Boj s celulitidou

Celulitida se bohužel nevyhne ani velmi štíhlým dívkám. Jak ji zmírnit nebo dokonce odbourat? Zaměřte se na Váš jídelníček, používejte pravidelně kosmetické přípravky s anticelulitidovým účinkem, využijte doplňky stravy, nezapomínejte ani na pohyb.

Boj s celulitidou - Anticelulitidní kalhoty

Legíny proti celulitidě můžete nosit klidně 365 dní v roce, 7 dní v týdnu i 24 hodin denně. Jsou jemné, hladké a perfektně přilnou k vašemu tělu. Dají se proto nosit i pod kalhoty, šaty, sukně nebo kraťasy. K zahození nejsou ani jako noční oděv. Zvyknout si ale budete muset na to, že vás legíny budou dosti obepínat. Na českém trhu se dají legíny proti celulitidě sehnat jen v barvě černé a bílé. Vybrat si ovšem můžete legíny nad kolena, pod kolena, s nízkým pasem nebo vysokým. Tento velký výběr střihů je proto, že každé legíny vám modelují jinou část vašeho těla.

Nadkolenní legíny s vysokým pasem vám budou modelovat hýždě, stehna a břicho a naopak podkolenní legíny a nízkým pasem vám budou modelovat hýždě, stehna a kolena. Jestliže ale máte problém s pomerančovou kůží ve všech problémových partiích, tak jsou tu pro vás i dlouhé legíny s vysokým pasem.

Jak leginy fungují?

Ptáte se na jakém principu mohou obyčejné legíny proti celulitidě fungovat? Ne, nemají v sobě žádný strojek, nýbrž jsou vyrobeny z jemného mikrovlákna, díky němuž působí na tělo příjemná mikromasáž a ta podporuje krevní oběh a pomáhá vám k odstranění nadbytečných tuků. Jestliže by jste chtěla svým legínám pomoct, nejlépe uděláte, když si je obléknete během cvičení. Nejideálněji při běhu, chůzi, jízdě na kole nebo rotopedu, aerobiku a tanci. Při těchto aktivitách si nejvíce prokrvíte a posílíte svalovou hmotu v oblasti problémových partií hýždí, břicha a nohou.Vhodné jsou však také pro běžné nošení, například do práce a jak již bylo změněno také se dají využít při spánku, kde Vám jemné mikrovlákna jemně masírují a tím prokrvují pokožku. ** **

Potraviny svědčící celulitidě

 • Tučná jídla – odeberte z Vašeho jídelničku veškerá tučná jídla. Budete-li zásobovat Vaše tukové buňky, vězte, že jsou tou nejlepší a nejvděčnější zásobárnou celulitidy.
 • Čaj, káva, slazená minerálka, sladká limonáda – omezte pití tekutin s obsahem kofeinu, dále nápoje sladké. Zařaďte do Vašeho pitného režimu neperlivou minerální vodu, ředěné džusy, čistou pramenitou vodu, zeleninové šťávy z rajčat, červené řepy, špenátu, brokolice, petržele, mrkve, celeru aj.
 • Sladkosti, dorty, cukrovinky – snažte se vyhnout sladkým pochoutkám mezi jednotlivými jídly. Veškeré tyto laskominy přímo přitahují celulitidu.
 • Alkohol – snažte se co nejvíce omezit alkohol, který zatěžuje Vaše játra, která představují hlavní detoxikační orgán.

Obecně se snažte co nejvíce v jídelníčku omezit: uzeniny, slaná tučná jídla, brambůrky, zmrzliny, fast food, výrobky z bílé mouky, rafinované a ztužené tuky, slazené nápoje, černý čaj, káva, alkohol, sůl.

Potraviny bojující s celulitidou

 • Teplá voda s čerstvou citronovou šťávou – vypijte každé ráno nalačno sklenici teplé vody s vymačkaným citronem. Váš metabolismus dostane ten správný start.
 • Zelenina, ovoce – každý den snězte alespoň 500 g zeleniny a ovoce celkem.
 • Čistá pramenitá voda – nezapomínejte na pitný režim a vypijte během dne 8 sklenic vody. Pokud je tělo dehydratováno, ukládá si zásoby vody, což negativně ovlivní celulitidu.
 • Vláknina (celozrnné pečivo, vločky)
 • Potraviny bez éček

Celkově se zaměřte na čerstvou zeleninu, čerstvé ovoce, sušené ovoce, podmáslí, čerstvý tvaroh, netučné sýry, syrovátku, rýži natura, celozrnné výrobky, oleje lisované za studena, libové maso, netučné ryby, čerstvé bylinky.

Kosmetické přípravky s anticelulitidovým účinkem

 • Peeling – použijte jemný peelingový krém s ovocnými nebo mandlovými zrníčky. Naneste peeling na vlhkou pokožku, důkladně promasírujte tělo, a to dlouhými krouživými pohyby. Zaměřte se na partie paží, boků, hýždí, bříška, stehen. Peeling používejte pravidelně, 1x týdně. Odstraníte tak odumřelé částečky kůže, povzbudíte lymfatický systém.
 • Sprchový anticelulitidový olej – je zaměřen na podporu lymfatického a k revního oběhu. Napomáhá redukci celulitidy, urychluje odplavení toxických látek z těla ven. Používejte sprchové oleje s výtažkem pomeranče, citronu, grepu, jalovce.
 • Krém proti celulitidě – krém vmasírujte pomocí prstů do pokožky těla. Zaměřte se na partie paží, boků, hýždí, bříška, stehen. Pro dosažení největších účinků, používejte krém proti celulitidě 2x denně, a to po dobu minimálně jednoho měsíce.
 • Zpevňující tělový krém – redukuje výskyt celulitidy, tvaruje tělo, tonizuje a zpevňuje pokožku.
 • Tělový a masážní anticelulitidový olej – oleje s obsahem mandlí, meruněk, grepu, citronu, pomeranče, jalovce podporují lymfatický systém. Olej je vhodný při celulitidě, zvyšuje pevnost i pružnost pokožky. Pravidelnou masáží problematických partií zamezuje tvorbě celulitidy.
 • Skořicový gel – obsahuje aktivní látky podporující léčebný efekt v boji s celulitidou. Gel se využívá samostatně nebo při vakuové masáži, kdy je jeho léčebný účinek ještě více znásoben.

Kosmetická ošetření v boji s celulitidou

 • Vakuová masáž – pracuje na principu pulzujícího a rolujícího pohybu. Masáž působí na tukové buňky, lymfatický systém, cévní systém. Podtlak při vakuové masáži účinně narušuje tukové buňky, které se následně dostávají pryč z lymfatického systému. Zlepšením toku lymfy dochází postupně k odplavování veškerých toxinů a dalších nežádoucích látek z těla. Při pravidelné návštěvě vakuové masáži zaznamenáte úbytek tukové tkáně a celkové zeštíhlení těla.
 • Ultrazvuková liposukce – přístroj pomocí ultrazvukové vlny vytvoří v každé tukové buňce mikrobublinky, které se následně působením okolního tlaku rozpadají a narušují tak stěnu tukové buňky. Ultrazvuková liposukce formuje Vaši postavu, účinně vyhlazuje celulitidu. Nemusíte mít obavy, ultrazvuková liposukce je zcela bezbolestná.
 • Lymfodrenáž – zaktivuje tok lymfy v lymfatickém systému, který odpovídá za sběr i odplavování odpadních látek z tělesných tkání. Po lymfodrenáži zaznamenáte okamžité viditelné výsledky. Kromě celulitidy je účinná při otékání kotníků, migréně, detoxikaci, odvodnění, zlepšení stavu pokožky a celkovému zeštíhlení.
 • Ruční lymfodrenáž – svěřte se do rukou odborníka, který Vám pomůže rozproudit lymfu a odvézt z tukových buněk odpadní látky i usazeniny. Sami doma můžete podpořit Vaši lymfodrenáž prováděním lehkých masáží, a to pomocí přípravků proti celulitidě. Masáž provádějte lehkým tlakem od vzdáleného konce končetin směrem k tělu. Vhodné je roztírat krém vždy až přes třísla, k dolní části podbřišku.
 • Ruční masážní přístroj proti celulitidě s různými nástavci - Pravidelným používáním tohoto přístroje napomůžete svému lymfatickému systému k lepšímu odvádění nepotřebných a škodlivých zbytků látkové výměny.
 • Anticelulitidní pepřová masáž – tato speciální masáž s účinky pepřového oleje napomáhá k celkové detoxikaci Vašeho organismu, zlepší i buněčný metabolismus.
 • Anticelulitidní bandáže – potlačují celulitidu, jsou prevencí proti ukládání novému tuku, přispívají k tonizaci pokožky, celkově zeštíhlují.
 • Sójová masáž – sója hluboce zpevňuje tkáně pokožky. Dopřejte si v kosmetickém salonu tuto výjimečnou sójovou zpevňující masáž, která dodá Vaší pokožce pevnost, elasticitu i podporu.

Doplňky stravy v boji s celulitidou

 • Carnitine - je tělu vlastní látka, která v lidském těle působí jako tzv. přenašeč volných mastných kyselin do mitochondrií, místa jejich spalování. V běžné potravě se vyskytuje především v tmavém mase, jehož konzumace je v současné době čím dál nižší, proto i nesportující populace trpí jeho nedostatkem. Carnitine však není vhodný pro těhotné a kojící ženy, dále děti do 15 let.
 • CLA – jedná se přírodní látku, konjugovanou kyselinu linolovou, která odbourává tuky tím, že je odplavuje do krevního řečiště i do svalů, kde se spalují. Látka dále podporuje zpevnění a vytvarování postavy.
 • Jablečný ocet – je významný čistící a detoxikační prostředek. Přírodní enzymy a kyseliny v jablečném octu zřeďují krev a tak napomáhají detoxikaci organismu.
 • Březová šťáva – odplavuje toxiny z kožních tkání, usnadňuje čištění organismu. Trpký, ale přesto chutný nápoj pomůže očišťovat organismus vyplavováním nejrůznějších usazenin z těla, a to zcela přirozenou cestou. Flavonoidy v březových listech podporují očistnou kúru těla.
 • Přeslička – výborná pro pevnější postavu, tonizuje.
 • Guarana – obsahuje kofein, který urychluje spalování tuků uložených v organismu, pomáhá je vylučovat. Stimuluje i posiluje pokožku.

Pohyb v boji s celulitidou

Pohybem rozproudíte Vaši krev v těle, zahřejete se a umožníte tak lepšímu odbourávání podkožního tuku. Je však důležité mít pravidelný pohyb a pohybovat se v tzv. aerobním pásmu, což Vám zajistí rotoped, aerobik, squash, běh, step-aerobik, kick-box, spinning aj. Posilování ve fitness zpevňuje svaly pod tukovou tkání a pomáhá omezovat výskyt celulitidy. Aerobní cvičení jako běhání, jízda na kole a plavání spalují kalorie a zmenšují objem tukových buněk, což rovněž vede k redukci celulitidy. Výrazně může pomoci i pravidelné saunování – obzvlášť v zimě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18722 (novesluzby.cz#20777)


Diskuze a zkušenosti

xxxxxx | 21.11.2010 18:32
leginy Už jste si je někdo koupil?


Přidat komentář