Jóga Praha

Hledáte lektora, který nabízí širokou škálu různých druhů jóg, hatha jógu, vinyasa flow, terapeutickou jógu, yin jógu, těhotenskou nebo dětskou jógu? Podívejme se, jak můžeme organismu i svojí duši prospět.

Stará moudrost říká, že i naše duše obsahuje sílu, a proto by si nemělo pořádně odpočinout pouze tělo. Pokud se cítíme dobře na těle, cítíme se jistě dobře i na duši. Zkrátka, musíme něco učinit pro své zdraví. Někdo vyrazí do přírody, někdo si dopřeje skleničku dobrého vína a někdo si rád zacvičí. Pokud si chcete opravdu odpočinou a chcete pro sebe něco udělat a hledáte soukromí a individuální přístup, může Vám pomoci soukromý lektor. Náš dnešní článek se bude věnovat cvičení jógy Praha.

Co znamená jóga?

Jóga v původním konkrétním významu znamená jho, obnovení spojení individuálního Já (átman) s universálním Bytím (paramátman). Sanskrtský výraz jóga, odvozený od slovního kořenu judž, má mnoho různých významů z nichž nejužívanější jsou: připoutat, spojit, sjednotit nebo ovládnout. Nejstarší zmínky o józe pocházejí z bráhman jako o asketických praktikách světců. V upanišadách se mluví o způsobech meditace a uctívání, které pochází už z let kolem 900 př. n. l. Asi nejznámější zmínky o józe pocházejí z Bhagavadgíty a Pataňdžaliho jóga súter.

Co jóga přináší?

Cestou jógy je možné překonat nepravé ego, které zastírá pohled na pravou podstatu bytí a činí nás nešťastnými. My obyčejní lidé se rádi upínáme na dočasnou hmotnou existenci v podobě hmotného těla a světa, které jsou zdroji utrpení. Podle filosofie jógy je ale pravou podstatou života věčné bytí, vědomí a blaho. S touto podstatou se jogín trvale ztotožní, což se nazývá osvícení neboli osvobození.

Jak s cvičením jógy začít?

Pokud se zajímáte o spojení těla a duše a chcete s cvičením jógy začít, je vhodné obrátit se na cvičitele,soukromého učitele jógy. Bude se Vám věnovat individuálně a cvičení upraví přesně podle Vašich potřeb a možností. V pohodlí svého domova se budete cítit pohodlně a bezpečně.

Hatha jóga Praha

Slovo Hatha pochází ze dvou výrazů. HA znamená "slunce" a THA představuje "měsíc". Pro všechny disciplíny Hatha jógy je důležitá regulace dechu a harmonizace pozitivních (slunce) a negativních (měsíc) energií - mužské a ženské energie. Hatha jóga je nejvíce rozšířená na Západě, kde je pozorováno praktické zlepšení zdraví v oblasti nervové soustavy, žláz a všech životně důležitých orgánů. Cvičení Hatja jógy také přispívá k celkovému vyčištění organismu. Tradiční Hatha jóga je přípravou na rádža jógu. Tato duševní disciplína se nejlépe provádí ve zdravém těle, v celkovém uvolnění, v němž se vyrovnává energie. Ze všech jogínských cvičení je nepraktičtější s důrazem na zdraví a průchodu latentní energie a má uklidňující vliv na stav mysli. Hatha jóga procvičuje nejen tělo, ale současně dojde k pročištění a zdokonalení mysli. Součástí každé hodiny jógy je řízená meditace a fáze relaxace. Při cvičení se naučíte jógínskému dýchání, které má několik léčivých účinků a v průběhu kurzu si osvojíte různé dýchací techniky.

Těhotenská jóga Praha

Prenatální jóga je jemné cvičení, které připravuje vaše tělo a mysl pro uvedení nového života na svět. Naučíte se jak se poslouchat potřeby svého těla a naučíte se rozvíjet intuitivně odpovídat na jeho potřeby. Těhotenská jóga představuje bezpečné, ale účinné cvičení, kdy je cílem získat nebo si udržet pružné a silné tělo v těhotenství. Kurz učí prevenci bolesti zad a boků, nevolnost, křeče, křečové a další běžné problémy, které nastanou v průběhu těhotenství. Pod dozorem soukromé lektorky se naučíte různé dýchací techniky na zahájení meditace, uvolnění napětí, naučíte se harmonizovat a vyrovnávat energii, pročistit průtok energie organismem. Meditace pro vnitřní mír zvýší povědomí a všímavosti jednoho já a pomůže zabránit emoční nestabilitě a možné poporodní depresi. Pokud budete silnější a klidnější maminka, bude silnější a klidnější také váš novorozenec.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18946 (novesluzby.cz#23880)


Přidat komentář