Alternativní léčba, masáže a kurzy - Brno a okolí

Dnešní doba s sebou často přináší stres a nervozitu a člověk místo toho, aby udělal něco pro své zdraví, věnuje veškerou svou energii a čas zaměstnání a rodině. Pokud si však najdete chvilku, snažte se udělat něco pro sebe, např. si dopřejte masáž.

Který člověk neměl někdy v životě období, kdy se mu nic nedařilo, byl vystresovaný, vyčerpaný od každodenních povinností a celkově potřeboval dobýt energii a cítit se dobře a spokojeně? Jistě každý z nás. Dnešní doba, která klade na lidi přehnané požadavky a nároky, zejména v pracovním procesu, nepřispívá ke spokojenému životu a zdravotnímu stavu, a proto je čas od času potřeba se zastavit, nadechnout se, a udělat něco pro své zdraví, abychom mohli zase v námi nastaveném životě dál pokračovat bez jakékoliv újmy. Dopřejte svému tělo nadstandardní péči v podobě masáží, cvičení, reiky, energoterapie a dalších služeb, které budou mít na vaše tělo a mysl blahodárný účinek.

Alternativní léčba, masáže a kurzy - Brno

Pokud jste z Brna a okolí a hledáte opravdové odborníky v oblasti alternativních metod, velmi rádi vám představujeme pana Miloslava Šišku, který nabízí klasické masáže, Bowenovu metodu, Dornovu metodu, Breussovu masáž, protimigrénovou masáž, proticelulitidovou masáž, baňkování, dále provádí jemné mobilizační techniky, cvičení s míči, rehabilitační a regenerační cvičení, zdravotní poradenství reflexologii, reiki, automatickou kresbu, energo terapii a mnoho dalších alternativních metod, které vám účinně pomůžou zbavit se vašich potíží a problémů, které vás trápí a se kterými si nevíte rady.

Pokud se chcete o výše uvedených službách dozvědět více, nebo byste rádi informace alternativních metod předávali dále, můžete absolvovat kurzy.

Klasické masáže Brno a okolí

Který člověk by netoužil po celkovém uvolnění těla a mysli? Klasická masáž vám toto může zajistit. Vy budete ležet na lůžku a zkušený fyzioterapeut vám kvalitně a spolehlivě uvolní ztuhlé svalstvo. Záleží jen na vás, zda máte zájem o masáž celého těla, nebo o masáž hlavy, krku, končetin, zad či břicha. Díky klasické masáži dojde ke značnému prokrvení svalového aparátu, ale spolu s ním i k prokrvení vnitřních orgánů. Klasickou masáží dojde ke zrychlení látkové výměny, a k vytlačení odpadních látek do lymfatického řečiště. Masáž prospívá vedle svalstva a orgánů i kloubům. Odstraňuje únavu, přináší člověku pocit lehkosti a volnosti, regeneruje organismus. Při masáži používá terapeut hmaty, které jsou tvrdší a intenzivnější a díky kterým se odstraní únavové látky, které se v těle za určitou dobu nahromadily. Nejvíce člověku prospěje celková masáž těla. Dobře a odborně provedená klasická masáž dokáže vedle výše uvedených účinků také harmonizovat mysl a duši, včetně celého těla.

Kdy se doporučuje klasická masáž?

Klasická masáž je více než vhodná v době, kdy se tělo zotavuje po těžké chorobě, pokud trpíte chronickými revmatickými onemocněními, jestli máte problémy dýchacího aparátu, při různých problémech pohybového aparátu, pokud jste ve stresu, cítíte se sevření a potřebujete uvolnit napětí v těle, a v dalších případech.

Reiki, alternativní terapie reiki Brno

Reiki je velmi významná alternativní metoda, která neznamená a nepředstavuje pouze léčení ostatních lidí, ale především jde o samoléčení a o hledání vlastních hodnot. Alternativní terapie reiki není vůbec nic výjimečného, jak si mnozí lidé, kteří nemají s reiki zkušenosti, myslí. Jedná se o práci s jistou energií, která nebyla dosud nijak a nikdy vědecky prokázána. To však určitě nemusí znamenat, že taková energie neexistuje. Práce s reiki znamená práce s energií, která je všude kolem nás, nebo se tím může myslet práce s energií lásky, apod. Vysvětlení existuje nepřeberné množství.

V čem pomáhá reiki?

Jedná se o sjednocení těla, mysli a ducha. Sjednocení probíhá díky uzdravující energii. Jde o podporu fyzického, ale také psychického a emocionálního zdraví. Jedná o takový systém léčby, který pomáhá při mnoha akutních i chronických potížích a přináší zlepšení zdraví člověka, ať už fyzického nebo psychického. Alternativní metoda reiki se především využívá při léčení fyzických problémů, ale na terapeuta se obrací i lidé, kteří potřebují vyléčit duši.

Co je Dornova metoda?

Dornova metoda představuje nejúčinnější pomoc při bolestech zad a kloubů. Jde o velmi jednoduchý manuální způsob, jak pomoct sami sobě, nebo svým blízkým a to v případě, kdy vás nebo někoho ve vašem okolí trápí problémy s bolestmi zad a kloubů. Tato metoda dokáže velmi efektivně a rychle srovnat rozdílnou délku končetin, vbočené palce, problémy se všemi palci, posuny kostrče, apod.

Dornova metoda se uskutečňuje pomocí jemné manuální terapie a aktivní účasti klienta. Přesto, že je možné, že při uskutečňování této metody budete cítit bolest, opravdu se tato metoda považuje za šetrnou, neboť tyto bolesti nejsou nijak nesnesitelné oproti jiným korekčním postupům. Dornovou metodou můžou být uvolněny blokády v tkáních, ale i energetické bloky.

K čemu slouží Dornova metoda?

Dornova metoda velmi účinně napravuje klouby a obratle. Díky dobře provedené Dornově metodě dochází k vyrovnání celkové statiky, dochází k uvolňování fyzických a psychických bloků a tato metoda léčí příčiny zdravotních problémů. Tato metoda se využívá převážně při potřebě vyrovnat statiku těla, dále je vhodná pro jemnou manuální terapii páteře a kloubů, pro napravení rozdílné délky dolních končetin, a pro mnoho dalších případů.

Breussova masáž Brno a okolí

Breussovu masáž je vhodné využít po provedené Dornově metodě, protože tato masáž člověku značně uleví. Breussova masáž může být chápána i jako jakási příprava na napravování páteře, neboť v případě, že má klient napjaté svalstvo, tato masáž jej dostatečně a účinně uvolní. Při dobře provedené Breussově masáží dochází k automatickému ošetření akupresurních bodů, které uvolňují blokády a duchovní napětí.

Masážní kurzy Brno a okolí

Kurzy klasické relaxační masáže by měli navštívit všichni, kteří vyznávají zdravý životní styl a kteří mají zájem na tom, naučit se pomáhat od fyzických nebo psychických problémů lidí. Taková masáž velmi příznivě pomáhá uvolnit tělo i mysl a zlepšit celkový stav organismu, odstranit stres a navodit vyrovnanost. V kurzech se naučíte vše o historii klasických masáží, o tom, jaký vliv mají klasické masáže na fyzický a psychický stav organismu, jaký je význam masáží, dále získáte potřebné informace o základech anatomie, naučíte se masérské hmaty a sestavy a také dostanete k dispozici potřebné pomůcky a masážní přípravky. Záleží jen na vás, v které dny se vám pro masážní kurzy hodí. Jistě však nebudete litovat, že jste kurz absolvovali, neboť díky němu dokážete zbavovat lidi ve vašem okolí zdravotních problémů a to je snad dostatečná motivace pro jeho absolvování, nemyslíte? Pokud se rozhodnete využít kurzů pana Miloslava Šišky, odnesete si z kurzu nejen dostatečné množství vědomostí, dovedností a informací, ale také dobré pocity z celkového kurzu stráveného v příjemném prostředí a s dobrými lidmi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18924 (novesluzby.cz#23219)


Přidat komentář