Jídlo podporující kondici, zdraví, štíhlý vzhled

Využijte léčivé účinky potravin, projezte se s nimi k lepšímu zdraví, skvělé fyzičce, optimistické náladě a v neposlední řadě k štíhlejší a pevnější linii. Uvolněte se a dosáhnete snáze Vašeho cíle.

Přehlídka nejlepších tukožroutů

Artyčoky a jejich vliv na naši linii

Artyčoky pročišťují a zbavují tělo odpadních látek díky clarinu. Ten podporuje funkci žlučníku, jenž se stará o likvidaci tuků.

Bazalka a její vliv na naši linii

Bazalka udělá ze zeleninových a těstovinových jídel královský pokrm. Je pikantní a aromatická, můžete tak šetřit solí. V těle tak bude vázáno mnohem méně vody.

Cuketa a její vliv na naši linii

Cuketa obsahuje hodně látek, které pročišťují tělo a zbavují ho jedů. Skvělá zelenina pro dietu.

Česnek a jeho vliv na naši linii

Česnek považujeme za elixír života. Důležitou účinnou látkou je allicin, který povzbuzuje látkovou výměnu, omlazuje nás a dodává nám více vitality.

Olivy a jejich vliv na naši linii

Olivy dodávají jídlu ojedinělý šmrnc. I když mají hodně kalorií, pomáhají hubnut, protože výrazně potlačují hlad.

Paprika a její vliv na naši linii

Papriky obsahují vitamín C, který dokáže dostat spalování tuků do vysokých obrátek. Obsažené bioflavonoidy přispívají ke zpevňování pojivové tkáně.

Rajčata a jejich vliv na naši linii

Rajčata obsahují beta-karoten, vitaminy C a E, draslík. Rajčata skvěle odvodňují, pročišťují tělo. Lykopen v rajčatech navíc chrání před nemocemi.

Rozmarýna a její vliv na naší linii

Rozmarýna obsahuje kolem dvou procent éterických olejů, chutná lehce nahořkle. Posiluje, pomáhá proti stresu a mírně zvyšuje tlak.

Řeřicha a její vliv na naší linii

Řeřicha je skutečná tajná zbraň v boji s kily. Obsahuje hodně chromu, který zmírňuje chuť na sladké, výrazně zrychluje metabolismus tuků.

Čočka a její vliv na naší linii

Luštěniny jsou bohaté na bílkoviny, obsahují esenciální aminokyseliny, které napomáhají látkové výměně.

Karnitin a jeho vliv na naší linii

Tato látka je běžně přítomna v těle a podporuje spalování tuků. Bývá přísadou dietních koktejlů a lze ji koupit v lékárně.

Mořské řasy a jejich vliv na naší linii

Krémy z mořských řas obsahují minerální soli, stopové prvky, aminokyseliny a vitamíny, které tělo rozehřejí. Jejich vmasírováním napomáháte odstraňování odpadních látek a tukových zásob pod kůží.

Mléko a jeho vliv na naší linii

Dopřejte si sklenku mléka před spaním. Přes noc pracuje růstový hormon na regeneraci buněk, z nichž se uvolňují molekuly tuku. Hormony k této práci potřebují bílkovinu a tu jim právě dodá sklenice mléka před spaním. Nemáte-li ráda mléko, můžete sníst dvě až tři sousta libového masa, nejlépe kuřecího, s trochou citronové šťávy.

Blahodárné účinky čajů pro naše zdraví

 • Zelený čaj: zlepšuje metabolismus tuků. Aromatický, nefermentovaný zelený čaj představuje ideálního společníka při vydatném hodování. Pomáhá lépe trávit tuk z jídel a zároveň urychluje metabolismus tuků. Čaj také uklidňuje žaludeční a střevní trakt.
 • Mátový čaj: s kardamomem zažene hlad. Pokud Vám dělají starosti tukové polštářky kolem pasu, uvařte si mátový čaj. Potlačuje pocity hladu, podporuje látkovou výměnu. Jeho efekt právě zesiluje přidaný kardamom. Toto orientální koření zlepšuje trávení. Tip pro čaj: deset sušených semen kardamomu rozdrťte a nechte cca 3 minuty povařit ve dvou litrech vody. Přelijte 20g mátových lístků a nechte pět minut louhovat.
 • Kopřivový čaj: se zázvorem pročišťuje tělo. Kopřivový čaj rozproudí metabolismus, urychlí trávení, aktivuje spalování tuků, zbaví organismus jedů. Postará se také o čistou pleť. Kořen zázvoru tento zeštíhlující a pěstící efekt ještě znásobí a navíc Vás zevnitř příjemně ohřeje.
 • Lapacho: s anýzem podporuje trávení. Jemný čaj z kůry jihoamerického stromu lapacho obsahuje hodně minerálních látek a stopových prvků, posiluje imunitní systém. Jemně povzbuzuje trávení a látkovou výměnu. Tip pro lahodný čaj: jednu lžíci anýzových semen rozdrťte, spařte jeden litr vody a sceďte. Vývar nalijte na 10g čaje lapacho a nechte pět minut louhovat.
 • Černý čaj: s citronem spaluje tuky. Černý čaj dělá díky obsaženým tříslovinám pohodu v žaludku, jemně povzbuzuje metabolismus. Skutečným zabijákem tuků se stává po přidání citronové šťávy.
 • Rooibos: s hřebíčkem zrychlí trávení. Díky přirozené nasládlé chuti Vás čaj Foibos zbaví chuti na sladké. Můžete ho popíjet k večeru. Rooibos povzbuzuje činnost ledvin a látkovou výměnu. Při bolestech břicha a nadýmání uklidňuje, a to především ve spojení s aromatickými oleji hřebíčku. Tip na uklidňující čaj: dva hřebíčky rozdrťte, povařte v jednom litru vody, sceďte a nalijte k čaji rooibos.

Jednoduché triky pro štíhlou linii

Neodbývejte svoji snídani

Nezačínejte nový den s kručícím žaludkem. I když nemáte velký hlad, snězte alespoň trochu ovoce nebo celozrnnou tyčinku. Pokrm Vám dodá vitamíny, minerální látky, které tolik potřebujete, abyste úspěšně zvládla start do nového dne.

Vybírejte si jen kvalitní potraviny

Kromě energie Vaše tělo potřebuje i něco navíc. Sladké pamlsky nám sice dodají hodně cukru a tuku, ale žádné vitamíny ani minerální látky. Ty získáme z čerstvého ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, libového masa, drůbeže, ryb. Místo bílého pečiva si dejte celozrnné.

Meloun zažene Váš hlad

Melouny obsahují hodně vody a potřebných látek, přitom však mají jen málo kalorií. Přepadne-li Vás mezi jednotlivými jídly hlad, klidně si jej dopřejte.

Voda pro svěžest a zrychlení metabolismu

Abyste se cítila dobře a kila rychleji mizela, vypijte denně dva až tři litry tekutin. Každou hodinu vypijte sklenku vody.

Zapovězené pamlsky u televize

U televize pojídat můžete, ne však smažené lupínky nebo čokoládu. Zkuste místo toho meloun, grapefruit, nebo talíř s nakrájenou zeleninou (okurka, mrkev) s jogurtovou omáčkou.

Přírodní léčiva ukrytá v potravinách

Využijte léčivé účinky bylinek, koření, zeleniny a ovoce. Zlepší se Vám kondice i zdraví.

 • Anýz, v něm obsažené éterické oleje pomáhají proti kašli. Lžičku zrnek anýzu povařte v šálku vody. Denně si dopřejte 2-3 hrnky.
 • Brambora mírní bolest při zánětu močového měchýře. Uvařené brambory rozšťouchejte, naneste na plátno a přiložte na tělo.
 • Cibule tiší kašel, pomáhá jako zábal při bolestech uší. Cibuli najemno nakrájejte, smíchejte s medem a denně snězte lžičku.
 • Česnek významně přispívá k poklesu cholesterolu a snížení krevního tlaku. Denně rozetřete dva stroužky a snězte v salátu.
 • Chilly koření obsahuje capsain, který rozhýbe krevní oběh a nízký tlak krve. Chilly můžete přidat do polévek, omáček, salátů.
 • Hřebíčkový olej lehce tiší a mírní bolest zubů. Hřebíček rozžvýkejte a přiložte na bolestivé místo.
 • Jablka a jejich obsažený pektin ve slupce snižuje hladinu cholesterolu v těle. Denně snězte dvě neoloupaná jablka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18542 (novesluzby.cz#20153)


Přidat komentář