Renovace tonerů - Cartridge

V současnosti má téměř každá domácnost nejen počítač nebo notebook, ale také tiskárnu, ať už laserovou, inkoustovou nebo jehličkovou. Provoz tiskárny, respektive nákup nových tonerů se může pěkně prodražit. Jak lze ušetřit na tisku, a to až o 50%?

Jak probíhá renovace tonerů

Každá tonerová kazeta, jenž se vyprázdní, se rozloží na jednotlivé díly, aby se pečlivě vyčistili před dalším naplněním. V případě, že některé z dílů jsou určitým způsobem poškozené, dojde k jejich výměně.

Do vyčištěné tonerové kazety se poté nasype příslušný toner, kdy pro každý typ kazety se používá specifický, přesně určený toner, který tam má patřit.

Po naplnění se tonerová kazeta opětovně sestaví.

Nyní nastává proces testování renovované kazety, spojeném s kvalitou tisku. V případě, že je při testování zjištěna jakákoli závada v tisku, dochází opětovně k rozložené toneru a zjištění možné příčiny problému.

Proč využít renovovaných tonerů

 • Výrazně nižší cena renovovaného toneru, od zakoupení nového toneru, a to i v dvojnásobku.
 • Kvalita tisku je srovnatelná se zakoupeným novým tonerem.
 • Garance záruky na kvalitu tisku i v případě opakovaně naplněných tonerů.
 • Odpadá Vám starost o odpadní materiál prázdné tonerové kazety.
 • Šetření životního prostředí – tonerové kazety. Při renovaci v podstatě máte stále jednu tonerovou kazetu. Ovšem, pokud kupujete nové tonerové kazety…, jen si spočítejte, kolik takových kazet spotřebujete za rok, dva roky, pět let, deset let. A nyní si vynásobte počet tonerových kazet, počtem uživatelů tiskáren, kdy alespoň v každé druhé, třetí domácnosti je tiskárna.
 • Některé firmy nabízí jak svoz, tak odvoz tonerových kazet zdarma, a to ve Vámi domluveném termínu.
 • Některé firmy také nabízí výraznou slevu, kolikráte i 100 % slevu na servisní práce a náhradní díly.
 • Dojde-li náhodou k poruše tiskárny, u které používáte renovovanou tonerovou kazetu, pak Vám určité firmy poskytnou náhradní tiskárnu srovnatelného typu, než se Vaše tiskárna opraví, a to do jednoho dne od Vašeho nahlášení vzniklé poruchy.

Výhody renovovaného toneru

 • Kvalitní tisk
 • Stejný počet vytištěných výtisků, jako nově zakoupený toner
 • Plně kompatibilní toner pro příslušnou tiskárnu
 • Renovovaná kazeta neponičí Vaší tiskárnu, a to ani v případě případného vysypání toneru

Jak dlouho je možné renovovat jednu kazetu

Obecně lze renovovat tonerovou kazetu do té doby, dokud se výrazně mechanicky nepoškodí díl kazety, jenž není možné již vyměnit. V průměru vydrží jedna tonerová kazeta pět renovačních cyklů.

Jak vybírat firmu zabývající se renovací tonerů

Nemusíte se obávat, že by renovované, tj. opětovně naplněné kazety disponovaly menší kvalitou, než nově zakoupené tonerové kazety. Na co si však dávat pozor při výběru firmy, jenž nabízí renovaci tonerů?

Neodborně provedená renovace

Nekvalitně provedená renovace

Jak však poznat, zda renovace neproběhla tak, jak měla? Zajímejte se o reference. Zkuste zjistit, zda na jejich webových stránkách je prostor pro vyjádření zákazníků, v případě, že ano, pročtěte si jejich vzkazy.

Kvalitní a spolehlivou firmu také poznáte podle toho, že Vám dopředu nabídnou možnost výměny toneru, pokud bude špatný. Nebo Vám také zdarma vyčistí zašpiněnou tiskárnu od vysypaného toneru. Kromě toho by Vám takováto firma měla poskytnout stejné záruční podmínky, jako při nákupu nových tonerových kazet.

Co se však může stát, pokud bude toner nekvalitně doplněn? Především se bude tonerový prášek vysypávat v tiskárně a také jednotlivé výtisky budou nekvalitní.

Na druhou stranu se však nemusíte obávat od zničení tiskárny neodborně naplněnou tonerovou kazetou.

Pozor při výběru firmy na renovaci tonerů

Některé firmy nabízí renovaci tonerů tzv. na počkání, v tomto případě se však mějte na pozoru, protože skutečně není možné, aby Vám prodavač/ pracovník prodejny donesl Vaši tonerovou kazetu opětovně naplněnou za pět, či deset minut. U tohoto příkladu si můžete být více než jisti, že Vám tonerový prášek udělá „paseku“ v tiskárně.

Další z možností je zakoupit si sadu inkoustů a naplnit/ doplnit si tonerovou kazetu sami doma. Ovšem i tento způsob není vhodný a doporučován, protože přeci jen, pokud nejste přímo zběhlý a znalý tonerových kazet, koledujete si opět o malér.

Tonery by měly být přepravovány v originálním obalu, chráněné před přímým světlem. Všímejte si tedy tohoto parametru, při výběru příslušné firmy.

Manipulace s renovovanou kazetou

Budete-li zacházet šetrně s naplněnou kazetou, můžete prodloužit dobu životnosti i četnost naplnění kazety.

V případě, že si necháte dopředu, tj. do zásoby naplnit kazetu, skladujte ji na tmavém a suchém místě, nejlépe při pokojové teplotě.

Tiskárny vhodné pro renovované tonery

V současné době je možné renovovat většinu laserových, inkoustových i jehličkových kazet. Firmy, jenž se zabývají renovací kazet Vám kazetu zkontrolují, vyčistí, doplní novou inkoustovou náplň nebo nový tonerový prášek.

Typy tiskáren

Laserové tiskárny – tento typ tiskárny funguje na principu vytváření tiskového obrazu, a to na fotocitlivý selenový otočný válec, za pomoci světelného paprsku laser, LED. Na nasvícené části válce vzniká náboj, který zachytí tonerový prášek, poté je válec přitlačen na papír. Pro větší trvanlivost papír prochází zapékací jednotkou, kde se pomocí tlaku i vysoké teploty, toner na papíru zafixuje. Laserové tiskárny využijete ve firmách s větším objemem tisku. Výhody laserové tiskárny spočívají ve velmi nízké hlučnosti, kvalitním tisku, vysoké rychlosti tisku, nízkých provozních nákladech.

Inkoustové tiskárny – tiskárna, která pracuje na principu bezkontaktního přenášení drobných kapiček inkoustu z tiskové hlavy na potiskované médium. Inkoustová tiskárna Vám nabízí velmi široké uplatnění, a to od domácností až po průmyslový tisk skutečně velkých formátů. K dostání jsou v současnosti na trhu hned tři typy inkoustových tiskáren. Inkoustové tiskárny jsou vhodné pro domácnosti i firmy, kde je předpoklad menší objem tisku. Plottery - používá ke kreslení pera, tužky, používá inkoustovou tiskovou hlavu. Mezi hlavní výhody inkoustové tiskárny například patří, že dokážou kreslit i grafiku bitmapovou. Základní typy plotterů používají pouze osm barev pokročilejší, však zvládají díky několikastupňového řízení dávkování inkoustu dokonce přes dvěstě barev. Plottery se nejvíce využívají na tisk rozměrově rozsáhlé grafiky, dále velkoplošné plakáty, billboardy aj. Piezoelektrické tiskárny, zde jsou jednotlivé kapičky inkoustu vytlačovány piezoelektrickým krystalem obsaženými v tiskové hlavě, který mění svůj tvar, čímž funguje jako malá pumpička.  Dále jsou zde termální tiskárny, u kterých kapičky inkoustu rychle vystřelují z jednotlivých komůrek obsažených v tiskové hlavě pod tlakem, který vzniká ohřevem.

Jehličkové tiskárny – tiskárny, jenž pracují na vůbec nejstarší technologii. Jistě znáte klasické psací stroje, které i v dnešní době lze spatřit například v ordinacích lékařů, nebo některých firem. Tak právě, tak jako u psacích strojů, tak u jehličkových tiskáren se tisková hlava pohybuje do stran a přitom jehličky naráží do papíru přes barvící pásku. Jehličkové tiskárny jsou na trhu k dostání také hned v několika provedeních. Jejich rozdílnost spočívá v počtu jehliček na tiskové hlavě, a to s devíti nebo dvacetičtyřmi jehličkami. Ptáte se, proč je rozdílnost v počtu jehliček? Například tiskárny disponující dvacetičtyřmi jehličkami zaručují kvalitnější tisk a tišší chod při samotném tisku. Jakými výhodami se mohou pochlubit jehličkové tiskárny? Kupříkladu nízkými provozními náklady, dále dlouhou životností, možností tisknout na tzv. nekonečný papír, nebo možností tisknout na vícevrstvý papír.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18506 (novesluzby.cz#22324)


Přidat komentář