Bělící pera na zuby - druhy, výběr

Čeho si všimneme při hovoru s druhou osobou? Kromě očí to jsou bezpochyby zuby, které vypovídají o svém majiteli, jak je precizní a dbá o sebe. O rovnost zubů se postarají rovnátka, o bělost nejrůznější bělící prostředky. Již jste vyzkoušeli bělící pera?

Co můžeme udělat pro svůj chrup? Kromě pravidelné péče, která zahrnuje minimálně dvakrát denně čištění, nejlépe však po každém jídle, můžeme zubům navrátit jejich původní bělost. Například** moderní bělící pera** jsou revolučním přípravkem, který vhodně doplňuje účinek bělící pasty.

Jaké máme druhy bělicích per

 • Dvoufázové bělící pero – skládá se ze dvou komor, kdy první komora obsahuje tzv. aktivátor gel a druhá komora bělící gel. Aktivátor se nanese na povrch zubu jako první, čímž následně dojde k aktivaci oxidačního účinku bělícího gelu, a to přímo na povrchu zubu. Bělícím činidlem může být kupříkladu chloritan sodný. Jak používat dvoufázové bělící pero? Naneste štětečkem gel z první komory, a to na všechny zuby v linii úsměvu. Poté naneste štětečkem gel z druhé komory, opět na všechny zuby, které jste předtím potřeli gelem z první komory. Následně nejezte, nepijte, ani si nevyplachujte ústa, a to po dobu nejméně patnácti minut.
 • Jednofázové bělící pero s aplikátorem – pero s obsahem 7% karbamid peroxidu, kdy tuto látku používají i zubní lékaři, ovšem v mnohem vyšší koncentraci. Jak používat jednofázové bělící pero? Sejměte ochranný kryt pera a otočením šroubovacího dílu vymáčkněte gel do tzv. aplikačního polštářku pera. Poté aplikujte velmi tenkou vrstvu gelu na veškeré zuby v linii úsměvu. Následně nejezte, nepijte, ani si nevyplachujte ústa, a to po dobu nejméně patnácti minut. Po uplynutí doby si ústa vypláchněte.
 • Bělící pero se štětečkem – jak používat pero se štětečkem? Naneste gel štětečkem na zuby, nechte zaschnout po dobu jedné minuty. Následný proces bělení trvá zhruba dvacet minut. Následně nejezte, nepijte, ani si nevyplachujte ústa, a to po dobu uvedenou dobu. Po uplynutí doby si vyčistěte zuby.

Kdy používat bělící pero

Bělící pera je vhodné používat především večer, a to po následném vyčištění bělící zubní pastou, nebo kdykoli během dne.

První použití bělícího pera

Před prvním použitím si zaznamenejte výchozí zbarvení zubů. Použijte barevnou stupnici na obalu. Po týdnu pravidelného používání, si zkontrolujte změnu zbarvení Vašich zubů.

Jakých výsledků můžete dosáhnout bělícím perem

Díky bělícímu peru se můžete těšit až o čtyři odstíny bělejší zuby, než před použitím pera.

Účinky bělícího pera

 • Vybělení zubů, a to včetně těsných prostor mezi zuby a mezer
 • Viditelné výsledky, a to již po několika aplikacích
 • Antibakteriální účinky
 • Prevence proti paradentóze

Co nelze vybělit bělícím perem

Korunky, zubní výplně a můstky nelze vybělit bělícím perem.

Bezpečné používání bělícího pera

V případě, že pocítíte zvýšenou citlivost po nanesení bělícího gelu, nebo v případě, že kouříte, konzumujete alkohol, nejprve se poraďte s Vaším zubním lékařem o vhodnosti bělícího gelu. Také, v pokud Vás čeká ošetření u stomatologa, kdy Vám bude dělat zubní výplň, fazety, korunky, či implantáty, používejte bělící pero nejdéle dva týdny před, či po ošetření.

Pro koho nejsou vhodná bělící pera

Bělící pero není obecně doporučováno pro děti do věku dvanácti let a pro těhotné ženy.

Skladování bělícího pera

Bělící pero uchovávejte v chladu a suchu.

Další metody bělení zubů

 • Bělící zubní pasty - bělící zubní pastu můžete volně zakoupit v lékárně, v drogerii, u Vašeho dentisty. Tato zubní pasta obsahuje nízkou koncentraci účinné látky karbamid peroxid. Tato zubní pasta se velmi často používá jako doplněk na udržení bělosti zubů, a to po absolvování bělící kůry. Zubní pastou můžete dosáhnout lepší bělosti zubů, a to v případě častého používání, několikrát za den. Zubní sklovina zůstává nepoškozena. Nízká cena této metody, která se pohybuje kolem 200 až 400 Kč. Druhy bělících past – bělící pasty s peroxidy, bělící pasty s bikarbonátem sodným, bělící pasty s mikrosilikáty. Složky, které odstraňují nežádoucí skvrny ze zubní skloviny – lípa, máta, mentol, islandský lišejník, aloe vera, tea-tree olej.
 • Bělící pudry - bělící zubní pudr představuje kvalitní a bezpečný způsob čištění zubů s šetrným bělícím účinkem, a to bez abrazivních částic. Bělící zubní pudr můžete používat místo běžné bělící zubní pasty. Nízká cena této metody, která se pohybuje kolem 100 Kč. Bělící pudr neobsahuje žádné abrazivní částice, je proto vhodný pro každodenní používání. Látka při čištění prostupuje do zubu, kde odbarvuje pigmenty usazené například z důvodu kouření, pití červeného vína, pití kávy.

Bělící proužky - bělící proužky obsahují účinnou látku karbamid peroxid. Pásky se aplikují nalepením na zuby. Doba ponechání nalepeného proužku je kolem 2x 30 minut denně. Vyšší cena této metody, která se pohybuje kolem 1000 Kč. Nalepovací proužek se nedostane do mezizubních prostor.

 • Bělící sety - bělící sety můžete volně zakoupit v lékárně, drogerii, u Vašeho stomatologa. Pryžové aplikátory si vytvarujete přesně podle Vašich zubů, nanesete do nich bělící gel, které odbarví pigmenty usazené v zubu. Následně necháte gel s pryží působit po dobu 30 minut. Postup je nutné opakovat dvakrát denně. Tato metoda působí komplexně na celý zub. Nejjednodušší metoda bělení zubů. První výsledky bělení na sebe nenechávají dlouho čekat. Můžete je očekávat za pár dnů, při pravidelném používání 2x denně. Maximálního výsledku se dočkáte do třech týdnů. Metoda umožňuje dosažení velmi kvalitních výsledků, jako v případě ordinačního bělení. Relativně levná bělící metoda, která se pohybuje kolem 500 Kč.
 • Bělení v zubní ordinaci - Stomatolog nanese koncentrovaný peroxid na zub a poté je aktivován pomocí plazmy lampy nebo za pomocí laseru. Tímto se zrychluje bělící proces. Tato metoda patří mezi rychlejší způsob bělení zubů. Odborné zhodnocení stavu Vašeho chrupu, případné zubní ošetření. Přesná aplikace. Metoda pomocí pryžového aplikátoru - Jedná se v podstatě o metodu bělení na stejném principu, jako Metoda ordinačního bělení pomocí peroxidu, ovšem s tím rozdílem, že Vám stomatolog sejme otisk Vašeho chrupu, následně vyrobí aplikátor z pryže v ordinaci, přímo určený na Vaše zuby. Dostanete tak hotový aplikátor i bělící gel s sebou a můžete metodu bělení praktikovat doma. Odborné zhodnocení stavu Vašeho chrupu, případné zubní ošetření. Na míru zhotovený nosič bělící látky. Metoda bělení, pod počátečním dohledem stomatologa a následně Vaším vlastním. Cena metody je nižší, než u Metody ordinačního bělení, kdy na Vás dohlíží stomatolog.
 • Bělení laserem – za pomoci vysoce intenzivního studeného modrého světla a speciální bělící tekutiny u Vás dojde velmi rychle k oxidaci celého povrchu zubů, a to v rámci jedné návštěvy v ordinaci stomatologa či specializovaného centra.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18845 (novesluzby.cz#21873)


Přidat komentář