Hubnoucí a anticelulitidní masáže

Nejednu z nás trápí celulitida nebo nějaký ten špíček. Stravou a pohybem můžete zhubnout, ovšem co s povislou pokožkou a celulitidou? Spolehněte se na odbornou masáž, která nejenže zeštíhlí a zpevní Vaše tělo, ale také si poradí s celulitidou.

Masáž – znáte snad něco lepšího, než se oddat rukám, které Vás dokážou uvolnit, odbourat stres, zmírnit bolestivost a zatuhlost svalů? A co víc, pokud si dopřejete hubnoucí masáže, zpevní se Vaše tělo a dojde k odbourání škodlivin z organismu.

Na co se můžete těšit při hubnoucí a anticelulitidní masáži

 • Celkové zeštíhlení těla, díky detoxikaci při které dojde k odbourání škodlivin z organismu.
 • Masáž má skvělé účinky na celulitidu.
 • Masáž napomůže ke zpevnění těla, pocitu lehkosti i dokonalé očistě těla.

Jak docílit úbytku tuků i zmírnění celulitidy

K tomu, aby mohly rozpuštěné tuky z těla odcházet, je důležitá funkce lymfatického systému. Právě díky lymfatickému systému tuky z těla odcházejí. Bez této funkce se rozpuštěné tuky jen přesouvají a ukládají v jiných částech těla, nebo se po část opět usadí na těch samých místech. Projevy přesunu ukládání tuku není hned viditelné.

Pro možnost rozpouštění tuků, je nutné prohřát tukovou vrstvu tak, aby tuk byl schopen se rozpouštět.

Pro podporu masáže je vhodné využít i speciální balzám, jenž připraví kůži, podkoží i tukovou vrstvu na možnost rozpouštění tukové vrstvy.

Co předchází samotné anticelulitidní masáži

Chcete vidět výsledky a cítit se skvěle po masáži? Proto kvalitní salon nejprve posoudí Váš stav lymfatického systému. Záleží, jak je Vaše podkoží poškozeno.

V lepším případě jsou tukové polštáře usazeny rovnoměrně, kdy pokožka je na pohled i na pohmat pružná a nikde se nenajde nerovnoměrné uložení tuků. V tomto případě bude ošetření nejjednodušší, nehrozí zde poškození paměti tukových buněk a úbytky tuku jsou téměř ihned znatelné po masáži.

V druhém případě se může jednat o uložení tuků s projevem celulitidy, kdy celulitida je již onemocněním organismu a žádá si individuální přístup, kdy speciálně vedenými hmaty, tahy, pod tlakem může však být celulitida minulostí, a to za poměrně krátký čas. Nenechte se však zmást, celulitidou mohou trpět i štíhlé dívky, ne jen boubelky.

Třetí, nejhorší variantou je zapouzdření tukových buněk, jenž jsou v podkoží hmatatelné jako malé kuličky. Zde je prvotním a nejdůležitějším cílem nabourání tukových buněk, aby došlo k poškození obalu těchto buněk. Spolehněte se na profesionální ošetření, protože laickým ošetřením by mohlo snadno dojít k vážnému poškození těchto tukových buněk. Obaly buněk totiž zbytní, zesílí, paměťová schopnost buňky je nastavena na obranu, a to právě proti poškození obalu.

Jak se provádí anticelulitidní masáž

Masáž se provádí na břichu, hýždích a dolních končetinách, tedy problematických partií. Jedná se o kombinaci lymfatických a speciálních proticelulitidních hmatů za účelem působení na tukové buňky ze zvlákněného podkoží, čímž dochází ke stimulování podkožní struktury k lepšímu podkožnímu metabolismu a zlepšení odtoku toxických látek.

Jaké jsou účinky anticelulitidní masáže

 • Nabourávání tukových polštářů
 • Detoxikace
 • Aktivace lymfy
 • Odplavování usazenin z podkoží, jenž způsobují nevzhledné hrbolky

Výsledky anticelulitidní masáže

Již po první masáži můžete zaznamenat úbytek centimetrů v objemu a vyhlazenou kůži.

Anticelulitidní masáž společně se zábalem

Pokud chcete zvýšit účinek masáže, vyberte si anticelulitidní masáž spojenou se zábalem. Dosáhnete výrazného výsledku ve snížení objemu v centimetrech přes stehna, v pase, také zpevnění pokožky, navíc se můžete těšit z intenzivního pročištění organismu, a to díky aktivaci toku lymfy a rozproudění látkové výměny. Celkový úbytek po jedné proceduře je několik centimetrů, záleží samozřejmě na Vaší konstituci. Někdo totiž zareaguje rychleji a úbytky jsou znatelnější na začátku kůry, někdo ubývá třeba až po třetí, čtvrté proceduře.

Účinky kosmetických přípravků, ale i přírodních látek, především éterických olejů a mořských řas, proti celulitidě můžete zábalem ještě znásobit.

Na jaké výsledky se můžete těšit po anticelulitidní masáži spojené se zábalem

 • Dojde k lepšímu vstřebávání tuků, kdy se aktivují hluboké svalové struktury a rozruší se tukové tkáně.
 • Zlepší se krevní oběh a proběhne účinná detoxikace.
 • Dojde k vyhlazení pokožky, strií, jizviček, drobných žilek.
 • Viditelně mizí efekt pomerančové kůry.

Co víme o celulitidě?

Celulitida vzniká usazením přebytečných tuků, které se shlukují v podobě hrbolků. Nesouvisí ani s obezitou, ani s věkem a vyskytuje se i u štíhlých a velmi mladých dívek. Jde o označení poruchy struktury kůže a podkoží, která se vyskytuje pouze v určitých partiích těla (boky, stehna, hýždě). Ženy mají (ve srovnání s muži, kterých se problém pomerančové kůže netýká) podkožní tukovou vrstvu tlustší a nevytvářející hustou, pevnou síť kolagenních vláken. Tukové buňky žen proto snadno zvětší svou velikost i počet.

Stále více a více žen si stěžuje na celulitidu a dnes již v podstatě neexistuje žádná dvacetiletá žena, která by netrpěla těmito potížemi. Dokonce i sportovkyně pozorují dolíčky a drážky na svých stehnech a stále více jsou postiženi dokonce i chlapci školou povinní.

Syndrom celulitidy není příznakem naší moderní doby - vyskytoval se dokonce i v předkřesťanských dobách. I tehdy byly pozorovány změny pokožky, a to zejména u žen s velmi oblými tvary.

Příliš těsné oděvy omezují postupně krevní oběh a mohou dlouhodobě poškodit kůži. Mimo to znemožňují přirozený pohyb uvnitř těla. To má pak za následek hromadění tekutin a toxinů a vyšší pravděpodobnost vzniku celulitidy.

Jaké jsou příčiny vzniku celulitidy?

 • Dědičnost
 • Nedostatečná činnost lymfatického systému
 • Hormonální prostředí
 • Nedostatečný pitný režim
 • Toxiny v ovzduší
 • Nedostatek pohybu
 • Nevhodná strava
 • Kouření
 • Zdravotní problémy

Jak podpořit zeštíhlení těla při hubnoucích a anticelulitidních masážích

 • Skutečně nevynechávejte snídani – nakopnete se na celý den. V případě, že vynecháte snídani, bude Vám chybět energie, nebudete mít dobrý start do nového dne a navíc se budete celý den, či spíše odpoledne tzv. dojídat.
 • Přes den snězte 6 až 8 porcí
 • Mezi jednotlivými jídly mějte odstup cca 2,5 až 3 hodiny – ne více, ale také ani ne méně. V případě, že byste měli větší odstup, tělo nabude dojmu, že nedostane žádné další jídlo a bude si ukládat zásoby. Ne však ani méně, protože tělo nebude mít dostatek času na vstřebání a využití přísunu jídla.
 • Sacharidy jezte maximálně do 16,00 hod, poté již jen bílkoviny, zeleninu
 • Dodržujte pitný režim – 2,5 až 4 l denně (nepočítá se do pitného režimu například káva, alkohol apod.).
 • V případě, že Vás přepadne neodolatelná chuť na kalorickou bombu, například v podobě dortu, čokolády, slaniny apod., dejte si ji rozhodně ráno, ne však již po obědě, či v odpoledních, večerních hodinách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18868 (novesluzby.cz#22126)


Přidat komentář