Aloe vera - druhy přípravků

Produkty aloe vera pro vaše zdraví jsou na pultech k dostání v mnoha formách. Nechte se inspirovat a vyberte si ty, které budou vyhovovat vašim požadavkům na užívání a které vám poskytnou ten nejlepší možný účinek.

Aloe vera v obchodech

V obchodech se vám nabízí široká škála forem přípravků z aloe vera. Je ovšem složité si vybrat, které z nich budou účinné pro vaše potřeby, na vaše problémy, které z nich vám budou vyhovovat. Pokud jste se rozhodli udělat něco pro své zdraví a rádi byste zapojili aloe veru do své „lékárničky", podívejte se dále, co vše můžete v obchodech zakoupit.

Aloe vera je sukulentní rostlina, která svým obsahem vitamínů, minerálů, esenciálních aminokyselin, enzymů a sacharidů napomáhá při prevenci a léčbě řady onemocnění.

Aloe vera a léčba nemocí v kostce

 • onemocnění trávicí soustavy jako jsou zácpa, nadýmání, pálení žáhy
 • genitální herpes
 • lupénka
 • onemocnění pokožky hlavy, lupy
 • předcházení vzniku nádorů
 • záněty kloubů, problémy s pohybovým aparátem
 • posílení imunitního systému
 • detoxikace organismu
 • ošetření pokožky

Aloe vera nápoj

Aloe vera nápoj je přírodní produkt, který v sobě obsahuje kousky dužniny. Tyto nápoje se zpravidla vyrábějí bez přídavků cukru, bez konzervantů, jsou nesycené a obohacené o vitamín C. Čistí tělo od toxinů, regenerují je a posiluje trávicí procesy. Celkově zkvalitňuje imunitu organismu, zajišťuje správný metabolismus a regeneraci.

Pravidelné pití aloe vera nápojů optimalizuje činnost žaludku a je prospěšné při jeho překyselení. Napomáhá vytváření ochranného slizu. Dále zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů. Dužnina obsažená v nápoji má za úkol zajistit správné zvlhčení stolice a podporuje zdravou střevní mikroflóru.

Jak aloe vera nápoj užívat?

Aloe vera nápoj je možné užívat pravidelně. K dostání je buď ve své čisté formě nebo s různými příchutěmi; ananas, jablko, mango, pomeranč, třešně, bílé hrozny,kokos, banán, citron, lychee, granátové jablko a jiné.

K dostání jsou také nápoje, které jsou zaměřené na pohybové ústrojí nebo např. nápoj zaměřený pro seniory, kteří se léčí na nemoci srdce, cév, osteoporosy, záněty kloubů nebo mají sníženou obranyschopnost organismu.

K doplnění tekutin si můžete zakoupit aloe vera čaj.

Aloe vera juice

Aloe vera juice je obdobou aloe nápoje. Je ale vyroben z koncentrovaného extraktu aloe a přídavných látek např. maracuje. Je vhodný zejména pro podporu strávení, dodání energie a síly. Právem je zařazován do sportovní výživy. Je možné jej užít i po nadměrné konzumaci alkoholu, který je díky přítomnosti aloe very rychleji odbouráván.

Užívá se pravidelně každé ráno na lačno, a to 0,5dcl koncentrátu, nebo je možné toto množství rozpustit v 100 - 200 ml vody. Pro podporu trávení je možné užívat až 1dcl koncentrátu denně.

Aloe vera gel - tekutina

Aloe vera gel se řadí mezi doplňky zdravé výživy. Vyrábí se z celých listů rostliny. Správné aloe vera gely obsahují 90% a více čistého aloe. Tato tekutina napomáhá k udržení správné funkce střev, chrání zažívací systém, odstraňuje přebytečné bakterie.

Při koupi je nutné sledovat různé údaje o výrobě aloe vera gelu. Ideální stav je, kdy je vyroben z celých listů aloe, při výrobě se nepoužívají žádné konzervační látky, cukry, škrob nebo voda. Důležité je jeho zpracování za studena. V případě zpracování aloe za tepla dochází ke zničení většiny polysacharidů. Tím není v preparátu obsaženo dostatečné množství aktivních, zdraví prospěšných látek, enzymů, které aloe vera obsahuje.

Dávkování aloe vera gelu

Aloe vera gel je vhodné užívat jako doplněk stravy, nikoliv tedy pravidelně. Denní dávkování předpokládá max. 30ml gelu. Před užitím je nutné vždy protřepat láhev, protože na dně vzniká usazenina. Gel se užívá 1x denně ráno na lačno.

Pokud se rozhodnete pro dlouhodobější užívání, tak po 4 měsících byste si měli dát 3 - 4 týdenní pauzu. Gel je nutné uchovávat v suchu a chladu a po otevření je nutné jej spotřebovat do 2 měsíců.

Proč pít aloe vera gel?

 • získáváte tímto nejvíce prospěšných látek z aloe přímo do těla a v maximálním množství
 • dostáváte do těla aminokyseliny, základní stavební prvky organismu
 • aloe působí ve vašem těle protizánětlivě
 • zajistíte přísun denní dávky vitamínů
 • získáte řadu minerálních látek
 • obnovíte kolagen a elastin v pokožce
 • zajistíte přísun energie a budete účinně spalovat tuky
 • posílíte imunitní systém
 • získáte zdravý a silný trávicí trakt, dobrou střevní mikroflóru
 • přispějete k utlumení bolestí způsobených poraněním pokožky
 • máte správnou dentální hygienu, čistíte dutinu ústní

Aloe vera gel - kapsle

Aloe vera gel se také zpracovává do formy želatinových kapslí. Obsahuje stejné látky jako aloe vera gel - tekutina, jen užívání je jiné. Tobolky užívejte dle návodu uvedeném na balení. Jedna kapsle zpravidla obsahuje 25ml čisté šťávy aloe vera. Užívá se tedy 1 - 2 tobolky denně.

Kapsle v sobě skrývají jak výhody tak také nevýhody. Výhodou je jejich snadné a bezpečné užívání na cestách. Šťáva se totiž zpravidla vylije do zavazadla a musí být skladována v lednici. Nevýhodou je jejich snížená vstřebatelnost do těla. Tekutina je vždy lépe vstřebatelná a tedy i více účinná.

Kapsle, alergeny a doplňkové látky

Při koupi se rovněž zajímejte o přídavné látky v kapslích. Obsahují alergenní složku sójové boby a včelí vosk. Pokud trpíte alergiemi na tyto složky, je pro vás výhodnější užívat šťávu z aloe.

Aloe vera kaple jsou na trhu k dostání v různých kombinacích i s jinými podpůrnými látkami prospěšnými pro trávení např. chlorellou, přídavkem omega 3 nenasycených mastných kyselin, extraktem ze zeleného čaje, ovocem noni,  guaranou a jinými.

Aloe vera kosmetika

Aloe se v současnosti stále více využívá jako přídavná látka do kosmetických přípravků. Jedná se o pleťové krémy, které optimalizují hydrataci pokožky a zajišťují její detoxikaci, pleťová mléka, která mají za úkol hloubkové vyčištění pleti, tělová mléka zajišťující hydrataci a vláčnost pokožky.

Setkáme se také s šampony, kondicionéry, sprchovými gely, mýdly na ruce, gely na desinfekci rukou, antiperspiranty či pěnami do koupele. Všechny přípravky mají zajistit optimální hydrataci a vyčištění pokožky.

Aloe vera recepty

Pokud máte k dispozici v květináči čerstvé listy aloe very, můžete si sami připravit lahodný čistý nápoj plný vitamínů a energie. Odříznete list aloe, opláchnete jej vodou a rozkrojíte jej podélně tak, abyste setřeli gelovou hmotu. Gel rozředíte jakýmkoliv džusem. Chcete-li v nápoji nechat kousky gelu, tak jej pouze ručně rozmíchejte, pokud chcete nápoj hladký, vše pečlivě rozmixujte.

Džus aloe vera

vyrobíte obdobným způsobem, kdy dužninu z aloe smícháte s medem, pomerančovým džusem a neochucenou minerální vodou. Vše pečlivě rozmixujte.

Můžete si také připravit sirup z aloe very, kdy listy rozmixujete a smícháte s červeným vínem. Tuto směs necháte 12 dní louhovat při pravidelném promíchávání. Pak přidáte čistý alkohol, např. vodku, a med, smícháte a v tmavých lahvích uložíte do sklepa. Denně pak můžete užívat lžíci tohoto sirupu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18690 (novesluzby.cz#20614)


Diskuze a zkušenosti

Jaroslav Vašík | 04.11.2010 10:02
Sirup z Aloe vera Dobrý den,zajímá mě upřesnění poměru složení v receptu na sirup,jelikož máme doma dvě hojně kvetoucí rostliny rád bych to vyzkoušel ,ale nerad bych aby se z nás stali alkoholici(smích) prosím poradte dekuji s pozdravem J.Vašík


Přidat komentář