Bělení zubů - Brno

Toužíte po zubech, jaké mají hollywoodské hvězdy? I vy můžete mít krásný a zdravý úsměv, který vám zajistí psychickou pohodu. V dnešní době to není nemožné. Ovšem nejdůležitější je správná hygiena a péče o chrup.

Zuby jsou naší vizitkou. Je dokázáno, že při prvním kontaktu zaujmou naše oči, a po nich hned zuby. Zdravé zuby nám udržují i zdravé tělo. Nevzhledné zuby a zápach z úst nás mohou společensky izolovat.

Bělení zubů Brno, techniky bělení zubů

Zdravé bílé zuby jsou synonymem krásy a úspěchu.

Žádné zuby nejsou od přírody čistě bílé. Zuby mají určitý barevný nádech, který se v současné stomatologii přiřazuje do tří základních odstínů, a to žlutý, šedý a hnědý. Základní odstín zubů máme vrozený stejně jako odstín vlasů. Nechtěné zabarvení zubů vzniká již v dětském věku, a to hlavně podáváním antibiotik, nebo příliš velkým přísunem fluóru. Výrazný vliv na zbarvení našich zubů má strava, věk, kouření a zubní hygiena.

Techniky bělení zubů:

  • mechanicky bělícími zubními pastami
  • chemicky pomocí bělících gelů-provádí se pod dohledem lékaře
  • aplikací keramických faset, což je překrytí plochy zubu speciálním materiálem
  • porcelánovými korunkami - korunky nového odstínu se nasadí na obroušené zuby

Bělící zubní pasty jsou nejjednodušší, ale nejméně efektivní způsob bělení zubů. Bělící zubní pasty zuby vlastně nevybělí, jen jim navrátí jejich přirozenou barvu. Bělí se pouze zdravé zuby. Nesmí mít popraskanou sklovinu, nebo obnažené krčky. Nevhodné je bělení zubů u lidí s parodontózou, nebo s mnoha plombami, můstky, nebo korunkami. Zákrok také není vhodný pro těhotné, nebo kojící ženy. V prvních 24 hodinách by se neměly požít žádné potraviny, které by zanechaly pigmenty jako je čaj, káva, nebo červené víno. Výsledný efekt závisí na hygieně ústní dutiny a na složení potravy.

Estetická stomatologie Brno

Estetická stomatologie se nezabývá pouze bělením zubů. Je běžné, že amalgámové výplně se nahrazují novými materiály. Chybějící zuby se nahrazují keramickými korunkami, které jsou nerozeznatelné od zdravých zubů. Minimálně dvakrát ročně se doporučuje důkladné odstranění zubního kamene.

Protetika Brno, nahrazování ztracených zubů, zubní náhrady

Protetika se zabývá nahrazováním ztracených zubů. Dnešní trend využívá v co nejširší míře fixní, neboli nesnímatelné náhrady, kde se využívají zvláště keramické materiály. Pro představu, jak se zhotovuje fixní náhrada-korunka: při lokální anestezii se obrousí povrch zubu, poté se provede otisk obroušeného zubu a otisk druhé čelisti. Podle těchto otisků se zhotoví příslušná náhrada. Keramická náhrada se vyzkouší a nalepí na zub. Bohužel, někdy (z důvodu zdravotního, nebo finančního nelze zhotovit fixní náhradu. V tomto případě se zhotovují náhrady snímatelné. Ale i od těchto náhrad se očekává spolehlivost a to, že okolí si náhrady nevšimne. Ke kotvení se používají zásuvné spoje místo např. klasických drátků. Náhrada je při nasazování pevně zacvaknuta. Protetik jak fixních, tak snímatelných je celá řada. Správný typ určí lékař po konzultaci s pacientem.

Dentální hygiena Brno

Dentální hygiena je důležitá součást preventivní stomatologie. Seznamuje klienta s postupem správného čištění chrupu a s pomůckami k tomu určenými. Špatná technika při čištění zubů je nejčastější chybou. Zuby nelze čistit pouze horizontálními pohyby, protože tak se nedostaneme k problematickým místům, jako jsou krčky a mezizubní prostory. Nejlépe je zuby mýt jemnými krouživými pohyby z obou stran, nebo vertikálními pohyby od kořene ke korunce. Na kartáček se netlačí, aby nedošlo k poranění dásní. Nejvhodnější jsou měkké zubní kartáčky. K vyčištění mezizubních prostor, kde se se zubním kartáčkem nedostaneme, použijeme dentální nit, nebo mezizubní kartáček. Zubní pastu můžeme použít jakoukoliv. Je u ní důležité pouze to, že obsahuje fluor a zpříjemňuje čištění zubů. Nejdůležitější je pravidelnost čištění. Zuby bychom si měli čistit nejméně 2x denně. Nejlépe po každém jídle.

Parodontologie, péče o dásně Brno

Parodontologie se zabývá péčí o dásně a závěsný aparát zubů. Parodontóza je infekční onemocnění dásní. Předchází ji zánět dásní. Podél dásní se tvoří kapsy naplněné bakteriemi. Ty vyvolávají záněty, zčervenání a otoky dásní. Onemocnění dásní má za následek odhalení krčku zubu. Tím se zuby stávají citlivé na teplé a studené. V případě, že zánět není léčen, postupuje podél zubu k závěsnému aparátu až nakonec na kost. Kost začne ubývat a zub nepřiměřeně kývat až dojde ke ztrátě zubu. Parodontóza má mnoho příčin. Může to být špatná hygiena, zubní povlaky, kouření, choroby a mnoho dalších. Parodontózu nelze zcela vyléčit, ale průběh se dá zpomalit hlavně správnou technikou čištění zubů a mezizubních prostor, odborným odstraňováním zubního kamene i zpod okrajů dásní a stomatologickým ošetřením.

Zubní implantáty Brno

Zubní implantologie se zabývá nahrazením špatných nebo ztracených zubů. Zubní implantáty nahrazují kořen zubu. Jsou vsazeny do kosti, kde se do nich upevňuje korunka, nebo při nahrazování více zubů se fixuje můstek. Implantáty se provádějí tak, aby vydržely a byly funkční po maximální dobu. Pacient musí dodržovat hygienické zásady a každoročně chodit na kontroly.

Zubní šperky, aplikace zubních šperků v Brně

Hitem poslední doby jsou zubní šperky. Je to neškodná a bezpečná ozdoba povrchu zubu. Připevnění ozdoby není bolestivé. Před připevněním se zub důkladně očistí, poté se připevní šperk, a na závěr se vše pečlivě vyleští. Mezi nejoblíbenější zubní šperky patří krystaly z diamantu nebo zirkonu. Existuje ovšem celá řada ozdob ze stříbra nebo zlata. Ozdoby se připevňují tam, kde nebudou překážet do skusu, nejčastěji na horní postranní řezáky.

Péče o mléčný chrup

Péče o mléčný chrup začíná již při jeho prořezání. Zpočátku bude stačit dítěti utřít zoubky např. vlhkým kapesníkem. Později pod dohledem rodičů si dítě začne zuby čistit samo. Prevence zubního kazu je zdravá výživa. Během prořezávání zubů chodíme s dítětem v šestiměsíčních intervalech na prohlídky k zubnímu lékaři.  Stav mléčného chrupu ovlivňuje vývoj stálého chrupu, protože na zkažených mléčných zubech se nevyvine zdravý stálý chrup.

Všichni víme, že náš chrup je nenahraditelný, a proto se o něj musíme pečlivě starat. Pokud se mu budeme náležitě věnovat, pak návštěva zubního lékaře pro nás nebude strašákem. Problémy se zuby mohou ovlivnit i zdraví vnitřních orgánů. Zuby nám slouží nejen pro příjem potravy, ale jsou součástí našeho vzhledu, a tím i sebevědomí. To bohužel někteří zjistí, až o ně přijdou. Jak říkávaly naše babičky: „Zuby máme jen jedny“.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18937 (novesluzby.cz#23344)


Přidat komentář