Jak se zbavit kocoviny

Kocovina je nepříjemná společnice pro prohýřené noci plné alkoholu. Když se s ní ráno probouzíte, slibujete, že již nebudete alkohol pít. Jenže to není správné rčení. Je nutné pamatovat na to, jak je způsobená a jak proti ni již předem bojovat.

Snad každý normální člověk se ráno, pro prohýřené noci probouzel s nechvalně známou „slečnou“ jménem kocovina. Bolest hlavy, nepříjemný pocit v žaludku a neschopnost cokoli dělat, je takový ten základní projev toho, že jste v předchozích hodinách vypili více, než byste měli, či jste si nepočínali tak, aby ke kocovině nedošlo. Existují totiž zásady, díky kterým vás propříště kocovina nebude trápit.

Proč pijeme více, než máme?

V případě, že se vám tak stane a s kocovinou se probudíte, napadne vás obvykle první nezodpovězená otázka – proč jste tolik pili a dáte si předsevzetí, že pro příště již pít nebudete. Jenže po nějaké době se stejná situace opakuje. Nejste první a rozhodně nebudete ani poslední. Důvodem, proč lidé pijí více, než by měli, souvisí již s první kapkou požitého alkoholu (řečeno nadneseně). Pokud si dáte jednoho panáka, obvykle následuje další. Narazíte na známého, se kterým si také dáte a následně již ztrácíte kontrolu nad tím, co pijete a kolik toho pijete a pod tíhou dobré nálady popíjíte dál a dál. Člověk v takovém okamžiku ztrácí kontrolu sám nad sebou a nepřijde mu, že pije více, než má. To si uvědomí až ráno a to je pozdě.

Co je to kocovina?

Pokud chceme nad kocovinou vyzrát, je nutné vědět, jak taková kocovina vlastně vzniká. Alkohol dehydratuje. Je to sice tekutina, ale na lidské tělo působí zcela opačným projevem. Tím tak zbavuje tělo tekutin a bolest hlavy pro propité noci není ničím jiným, než právě projevem nedostatku tekutin. Podobnou bolest hlavy zažijete, když budete málo, nebo téměř vůbec pít klasické tekutiny – vodu aj. Nesnesitelná bolest hlavy, kdy máte pocit, že nejlepším lékem bude kladivo do hlavy, jež vás bolesti zbaví. Proto je nutné během pití alkoholu pít i vodu a alkohol tak zapíjet. Jestliže vyrovnáte hladinu tekutin v těle, pak vás jistě bolest hlavy nepostihne.

Při kocovině pamatujte na pití vody

Jenže uvědomte si to v dobré náladě a při skvělé zábavě, že máte doplňovat potřebné tekutiny. Proto s tím začněte ihned. Ještě, než si dáte oblíbeného panáka, nebo ještě před tím, než si objednáte sklenku dobrého vína, mějte na stole před sebou sklenici vody. Nejlepší je čistá, ale výběr je zcela na vás. Než se napijete objednaného alkoholu, klidně celou sklenici vypijte a objednejte si další. Má to celkem dva účinky – jednak se zavodníte, takže kocovina nebude mít šanci, a také budete pomaleji pít alkohol, takže i více vydržíte. Ať se to zdá vašim společníkům sebevíc divné, je to přece vaše rozhodnutí. Vy na druhý den budete vstávat bez problémů, zatímco je bude sužovat nepříjemný pocit a bolest hlavy.

Tuk pohlcuje alkohol a zbavíte se příznaků kocoviny

Pokud jdete večer na nějakou párty, kde očekáváte přísun alkoholu, ale netoužíte se opít a na druhý den trpět, dejte si na večeři něco tučné. Řízky, hranolky, ale i brambůrky a úplně nejlepší je bůček a slanina. Tuk totiž pohlcuje alkohol, takže se vám po první sklence nebude plést jazyk a zvládnete bez potíží další dvě či více. Pokud to doplníte vodou, můžete snést hodně alkoholu a přitom se obejít bez nenáviděné kocoviny.

Lék na kocovinu - pohyb a jídlo

Pokud jste na párty, tancujete, pojídejte chuťovky. To výrazně oddálí pocit opilosti a budete se pořád cítit dobře. Zaplněný žaludek nedovolí alkoholu ovládat vaše tělo a tancem alkohol mnohem rychleji vyprchá. Pamatujte na to a raději než postávat u baru tak zaujměte taneční parket.

Když už je na prevenci kocoviny pozdě

Jenže mnoho lidí na prověřené rady a výše uvedený text nebere ohled a hledají pomoc až při akutním problému. Co tedy pomáhá, když jsme večer pili alkoholu více, než je zdrávo a ráno pak hledáme cesty, jak se nepříjemných pocitů zbavit co nejdříve.

Na kocovinu platí : pít a pít

Tím je samozřejmě myšlena voda. Mějte u sebe láhev čisté vody a pijte, co snesete. Pomáhá také aspirin – když nemůžete vstát z postele a bolest hlavy je ukrutná, dejte si** klasický aspirin** a zapijte jej velkým množstvím vody. Nepříjemné bolesti zažene a rychleji vám pomůže se postavit na nohy. Může pomoci i vymačkaný citron zředěný s vodou.

Čerstvý vzduch naproti kocovině

Ráno, jakmile se probudíte, zapomeňte na to, že se převalíte na druhý bok a zachumláte do peřin, s pocitem, že jedině tak před kocovinou utečete. Vstaňte a otevřete okno, případně balkonové dveře dokořán. Alkoholové výpary musí jít pryč, a čím rychleji se jich zbavíte, tím rychleji také odejde i nechvalně známá slečna, jménem kocovina.

Kafíčko po ránu nás zbaví příznaků kocoviny

Černá, hořká káva bez cukru i mléka je tím pravým, co váš žaludek snese. Dopřejte si šálek silného „turka“, ale opět nezapomínejte na pití čisté vody. Protože káva dehydratuje, je nutné příjem čisté vody zvýšit. Černá, hořká káva dobře působí na zneklidněný žaludek a dokáže jeho rozbouřenou hladinu urovnat.

Léky na kocovinu - česnečka a topinky

Dobrá a kvalitní česnečka je to pravé na úporné bolesti hlavy spojené s požitím většího množství alkoholu. Česnek je takový lapač nepříjemného pocitu a celkově i bolestí hlavy způsobené alkoholem. Dopřejte si lahodnou polévku plnou česneku, a nezapomeňte i na topinky. Ty však jsou nejlepší, jsou-li spálené. Jestliže mají černá místa, nebo jsou dosti zčernalé, jsou ideální pro léčení se z kocoviny. Ano, řada lidí by namítalo, že to není zdravé, ale copak je zdravé požití nadmíry alkoholu? Uhlíky na topinkách dokonale pročistí tělo, takže v tomto ohledu jsou žádané a pokud si takovou pochoutku nedopřáváte každý druhý den, nic zlého se neděje.

Zmrzlina na kocovinu?

Vodnatá a nakyslá zmrzlina (ne smetanová a příliš sladká) je dobrým lékem na kocovinu. Ráno pro propité noci lízání vodnaté zmrzliny nakyslé, nebo osvěžující (citronová, pomerančová, mátová aj.) dokonale zklidní nepokojný žaludek a uvede vaše tělo opět do klidu. Zastaví a omezí další vstřebávání alkoholu do těla a tak se snáze z nepříjemného stavu dostanete. Pamatujete na to a předem si vhodnou zmrzlinu vyrobte, nebo obstarejte a mějte pro případ potřeby, jako první pomoc v mrazáku. Po divoké noci, s kruhy pod oky a nepříjemným odérém, způsobeným vypařujícím se alkoholem, rozhodně nebudete mít chuť brouzdat po městě a nakupovat.

Zbavte se kocoviny - vyspěte se

No a nakonec ten nejlepší recept na to, jak se** zbavit kocoviny** – prostě ji přespěte. Otevřete si okno, pijte vodu, případně si dopřejte česnečku s černými topinkami a spěte. Tak se zbavíte všech projevů a bude vám posléze zase skvěle.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18967 (novesluzby.cz#24425)


Přidat komentář