Kraniosakrální a Ra-Sheeba terapie - Třebíč

Jste unavení a zesláblí, máte zdravotní potíže, ale podle všeho jste zdrávi? Opakuje se vám stále nachlazení a záněty? Pak vám možná pomůže alternativní medicína. Stojí za to ji vyzkoušet.

Pomáhá alternativní medicína?

Ne všechny potíže vycházejí z klasické nemoci. Velmi často to může být vyčerpáním, jednostrannou zátěží, způsobem zaměstnání, špatnou a pro vaše tělo nevhodnou stravou, sportováním se zatěžováním jen některých částí těla, stresem a psychickým vytížením, problémy doma, v práci, v životě, které přerůstají vaši odolnost a vlastně celkově míru snesitelnosti. Lidský organizmus na tyto stavy a podněty pak reaguje podobně jako by byl nemocen. A pokud se stav stane setrvalým, pak bohužel může tělo podlehnout některé velmi nepříjemné nemoci. Tu možná dokáže moderní klasická medicína vyléčit, ale bohužel nemoc má tendenci se stále** vracet a opakovat**. Proč? Prostě proto, že nebyl odstraněn původ nemoci, takzvaný spouštěcí signál. A právě zde pomáhá alternativní medicína. Ta většinou pracuje na holistickém principu, což znamená, že to, co ji zajímá, je hlavně** důvod** vzniku nemoci, teprve až potom, nemoc samotná.

Alternativní medicína se dívá na člověka jako na komplet. Tělo i mysl nebo chcete-li tělo a duši. K tomu přidává poznatky, které vznikly na základě zkušeností, medikamenty z přírody a vlastní potenciál samoléčby. To vše dohromady dokáže pomoci tam, kde si klasická medicína neví rady. Ale pozor, alternativní metody léčení, ač jsou mnoha léty vyzkoušené, nejsou spásou a ani neumí vyléčit vše. Proto je vždy na místě spojit léčbu alternativní s léčbou moderní. V dnešní době je tento způsob velmi doporučován. Dokonce má již svůj název - komplementární medicína, anglicky complementary medicine. Alternativní léčba se doporučuje k udržení si zdraví. To znamená jako prevence nebo u vyčerpání a únavy, kdy je zapotřebí odstranit stres, únavou ztuhlá a bolavá záda, rozproudit energii v těle, která je únavou zablokována.

Co je Kraniosakrální terapie?

Jde o velice jemnou, ale o to víc účinnou neinvazivní manipulativní techniku, která se používá k hledání a následnému řešení problémů. Tato technika pomáhá a navádí organismus k vylepšení fungování mozku a míchy, rozptyluje negativní působení stresu, celkově zlepšuje zdravotní stav a zvyšuje odolnost organismu, tedy imunitní systém.

Jak vznikla Kraniosakrální terapie?

O její vznik se zasloužil Dr. John E. Upledger, lékař zabývající se osteopatickou medicínou, což je věda o kostech. Patřil k prvním západním lékařům, kteří objevili souvislost mezi spontánním vyléčením téměř neřešitelných případů a pochopením nemoci jako učebního procesu. Kraniosakrální terapie ukazuje, že fyzickému projevu nemoci předchází již dlouhou dobu disharmonie na jemněhmotné úrovni, kterou však ze začátku organismus nevnímá či přehlíží. A právě Dr. Upledger objevil, že mezi pánví, latinsky os sacrum a lebkou, latinsky cranium existuje významná souvislost, která se projevuje v páteřním kanálu, tedy ve spojení mezi os sacrum a os occipitale. Zde pulsuje energie ve formě mozkomíšní tekutiny. Z tohoto zjištění a latinských názvů vznikl název terapie, tedy Kraniosakrální terapie. Techniky této terapie způsobují nejvyšší možnou harmonizaci pulsující energie, a tak aktivují a zároveň maximálně stimulují vlastní léčebné sily těla. Podíváme-li se do historie alternativní medicíny, zjistíme, že Kraniosakrální terapie je velmi blízká tantra józe. Odkazy na tento způsob léčby je pak možné nalézt ve staroindických Upanišádách, kde je zmiňována práce s mozkomíšní tekutinou.

Metoda Kraniosakrální terapie Třebíč

Velice, ale opravdu velice zjednodušeně lze říci, že metoda pracuje na pulsaci mozkomíšní tekutiny, která je přenášena do celého těla. Celý proces je však poněkud složitější. Velmi jemné techniky využívají tlak, nepřekračující váhu pěti gramů. Celá terapie se dá srovnat s praktikami, které se po léta již využívají v Indii a Japonsku. Jde o uvolňování energie, práci s čakrami a energetickými centry, s využitím akupresurních bodů. Pro praktikování Kraniosakrální terapie je důležité znát principy vzájemné propojenosti jednotlivých částí lidského těla s orgány, energetickými centry, emocemi, mentální i duchovní rovinou. To proto, že vzájemným ovlivňováním velmi jemnými technikami dotykového i bezkontaktního působení na člověka se pak v lidském těle spouštějí podvědomé samoléčící procesy, které vedou k uzdravení.

Co je Ra-Sheeba terapie?

Jde o univerzální léčivou energii, která je několikrát silnější než energie u terapie reiki. Léčení terapií Ra-Sheeba pracuje přímo na čakrách. Mění naši DNA a elektromagnetická pole tak, aby bylo schopno uzdravujících postupů.

Odkud terapie Ra-Sheeba pochází?

Původ tohoto léčení pochází ze starého Egypta. Zde se touto energií směli zabývat takzvaní Strážci, kteří ji předávali a zároveň jí léčili. Samotný název terapie se odvíjí od pověsti, kdy bůh slunce RA a bohyně Iris byly zasvěceni cestou Sheeba. Přičemž Ra znamená zdroj všech sluncí a Sheeba sexuální, kreativní, radostný výraz lásky. Pokud chcete tuto starou pověst pochopit, tak si stačí uvědomit, že jde o spojení mužské a ženské energie a její předávání. Nehledejte zde však žádný sexuální podtext. Opravdu jde o předávání a uvolňování energie a práci na čakrách a energetických bodech.

Jak probíhá terapie Ra-Sheeba?

Klient sedí či leží, odprostí se od všech myšlenek a maximálně se uvolní. Terapeut pak předává harmonizující energii přesně do míst, kde je zapotřebí. Celá terapie je neinvazní a lze ji provádět bezkontaktně i na větší vzdálenost.

Co je Spinal Touch terapie?

Jde o velmi jemnou dotekovou terapii, která vychází z chiropraktické filosofie a aktivuje vlastní sebeopravné mechanismy, odstraňuje systémové a napěťové bloky, zásluhou kterých tělo daný problém nebylo schopno samo odstranit. Zároveň uvolňuje negativní napětí a citelně redukuje nahromaděný stres. Laicky se dá říci, že odstraní blokády, bolesti a další problémy a napomůže srovnání páteře do správného stavu.

S čím Spinal Touch terapie pomůže?

Určitě můžete tuto terapii vyzkoušet při problémech s ploténkami. Velmi pozitivní výsledky jsou i u různých stupňů ztuhlosti svalů, poruch rovnováhy, pohyblivosti, při artróze a skolióze. Pomáhá i u bolestí hlavy, včetně migrénozních stavů. Je prokázáno i snížení vysokého krevního tlaku a naopak zvýšení imunity.

Vyzkoušení alternativních metod léčby Třebíč

Během života nás potká mnoho příhod, mnoho zátěže a je na každém z nás, jak se s problémy vyrovná. Pokud to nejde bez pomoci, pak je vhodné vyzkoušet některou z alternativních metod léčby. Často právě tyto metody dokáží povzbudit organizmus tak, že návrat ke zdraví je rychlý a jen minimálně bolestivý.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18932 (novesluzby.cz#23254)


Přidat komentář