Jak mít krásné nohy

Obdivujete krásné štíhlé nohy modelek jako je Gisele Bündchen? Chcete mít také takové? Musíte o ně pečovat a hýčkat je. Téměř 82 % žen je nespokojeno se svými stehny. V následujícím článku se dozvíte jak na krásné nohy.

Bezbolestná liposukce - kavitace

Kavitace je moderní bezbolestná vysoce účinná alternativa chirurgické liposukce. Je aplikovaná kavitačním přístrojem SYNETICA, jenž je vybaven jednou z nejmodernějších technologií ultrazvukové kavitace této třídy.

Principem kavitace je narušení membrány tukových buněk ultrazvukem. Obsah buněk se uvolní, dostane se do mezibuněčného prostoru a následně je přirozeně odplaven lymfatickými a močovými cestami ven z těla. Jedná se o bezpečnou neinvazivní "liposukci" určenou k redukci lokálně nahromaděných tukových polštářků, které jsou jinak jen obtížně odstranitelné dietou či cvičením. Je to momentálně nejefektivnější prostředek, který zmírňuje projevy celulitidy a modeluje postavu. Výsledky jsou jasně viditelné již po vašem prvním bezbolestném ošetření.

Kavitace je určena pro ženy i muže všech věkových kategorií, kteří si chtějí vylepšit postavu bez chirurgických zákroků.

Vakuová masáž

Vakuová masáž se provádí vakuovým masážním přístrojem ** DERMO V4**. Pracuje na principu nové technologie rolujících kuliček po obvodu masážní hlavy s podtlakovou masáží v kontinuálním, pulzním či hyperpulzním módu. Vakuová masáž je účinnější než jakákoliv ručně prováděná masáž.

Silně prokrvuje a aktivuje pokožku kyslíkem, čímž se zlepšuje její elasticita a zpevnění. Působí na tukové buňky, které narušuje. Cévní a lymfatický systém je odplavuje z těla ven, čímž  dochází k úbytku a zeštíhlení. Příjemná, účinná suchá masáž bez použití krému, oleje či emulze.

Možnosti použití:

 • zeštíhlení problematických partií těla
 • redukce váhy, formování postavy
 • prevence a odstranění celulitidy
 • vyhlazení a zpevnění pokožky po liposukci
 • odbourávání podkožního tuku
 • vyhlazení vrásek, jizev, zpevnění a regenerace kůže
 • redukce a odstranění drobných žilek (metliček)
 • ošetření akné
 • detoxikace organismu
 • prevence otékání a zavodnění nohou
 • lymfatická drenáž
 • rehabilitace svalů

Jak mít krásné - stehna

Stehna patří k nejproblematičtějším částem našeho a zvláště ženského těla. Téměř každou ženu trápí celulitida, hromadí se zde tukové buňky. Jediným způsobem jak dosáhnout krásných stehen je cvičení a pohyb. Nejlépe funguje jízda na kole nebo rotopedu. Pokud Vám ale tento pohyb nepomáhá, určitě vyzkoušejte vakuové masáže nebo bezbolestnou liposukci. Dále se snažte konzumovat pravidelně zdravou stravu. Masáže rozhodně nic nezkazí, pokožka stehen po nich bude díky prokrvení krásně jemná a vláčná na dotek.

Jak mít krásné - kolena

Pokožka kolen bývá často hrubá a suchá. Snažte se tomu předejít používáním hydratačních krémů či mlék. Nebo zkuste kolena potřít citronem, který rozpustí zrohovatělé buňky.

Jak mít krásné - lýtka

Většinu žen trápí nežádoucí chloupky na nohou především v oblasti lýtek. Nejenže dorůstají rychleji, než ty na stehnech, ale lýtka také mnohem více vystavujeme světu. Způsobů jak se chloupků zbavit je hodně, stačí si vybrat ten, který Vám nejvíce vyhovuje. Můžete používat například teplý vosk. Nohy by měly bez chloupků vydržet i 4 týdny, samozřejmě je to individuální. Výhodou je, že časem chloupky slábnou. Snad nejrychlejším a nejsnadnějším způsobem je zbavit se chloupků ve sprše pomocí žiletky, nebo pomocí holícího strojku. Nevýhodou ovšem je, že už druhý den začínají chloupky dorůstat. Můžete také používat epilátor, či zajít na laserovou depilaci. Laserová depilace je bohužel finančně mnohem náročnější, než ostatní způsoby a navíc je i trochu bolestivá. Po několika návštěvách je ale efekt trvalý.

Jak mít krásné - kotníky

Na oteklé kotníky funguje nejlépe koupel ve vodě s mořskou solí, či reflexní masáž, kterou Vám provede například pedikérka.

Jak mít krásné - chodidla

Chodidla jsou nejzatěžovanější částí těla. Jednou týdně jim tedy dopřejte lázeň. Po každém koupání je potřete krémem nebo tělovým mlékem. Můžete také zkusit zábal, kdy na chodidla nanesete silnou vrstvou krému, vložíte je do mikrotenového sáčku a poté navléknete ponožky.

Křečové žíly

Křečové žíly se nejčastěji objevují právě na nohách. Jsou způsobené hromaděním krve v žilách. Proti jejich vzniku pomáhá také vitamin C a měď. Mezi další prevenci patří například šlapání ve studené vodě. Pokud se křečových žil potřebujete zbavit, musíte podstoupit proceduru pomocí laseru, nebo jejich chirurgické odstranění procesem zvaným sklerotizace.

Otoky nohou

Pokud jsou Vaše nohy unavené, těžké a oteklé ponořte je do teplé koupele se solí a citronem. Sezení a stání alespoň jednou za hodinu přerušte. Sprchujte si chodidla a lýtka studenou vodou. Denně vypijte alespoň 2 litry neperlivé vody, nebo čaje. Ve volném čase si snažte při sezení nohy natáhnout vedle sebe na gauč.

Zpevňující krémy

Účinky zpevňujících krémů a zpevňujících tělových mlék se projeví až po 6 týdnech. A většina z nich opravdu funguje, musíte tedy vydržet. Krémujte nohy večer po okoupání, kdy je pokožka na vstřebání krému nejlépe připravena. Pokud používáte zeštíhlující krém proti celulitidě, zkuste jej nanášet krouživými pohyby ráno po probuzení. V tuto dobu se totiž začíná uvolňovat tuk, aby se mohl přeměnit na energii a krém se tak využije nejlépe.

Celulitida

Neboli pomerančová kůže trápí v různých stádiích až 90 % žen. Souvisí s nedostatečnou činností lymfatického systémů, krevního oběhu a s působením ženského hormonu estrogenu. Tukové buňky v podkoží se zvětšují a roste jejich množství, následně ochabuje podkožní vazivo. Existují 4 stádia celulitidy.

 1. stádium – příznaky celulitidy – celulitida je patrná pouze při tlaku na kůži
 2. stádium – projevuje se nerovnostmi kůže, které jsou viditelné i při sezení, nebo při napnutí svalů
 3. stádium – nerovnosti jsou viditelné vždy
 4. stádium – jde o velmi hrubé nerovnosti, jsou doprovázené otoky a bolestivostí, většinou se vyskytují u vysoce obézních lidí

Prevence celulitidy

Pokud už celulitidu máte, obtížně se jí zbavuje. Nejdůležitější je tedy prevence, mezi níž patří například zdravé stravování, pravidelné cvičení a péče o tělo. Na celulitidu fungují také vakuové masáže.

Cviky pro krásné nohy

 1. Lehněte si na bok a hlavu si podložte rukou. Srovnejte své tělo tak, jako kdybyste vzpřímeně stáli a stáhněte ramena dolů. Druhou rukou se opřete o zem před hrudníkem a zatáhněte pupík k páteři. Nohy mějte natažené s kotníky v pravém úhlu. Nyní zvedejte vrchní nohu asi 30 cm nad zem. Opakujte 50, poté nohy vyměňte. Pokud nohy skrčíte do pravého úhlu, při cvičení zapojíte i boky.
 2. Zujte si boty, sedněte si na židli a nohy položte na protější židli. Nyní střídavě vypínejte špičky a paty. Tento cvik je dobrý na posílení lýtek. Nakonec pro uvolnění zakružte nohama v kotnících.
 3. Pokud máte sedavé zaměstnání zkuste následující cvik: Sundejte si boty a ponožky. Bosá chodidla nechte na podlaze. Zvedejte paty a prsty držte na podlaze až chodidla postavíte na špičky prstů. Opakujte desetkrát.

Závěrem - jak mít krásné nohy

Mít krásné nohy je snem snad každé ženy. Krásnými se ale nohy nestanou jen tak samy od sebe, musíme je náležitě hýčkat a dopřávat jim dostatek odpočinku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18725 (novesluzby.cz#20793)


Přidat komentář