílé a červené víno.

Dochucovadla - neutrální pro krevní skupinu B

Džem z doporučeného ovoce, majonéza, nakládaná zelenina, worcesterová omáčka. 

Nevhodné potraviny-mohou nám škodit, je dobré se jim vyhnout!

Maso, ryby - nevhodné pro krevní skupinu B

Husa, kachna, kuře, křepelka, slepice, slanina, šunka, vepřové maso, garnát, hlemýždi, humr, chobotnice, krabi, uzený losos, rak říční, slávka jedlá, škeble, úhoř, ústřice, žába, želvy.

Mléčné výrobky - nevhodné pro krevní skupinu B

Čedar, plnotučné mléko, Niva, smetana, tofu, zmrzlina.

Tuky, luštěniny, semínka, ořechy - nevhodné pro krevní skupinu B

Arašídový, kukuřičný, řepkový, sezamový a slunečnicový olej, cizrna, jakákoliv čočka, fazole strakaté, sójové granule a vločky, arašídy, dýňová semena, kešu, lísková jádra, mák, piniové ořechy a pistácie, sezamová a slunečnicová semínka, pohankové a pšeničné výrobky.

Pečivo, zelenina - nevhodné pro krevní skupinu B

Pšeničné, žitné a kukuřičné výrobky, artyčoky, avokádo, dýně, běžné houby, koriandr, veškeré olivy, rajské jablko, ředkev, hlávkový salát.

Ovoce - nevhodné pro krevní skupinu B

Granátové jablko, karambola, kokos, opuncie, reveň.

Koření, bylinky - nevhodné pro krevní skupinu B

Kukuřičný sirup a škrob, nové koření, všechny druhy pepře, skořice, želatina.

Nápoje - nevhodné pro krevní skupinu B

Cocacola, destiláty, káva, limonády, minerálky, sodovka.

Dochucovadla - nevhodné pro krevní skupinu B

Kečup.

Další nejmenované, ale druhově podobné potraviny se zatím nepodařilo uspokojivě zařadit.

Jaký je nositel krevní skupiny B

Znáte někoho, kdo z vašich kolegů nebo přátel vpadne do místnosti jako voda a okamžitě je ho "všude plno?" To typický "béčkař". Nezávislý, otevřený, nadaný, skvělý řečník, který ovšem nenávidí organizaci v jakékoli podobě a formě. Je nepořádný, neschopný přijímat rozkazy a neexistuje schůzka, na kterou by dorazil včas! Při tom všem ovšem dokáže být roztomilý tak, že mu snadno odpustíte. Pokud ovšem "béčkař" neruší harmonický styl "áčkaře", jeden z nich potom musí ve společné kanceláři, nebo dokonce v životě, výrazně ustoupit. Případně toho druhého zabít, jiná možná varianta neexistuje.

Partnerství - krevní skupina B

Partner skupiny B: zamilovaná "béčka" obvykle padají do vztahu po hlavě, jsou vášniví a pro momentální citové vzplanutí klidně ukončí i mnohaletý manželský vztah. Zatímco pro ženy B je typické být partnerovi nablízku, muži stejné krevní skupiny hledají v manželství především vlastní pohodlí a nehodlají si ztrpčovat život nějakými problémy nebo snad pocity odpovědnosti.

Povolání - krevní skupina B

Nositelé krevní skupiny B jsou podle všeho skvělými kadeřníky, holiči a kuchaři. Využít se ovšem údajně dají i jako geniální policisté nebo vojevůdci, moderátoři nebo detektivové. Pokud vámi zmítají skutečně silné deprese, také váš psychiatr by rozhodně měl být krevní skupina B. Podle všeho jsou senzační. Stejně tak jsou ovšem "béčka" jedineční hráči golfu. Naopak není moc vhodné přijímat béčka na posty diplomatů, dílovedoucích a také, pokud chcete v pohodě prožít zaoceánský let, můžete jen doufat, že letištní dispečer skutečně nebude krevní skupina B. Jinak můžete mít dost velkou smůlu!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18552 (novesluzby.cz#20195)


Přidat komentář