Boot camp - kempy na hubnutí

Také se trápíte otázkou, jak efektivně spálit tuky, jak získat lepší a pevnější postavu, jak se zbavit stresů a nervozity? Vyzkoušejte výcvik v Boot Campu. Je to výzva pro vás samotné a přinese vám řadu pozitiv do vašeho denního života.

Jak na kondičku!

Většinu dne trávíte v práci, sezením u počítače, za volantem nebo na jednáních. Každodenní rutina člověka unavuje, ztrácí energii a chuť do života. Všichni bez rozdílu pak hledáme něco, co nás upokojí, nabije novou silou.** **

Základem je cítit se dobře po stránce psychické ale i fyzické. Kila, která naberete navíc přes zimu, vánoční svátky nebo nedostatkem pohybové aktivity vás zajisté trápí. A trápí nejen vaše tělo, ale také vaše myšlenky. Ženy se cítí neatraktivně a přemýšlí, jak zhubnout do plavek, muži by zase rádi ukazovali bicepsy místo tukových polštářů.

Proto posilte svou kondici, a to nejen fyzickou, ale i psychickou. Zaplaťte si výcvik v Boot Campu.

Co je to Boot Camp?

Boot Camp nabízí novou formu tvarování postavy, posílení svalstva, nový přístup ke cvičení. Metody cvičení v Boot Campu jsou podobné těm, které se využívaly k výcviku armády Spojených států. Na základě předem stanoveného výcviku byli přijímání vojáci k námořnictvu.

S těmito metodami cvičení či výcviku se můžete setkat nejen v USA, ale Boot Campy jsou oblíbené a hojně navštěvované v řadě ostatních zemí. Můžete se s nimi setkat např. v Korei nebo Rusku. Zde se v takovýchto „školách“ učí děti, aby získali dobrou fyzickou kondici a psychickou zdatnost.

Cvičení v Boot Campu

Boot Camp tak nabízí jeden z nejvíce efektivních postupů cvičení, tréninku. Jedná se o intenzivní sport, který je založen na jednoduchých kondičních cvičeních. Tato cvičení se neustále v průběhu jedné cvičící hodiny opakují. Tím dochází k posílení příslušných svalových partií a také k posílení vlastní vůle a výdrže.

Jednotlivé hodiny se od sebe ovšem diametrálně liší. Pokud v jedné hodině běháte, druhá je zaměřená a posilování a třetí na překonávání překážek. Při výcviku se vám tedy nestane, že byste upadli do nudy a stereotypního cvičení ale naopak. Každá hodina vás překvapí, přinese něco nového, něco nečekaného.


Délka výcviku

Výcvik probíhá po dobu 6 týdnů, kdy se cvičí obvykle 3krát týdně. Cvičení probíhá zásadně v ranních hodinách, kolem šesté nebo sedmé. Jedna cvičební hodina trvá 60 minut.

Ranní cvičení přináší řadu výhod, kterých tento výcvik využívá:

 • ranním cvičením nastartujete organismus a ten v průběhu dne spaluje mnohem více kalorií než při odpoledním cvičení
 • dochází k lepšímu prokrvení těla i mozku, tím je zajištěna lepší soustředěnost v průběhu dne a vyšší výkonnost
 • zajišťuje psychickou pohodu, protože již po ránu víte, že jste pro sebe něco udělali
 • v Boot Campu vás také seznámí se správnými stravovacími návyky, takže v průběhu dne pak můžete mnohem lépe volit jednotlivé potraviny, které budete konzumovat

Kde se cvičí

Výcvik probíhá po celé roční období. V létě se zpravidla cvičí jen venku za jakéhokoliv počasí. Trenéři Boot Campu vám vždy poradí, jaké oblečení je vhodné zvolit pro výcvik. Základem je cítit se pohodlně.

V zimních obdobích je výcvik směřován střídavě do tělocvičny, ale také venku. Vhodně zvolené oblečení vám poskytne potřebný tepelný komfort a zároveň posílíte organismus. Snížíte také náchylnost proti chřipkám či jiným nachlazením.

Je to týmová spolupráce

I přes to, že v Boot Campu cvičí každý sám za sebe, jedná se o týmovou spolupráci. Není to individuální cvičení, ve kterém si na svém místě odcvičíte sestavu a po hodince odcházíte domů.

Výcvikem posilujete sami sebe, ale také udržujete pozitivně nabitou atmosféru v týmu, který cvičí s vámi. Spolupracujete s ostatními účastníky, vzájemně se podporujete, vnášíte radost, sílu, odhodlání a vůli se poprat s hodinovým tréninkem. Budete mít pocit, že jste všichni na stejné lodi a že musíte makat, abyste nezradili svůj vlastní tým.

Počet účastníků Boot Campu

Jednoho výcviku se účastní 10 až 20 přihlášených. Příliš velká skupina lidí by nebyla vhodná, protože by se trenér nemohl věnovat jednotlivcům v případě potřeby. Naopak nižší počet účastníků vy již nevedl k týmové spolupráci a vzájemnému vyhecování se.

Homogenita skupiny

Jednotlivé skupiny jsou sestaveny tak, aby bylo možné aplikovat určitou míru náročnosti výcviku. Pokud se přihlásíte do Boot Campu, tak budete absolvovat krátký trénink, během kterého trenér zjistí, jaká je vaše kondice.

Nemusíte se v žádném případě obávat, jestli nejste člověk, co pravidelně cvičí a denně uběhne 5 kilometrů. Boot Campy jsou určeny absolutně pro každého. Trenér tak sestaví skupiny účastníků, kteří mají „shodnou“ úroveň kondice. Trénink pak začne pracovat na vaší fyzičce právě na daném stupni, na kterém se momentálně nacházíte.

Proto se neobávejte a vyzkoušejte Boot Camp i za předpokladu, že jste netrénovaní, trpíte nadváhou, cítíte se slabí s nízkou mírou kondice.

Pro koho je Boot Camp vhodný

Boot Camp a „pobyt“ v něm si může zařídit kdokoliv. Tento výcvik je vhodný pro mladou i starší generaci, pro ženy i muže, pro štíhlé, obézní, pro sportovce, trénované lidi i netrénované. V Boot Campu neexistují žádné limity.

Výcvik vás začne formovat a posilovat právě z dané úrovně síly a kondice, ve které se nacházíte, když jste se do něj přihlásili.

Cvičení, kterým v Boot Campu procházíte, bude posilovat vaši fyzickou i psychickou kondici. Boot Campy jsou z tohoto důvodu často vyhledávány zejména podnikateli, manažery, kancelářskými pracovníky, kteří nemají v průběh dne dostatečnou pohybovou aktivitu. Dále jsou vystaveni psychické zátěži a jednou z možností, jak ventilovat negativní energii a emoce je právě výcvik v Boot Campu.

Kdo vede trénik?

Trénink je zajištěn profesionálními instruktory. Jedná se o vyškolené odborníky, kteří se dle zaměření hodin v rámci vašeho tréninku střídají. Nemusíte se tedy obávat, že by jste neobdrželi patřičnou péči, jak fyzickou tak duševní.

Co můžete od absolvování Boot Campu očekávat?

Výcvik je zaměřený na posílení kondice, na zvýšení odolnosti organismu, na psychickou pohodu. Po jeho absolvování zjistíte, že vám přinesl řadu pozitiv:

 • zhubnete, spálíte kalorie a tuk v rizikových partiích
 • zlepšíte svou fyzickou kondici
 • posílíte svalstvo, vytvarujete si postavu, zpevníte korzet těla
 • posílíte srdeční činnost
 • zajistíte si prevenci proti bolestem v zádech, protože zpevníte kosterní svalstvo, které má zajistit správné držení těla
 • naučíte se lépe zvládat stresové situace, vyplavíte nervozitu a negativní emoce
 • posílíte své myšlení, koncentraci a soustředěnost na jakoukoliv denní aktivitu
 • získáte pozitivní myšlení, silnou vůli a odhodlání dosáhnout svého cíle
 • najdete si v řadách účastníků přátele, kamarády
 • naučíte se týmové spolupráci, zjistíte, že tým někdy dokáže víc než jednotlivec
 • budete se bavit
 • naučíte se dochvilnosti, nutnosti něco splnit a udělat v termínu, neodkládat věci na pozdější dobu
 • budete mít radost sami ze sebe, posílíte své sebevědomí
 • životní výzvy budou pro vás jednodušší, získáte odhodlání řešit problémy efektivně a neodkládat je

Jděte do toho!

Pokud jste nabyli pocitu, že nemáte dostatek životní energie, přihlaste se na výcvik v Boot Campu. Stanete se součástí týmu, který zažije při výcviku spoustu srandy, adrenalinu, přátelského jednání a vy budete moci být spokojení sami se sebou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18756 (novesluzby.cz#21055)


Přidat komentář