Chlorella - účinky pro zdraví

Chlorella, mořská řasa plná chlorofylu je skvělým doplňkem stravy upravující stolici, trávení, pleť a dokonce ničí celulitidu. Zapomeňte na krémy a gely, chlorella vám tělo zkrášlí a omladí.

Chlorella a chlorela

Pozor, nepleťme si chlorellu s cholerou, se kterou nemá tato sladkovodní řasa nic společného. Svému názvu vděčí chlorofylu, anebo spíše neznámému pojmenovateli, který ji podle chlorofylu pojmenovat. Poměrně často je chlorella popisována nesprávně jako chlorela, což možná nevypadá, ale je to klasická češtinářská hrubka.

CHLORELLA A CHLOROFYL

Jako každá správná vodní řasa, obsahuje i chlorella velké množství tohoto zdraví prospěšného barviva. Chlorella obsahuje 50 krát více chlorofylu, než u nás běžně udávaný bohatý zdroj na chlorofyl, což je vojtěška. Právem tudíž nosí své jméno. A jak už bylo uvedeno, jedná se o řasu sladkovodní, tudíž se vyskytuje i u nás. Pro upřesnění je chlorofyl zelené listové barvivo, dodávající zelenině, listům a dalším rostlinám v přírodě zelenou barvu. Podílí se na přeměně energie slunečního záření na energii chemickou. V České republice se chlorofyl běžně užívá při některých kožních onemocněních, také slizničních poruch a akutně a drobné popáleniny. Je až neuvěřitelné, co takto poněkud jednoduchá a rychle se množící řasa vše dokáže. O tom všem už ale následující článek.

OBSAH - BÍLKOVINY- chlorella

Chlorella mimo chlorofyl obsahuje i další látky důležité pro zdraví. Jednou z nich jsou bílkoviny, kterých v chlorelle najdeme dokonce 2 krát více, než v jakýchkoli luštěninách a navíc je obsah srovnatelný s bílkovinami obsaženými v živočišných produktech. Jedinou výjimkou je, že živočišné bílkoviny obsahují látku jménem metionin, která pomáhá při některých typech rakoviny právě rakovinovým buňkám v jejich růstu. Logicky tedy vzato je při rakovině lepší konzumace chlorelly, než masa a živočišných produktů, které sice tělo potřebuje, ale zároveň pomáhají nádorovému onemocnění se dále rozvíjet.

Chlorella - VITAMÍNY A MINERÁLY

Z obsahu zdraví prospěšných látek je nutno zmínit dvacet různých vitamínů a minerálů, z nichž je nutno jmenovat beta – karoten, který chrání kůži před poškozením ultrafialovým zářením, dále vitamín B12, nezbytný pro vytváření červených krvinek, udržování zdravé nervové soustavy a dále pro růst a správný vývoj organismu. Z minerálních látek je nejčasněji obsaženo železo. Kousek za ním jsou pak jód, zinek, hořčík a kobalt.

Chlorella - AMINIKYSELINY A LÉK NA OPARY

Chlorella obsahuje 19 aminokyselin, mezi nimiž jsou všechny esenciální. Jednou z těch více důležitých je lysin, aminokyselina chybící v pšeničných produktech a její nedostatek může způsobovat opary. Má-li tedy člověk problémy s častou tvorbou nevzhledných oparů, může mu chlorella pomoci.

Chlorella - DETOX, DIETA

Obecně je známo, že ať již mořské, tak sladkovodní řasy jsou výbornými detoxikačními prostředky a dokonalými pomocníky při redukčních dietách. A ani chlorella není výjimkou. Naopak, je velice častou živinou při obou výše uvedených aktivitách. Odvádí z těla těžké kovy, jako jsou olovo anebo rtuť a ulevuje tak nejen jednotlivým vnitřním orgánům, ale i celkově organismu jako takovému.

Chlorella - celulitida

Zapomeňme na krémy či pleťová mléka k odstranění celulitidy. Pokud chceme krásné tělo bez pomerančové kůže, potírání s masáží může pomoci, ale často ani ne příliš znatelně. Nutný je zásah do podkoží, které nepříjemný vhled pokožky ovlivňují. Samotná celulitida není projevem nadváhy, jak se dříve uvádělo, ale špatným hospodařením vody a odpadními látkami v těle. Chlorella díky svým vlastnostem může tomuto jevu zcela zabránit. Je však nutné ji pravidelně a dle pokynů užívat minimálně 6 měsíců.

Chlorella - pokožka a problémy s pletí

Snad každého z nás někdy potrápily nepěkné pupínky na obličeji a dalších viditelných místech. I když se nejedná o závažné akné, je i jeden malý, avšak viditelný flíček nepříjemný pro jeho majitele. Tím spíše, když se jedná o viditelnou část našeho obličeje. Dnešní rychlá doba se stresem a shonem těmto pupínků perfektně nahrávají. Nicméně je na trhu dosti položek, které nevzhledné akné zmírní, či dokonce zcela odstraní. Jednou z těchto dokonalých položek je také chlorella, pomáhající zmírňovat záněty v pokožce. Aktivně čistí organismus a odvádí z těla škodliviny a jedy. Tím je také prospěšná při léčení ekzému a lupence. Díky obsaženým bílkovinám zmírňuje průběh tohoto kožního onemocnění a aminokyselinám regenerující samotnou pokožku. Regenerace přispívá nejen ke zdravě vypadající pokožce a omezuje kožní choroby, ale také omlazuje pleť.

Chlorella plná energie

Snižování nadváhy je podporováno také pomalým štěpení bílkovin v žaludku a střevech a tím prodlužování doby pocitu sytosti. Tímto není tělu potřeba dodávat další potravu a navíc chlorella tak, jako ostatní řasy dodá organismu potřebnou energii a člověk se cítí jednak plný síly, elánu a nemá potřebu jíst mnohem delší dobu, než je tomu u klasické stravy.

Chlorella na vysoký krevní tlak a cévy

Chlorella do dobrým pomocníkem při snižování vysokého krevním tlaku, který postupně pomáhá vracet do normálu, a také při stavech se zvýšenou únavností. Jak již bylo uvedeno, dodá tělu potřebnou energii. Díky dostatečnému množství obsahu hořčíku omezuje křeče ve svalech, zejména ty slavné „lýtkové“ křeče. Celkově cévy a krevní oběh udržuje ve správném režimu.

Chlorella - prevence - RAKOVINA A IMUNITNÍ SYSTÉM

Velice pozitivní účinky chlorella vykazuje v boji s rakovinou, jak je výše uvedeno a celkově při udržování správně fungujícího imunitního systému.

Chlorella na trávení

S dobře fungujícím imunitním systémem souvisí i správné trávení a dobrá činnost střev. Chlorella problémy trávicího traktu zcela odstraňuje a blahodárně působí na střeva, kterým vrací do normálu jejich činnost. Pravidelným vylučování stolice se tak nejen odvádí strávená potrava, ale zamezuje se zadržování stolice ve střevech. Tento známý jev nazývaný zácpa vede k uvolňování škodlivin a zejména zrodu, růstu a vývoji karcinomu. Pravidelným užíváním chlorelly tak tomuto činu zamezujeme.

Chlorella a růst

Sladkovodní řase by se neměli vyhýbat ani děti a zejména dospívající. Chlorella podporuje správný růst a vývoj jedince jako takového.

ÚŽÍVÁNÍ, NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY- chlorella

Chlorella se běžně užívá ve formě kapslí a dle pokynů na etiketě. Samotnou chlorellu bychom v přírodním stavu sice strávit mohli, ale byla by nám pak k ničemu. Buňky této jedinečné živiny jsou obaleny vlastní celulózou, která musí být fyzicky narušena, aby se k nám zdraví prospěšné látky vůbec dostaly. Obyčejným požitím se tak nestane, vše obstará průmyslový výroba. Nutno podotknout, že se během počátku užívání mohou vyskytnout menší obtíže, které však brzy zmizí. Jedná se o plynatost, která je důsledkem zrychlení střevní činnosti. Tento problém nepotřebuje žádnou speciální léčbu, samovolně se upraví. Také se obvykle vyskytuje zelené zbarvení stolice, což je normální, vzhledem k vysokému obsahu zeleného barviva v chlorelle. U nás obdobné složky a doplňky potravy nejsou zatím tak časté, což je škoda. A to je možná také důvod, proč je u nás tak velké množství výskytu rakoviny, zejména tlustého střeva. Nutná je nejen léčba, ale hlavně prevence. Když si zvykneme na pravidelné užívání potravinových doplňků,jakým je chlorella, je dost možné, že výrazně klesne počet tohoto smrtícího onemocnění.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18680 (novesluzby.cz#20587)


Diskuze a zkušenosti

magda | 24.06.2010 19:34
cholera a mlady jecmen dobry den zacala jsem uzivat choleru a mlady jecmen muzete mi poradit jak to uzivat jestli soucasne nebo s nejakym opozdenim mldy jcmen uzivam tyde a choleru dva dny jsem stale unavena dekuji za odpoved Zajvarova

Leony | 30.06.2010 21:06
Detoxikace a únava Při každé detoxikaci se může přechodně dostavit únava. Je to součástí regeneračního cyklu. Každopádně mladý ječmen i chlorella se mají užívat denně v cyklu minimálně tři týdny. Je to dáno minimálním cyklem regenerace. Detoxikaci je dobré po cca měsíci na týden vynechat. Po třech měsících potom udělejte přestávku měsíc.


Přidat komentář